Wij willen graag een Wheaten Terrier, maar ik ken eigenlijk niemand die er 1 heeft.
Nu vraag ik me af of er iemand is die er een heeft en mij meer kan vertellen over dit ras.
Kunnen ze goed bij andere honden in een gezin? Omdat het terriers zijn, zijn ze dan ook feller dan b.v. labradoodles?
Wij wilden eerst een goldendoodle, maar toen zag ik bij toeval een foto van een Wheaten en die vond ik eigenlijk veel mooier, en toen las ik dat ze ook zo,n zachte, niet verharende vacht hadden, en toen was ik om
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "wie heeft een Soft coated wheaten terrier?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik ken er eentje, ze komen maar heel weinig voor.
De gene die ik ken is al wat ouder een hele rustig oud mannetje is het nu. Het zijn over het algemeen de wat minder felle terriërs en de meest goedaardige. Vaak denken mensen bij het woord terriër het woord fel en hyperactief. Dat vind ik bij deze honden totaal niet en is vaak een overgeschatte gedachten bij veel terriër rassen.
Het is een ras die echt bij mensen wilt zijn dat heb ik wel gemerkt bij de Wheaten terriër die ik ken, zijn ook heel erg tolerend tegenover kinderen. De gene die ik ken is alleen niet zo gek op andere honden, maar dat was puur de eigenaren hun eigen schuld. Weinig socialisatie en slechte ervaringen met andere honden. Ze zeggen wel dat ze andere Wheaten terriërs kennen die heel goed in een gezin kunnen met andere honden, ligt puur hoe de hond gesocialiseerd wordt.
Ik vind het mooie honden, ik ben ook echt een terriër persoon en zal niet zo snel van de terriër groep afstappen allowel ik soms Maylo heel graag achter het behang plak....puur om het feit dat hij gewoon de grootste dondersteen is die ik ken
recent topic van baasje Kean en Cullen (hoop dat het goed geschreven is)
Misschien kun je iets met de bovenstaande link!
Ja hoor ik heb wheaten terriers 2 mannen, 1 van 8 en 1 van 3. Het zijn 2 heel verschilende karakters.
Het zijn hele vrolijke honden die goed met andere honden kunnen. We gaan ook met ze naar de camping en hebben nog nooit problemen gehad met buur honden of dat er mensen niet binnen mochten komen, wat niet betekend dat ze niet waaks zijnin deaar het zijn gewoon geen honden die overmatig blaffen.
De vachten moeten 1x per week goed doorgekamt worden en zo'n 4x per jaar getrimd. Dit kan bij een trimster, vaak doet een fokker het ook nog wel maar er worden vanuit de vereniging ook verzorgingsdagen gehouden waarin ze je leren je eigen hond te trimmen.
Mocht je meer willen weten over de wheaten kun je de pupbemiddeling van de wheaten vereniging bellen. Als je het telnr wil laat het dan even weten dan stuur ik je dat via pb. Mocht je in de buurt van de flevopolder wonen mag je altijd eens met ons mee lopen. Wij lopen meestal met 4 wheatens.
Ik was nog niet klaar, stomme pad
Bedankt voor je info, daar kan ik wat mee!
Helaas is Hillegom een beetje uit de richting.....
Maar ik ga wel verder zoeken naar iemand die een beetje dichterbij woont
Hier ook een wheaten terrier, schat van een beest, mijn kinderen (12 en 7) zijn er gek op, ze kunnen alles met haar doen.
Als je nog iets wil weten, hoor ik 't graag .
groetjes Wendy
Een vriend van ons heeft een Wheaten. Ik ben mee geweest om te kijken of de fokker te vertrouwen was aangezien ze niet aangesloten was bij de vereniging, maar wel fokte met stamboom.
Op zich een leuke hond, maar nu na 4 jaar ben ik niet mee zo te spreken over het ras.
Hij kwam in een huis waar al een hond was, deze mensen waren Wheatens gewent want de vorige was net 6 maanden daarvoor overleden en is 12 geworden.
Nadat hij een jaar was geworden begon hij de andere hond in huis aan te vallen, dit zonder enige aanleiding (zelf gezien, vaak lag zelfs de andere hond te slapen terwijl hij er bovenop dook).
Het was alleen tussen die 2 af en toe het geval en buiten ging het altijd goed, ook met andere honden. Met de die van mij ging het altijd prima.
Uiteindelijk is besloten om de honden beide te castreren, dit heeft niet geholpen en de honden zijn definitief uit elkaar gehaald. Nog steeds had hij buitenshuis met andere honden geen probleem, zelfs in huis ging met prima als ik langs kwam.
Omdat we wisten dat hij af ent toe raar uit de bocht kon komen ben ik altijd tussen hem en mijn honden in gaan zitten als we daar waren, en ook dit is eens fout gegaan. Hij wilde mijn 2 teven te lijf gaan, En echt waar zonder enige aanleiding. Ik zat op de grond, mijn teven (de reu was er niet bij) lagen achter mij te slapen na een wandeling, tot de Wheaten zich niet bedankt en bovenop mijn teven wil spring. Maar ja daar zat ik even tussen en ik kom hem op tijd grijpen en heb hem op een niet zo'n mooie manier duidelijk gemaakt dat ik daar niet van gediend ben. Dit puur om mijn eigen honden te beschermen.
Ook dat heeft niet geholpen, want hij heeft het daarna nog 2 keer geprobeerd en toen ben ik vertrokken. Ik heb hem nooit meer bij mijn honden gelaten, puur omdat ik het niet vertrouw.
En ook dat blijkt terecht te zijn, hij heeft nog geen 6 maanden terug terwijl ze hem mee genomen hadden op visite een ander hondje (die daar ook op visite was) uit het niets aangevallen. Hier lag weer het hondje te slapen, hij dook er bovenop en begon te schudden. Gelukkig leeft dit hondje nog, maar dat kwam door snel ingrijpen van beide partijen, als het aan de Wheaten gelegen had had dat hondje het niet overleeft.
Ik zou dus zeggen, weet waar je aan begint en zorg dat je erg consequent bent. Het is en blijft een terriër. Ik vertrouw het ras (want je kan mij echt niet wijs maken dat dit puur 1 hond is) op dit moment echt niet meer.
Heel eerlijk gezegt vind ik het jammer dat je door 1 hond het hele ras niet meer vertrouwt. Heb jij niet bij elk ras wel honden zitten die raar gedrag vertonen? Dan kan je op een gegeven moment geen 1 hond meer vertrouwen.
Hetgene wat jij hier omschrijft herken ik ook helemaal niet terug in de soft coated's die ik ken. Het zijn allemaal lieve, sociale honden. Onze buurhond is een soft coated en juist erg rustig en relaxt naar andere honden.
naar mijn mening ligt 't aan het baasje, als de energie tussen beide goed is krijg je een geweldige vertrouwbare hond, en 't maakt niet uit wat voor ras het is.
Mijn hond is een lieve, vrolijke sociale hond, die met iedereen overweg kan, of het nou een wheaten, staff of dalmatier is, bij een juiste consequente opvoeding krijg je een lieve hond terug.
Dat geloof ik graag, maar dan nog zal de TS in de gaten moeten houden waar ze de hond vandaan haalt.
Persoonlijk zoeken wij altijd fokkers die fokken op karakter ipv uiterlijk.
Een hond kan tijdens een bezoekje een prima hond lijken, maar uiteindelijk toch wat minder lief zijn dan dat de fokker vertelde.
Het blijft wel een terrier.
Je hebt gelijk over de fokkers, goed research doen , je kunt al heel veel op google vinden zodat je een juiste fokker kunt vinden.
Maar je reactie "het blijft wel een terrier" vind ik persoonlijk nergens op slaan.
Ik snap ook dat de negatieve kant vaak niet benoemd word.
Maar het verhaal wat ik hierboven schrijf kan dus wel ontstaan als zo'n hond in de verkeerde handen terecht komt en dat moeten we voorkomen lijkt mij.
Ik ben het met je eens dat het in dat geval aan de opvoeding zal liggen, maar dat soort dingen gebeurd dus wel.
Ik als fokker van het ras de Duitse Pinscher vertel altijd dat het een ras is wat feller is dan andere rassen, dat men stevig in de schoenen moet staan en dat ze eerder kunnen bijten omdat hun drempel/lontje korter is dan andere rassen.
Ik vind ook dat dat soort dingen verteld moeten worden, men moet namelijk zowel de voor als nadelen van zo'n ras tegen elkaar kunnen afwegen om de juiste keuze te maken voor een ras.
Mijn ras is niet voor iedereen geschikt en persoonlijk ben ik van mening dat een Wheaten dat ook niet is. Maar goed daar kan iemand anders een andere mening over hebben, daar is ieder vrij in.
na wat ik begrepen heb van een paar eigenaren zijn het leuke honden, maar wel met een handleiding bij.vooral de reutjes blijken redelijk dominant en lastiger om op te voeden.
vind ze ook prachtig, maar het feit is dat ze in niks te vergelijken zijn met een labra of goldendoodle, ze leren minder graag in het algemeen en zijn niet zo easy going.
denk dat je zelf moet beslissen op basis van de kennis van eigenaren en zelf eens op bezoek gaan.wil je een uitdaging, is dit misschien juist iets wat jij zoekt .
Ik voel me niet aangevallen hoor als terrier eigenaar, maar ik ben van mening dat wheatens super makkelijk in omgang zijn en juist heel snel iets leren misschien heb ik 't geluk gehad dat mijn wheaten erg sociaal is, en super in de omgang
Fokkers die bij de rasvereniging de Wheatens zijn aangesloten hebben zich aan een aantal regels te houden.
Voor meer informatie over de Irish Soft Coated Wheaten Terrier:
www.wheaten.nl
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "wie heeft een Soft coated wheaten terrier?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?