wij hebben een kruising van chi chu en malteser.
ze is nu bijna een jaar maar nu heeft ze constant klitten in de vacht,dus drie vier x per dag de klitten verwijderen.
Weet iemand hier de oorzaak van of weet iemand een oplossing .
vr.gr.henk.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Klitten in haar vacht Chi Chu /malteser" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
De oplossing is borstelen!
Waarschijnlijk raakt ze d'r puppyvacht kwijt en is de vacht warriger dan anders.
Er zijn sprays in de handel met o.a. mink oil die het borstelen en kammen iets makkelijker maakt, je kan hiervoor het beste even informeren bij een trimsalon in de buurt.
Een andere oplossing is om naar de trimmer te gaan zodat je hond een keer grondig uitgeborsteld wordt en de puppyvacht verwijderd wordt (door borstelen).
Krijg je het niet voor mekaar de hond goed bij te houden zodat hij klitvrij blijft dan kan je ervoor kiezen om je hond te laten scheren en/of knippen.
De meeste Shih Tzu's en Maltezers die bij mij in de trimsalon komen worden in "pupmodel" geknipt. Hierbij worden de rug, flanken en buik vanaf de oren tot aan de staart geschoren en worden de poten op model geknipt. Het kopje wordt meestal rond geknipt.
Op deze manier loop je toch niet met een kale hond en is de vacht makkelijk bij te houden.
Groet,
Carla
Hallo Henk
Hoop dat je haar nooit hebt laten scheren
Wilde toch na een jaar reageren misschien voor andere mensen met dit probleem
Zelf heb ik een Malthezer
En die wordt om de 6 weken geknipt (in Nieuwegein eventueel adres )
Als je ze laat trimmen dan blijven ze (als je elke dag een beetje borsteld klitvrij ).
Soms heeft ze een klit die ik er dan niet uit krijg daar heb je een klitten schaar voor
Vraag daar de trimster naar, die doet het je wel voor .
hoop dat je hier wat aan hebt
gr Wil
Kan komen door twee dingen:
- Te weinig vachtverzorging of een onjuiste vachtverzorging.
- Verandering van de vacht na het scheren.
Heb een kruising tussen maltezer/shih-tzu.Moet ik ook elke dag kammen/borstelen.Maar ik wist waar ik aan begon omdat ik zo'n hondje wilde.
Als het haar te lang wordt ga ik naar de trimster.
Dus ze raken na ongeveer een jaar hun puppyvacht kwijt??
Borstelen en goed kammen. Tot nu toe kan ik Misty nog makkelijk klitvrij houden, maar ik heb me wel voorgenomen wanneer dat erg moeilijk wordt haar korter te laten knippen, zodat het bijhouden makkelijker wordt.
Of wordt het dan weer makkelijker zodra de puppyvacht verdwenen is?
ja cleo, een puppy vacht is wat warriger, een volwassen vacht is wat handelbaarder.
voor klit vrij een spray gebruiken, heus dat scheelt de helft van je tijd.
toch een klit ? klit kammen zijn in de handel, te koop bij intratuin, nimmer een klit er uit knippen, daar is zo,n kam ideaal voor, je zet hem achter de klit, en trekt voorzichtig richting jezelf, het is een soort kammesje dat de klit ontwart. super.
Na het uit de klit hebben gehaald eens wassen en fohnen..schone vacht klit veel minder..
Maar let wel op...hij moet wel echt uit de klit zijn.
een shih tzu heeft een heel andere vacht dan een maltezer, je ziet vaak bij kruizingen dat de vacht een beetje van alle 2 is, daardoor klit het veel meer, mijn dochter heft ook zo'n kruizing en ze borsteld haar elke dag en evengoed klit de vacht heel erg, enige optie is om dr kort te houden.
Het ligt er inderdaad aan of ze een vacht van een malthezle hebben of van een Shihthu.
Ik borstel Cismo ook echt elke dag eerst met de borstel dan met een kam.En als hij heeft gespeelt met zijn vriendinnetje dan nog een keer want dan heeft hij ook wat klitjes.Ik hou hem niet echt heel kort maar een pupylook Cismo gaat elke 4 mnd na de trimster..
pens staafjes kopen bij de C1000
deze geven een glade en mooie vacht
en je moet hem drie keer plukken per dag
voer voor kleine honden is zeer belangrijk
en het mag geen droge vacht hebben
geef het ook 2x in de maand vuile pens
je zult zien dat deze vacht zeer mooi wordt
gewoon pakjes uit de diepvries 0,49 cent
deze heeft een onder vacht en deze moet verwijderd worden
dit kun je alleen maar doen door hem te plukken
weg brengen kost een vortuin
gewoon zelf er uit trekken met de vingers in de onder vacht
je staat raar te kijken hoeveel er steeds af komt
SUCCES
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Klitten in haar vacht Chi Chu /malteser" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?