Ik was vorige weekend bij mijn vriendin op bezoek. Naast haar woont een vrouw met een boxer achtige hond. Ik was even naar de tuin gelopen zodat Simba even kon plassen. Was die hond van de buurvrouw niet ontsnapt (wat ze wel vaker doet). Komt deze hond ineens aanstormen. Simba was gelukkig los en kon wegkomen maar piepen dat hij deed. Wat vinden jullie van deze situatie en wat zouden jullie gedaan hebben. Simba heeft gelukkig geen angst naar grote honden er aan over gehouden.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Zo geschrokken" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik zou er geen al te groot drama van maken. Wel die buurvrouw heel duidelijk aanspreken dat ze er voor zorgt dat het niet meer kan gebeuren. Schrikken is vervelend maar gelukkig is er geen bijtincident o.i.d. geweest. Je hond kan je nou eenmaal niet in een gouden kooitje houden en je helpt hem er echt niet mee door er een groot drama van te maken. Jouw stress slaat over op je hondje.
Die buurvrouw was zelf ook erg geschrokken maar doet er niks aan als haar hond ontsnapt. Ze zei dat er achteraan lopen geen zin heeft omdat ze dan nog verder weg loopt. Ze is er volgens mij heel vaak op aan gesproken maar doet er niks mee. Dat vind ik erg vervelend. Ik heb er geen groot drama van gemaakt. Maar had die hond Simba gebeten grote kans dat hij dan dood geweest was aangezien het een chihuahua pup van 16 weken is.
Inderdaad erg vervelend. Je kunt er weinig meer aan doen dan de buurvrouw erop aanspreken. Maar het kwaad is al geschiet. Gelukkig heeft Simba geen angst voor grote honden gekregen. Hopelijk gebeurd het niet gauw weer. Ons is het meerdere keren overkomen waardoor Joris steeds banger is geworden voor honden.
Extreem kalm blijven, geen geluid en vooral niet je hond oppakken.
Ik kom heel erg veel hondjes tegen die bang zijn voor grotere honden omdat ze bij het minste of geringste opgepakt worden. Daar krijg je angstige, gestreste en/of onzekere honden van en die worden eerder aangevallen dan honden die niet bang, gestrest of onzeker zijn.
Tja, dat is lastig om zo te zeggen wat een ander gedaan zou hebben. Wij hebben de hond in kwestie en de hele situatie namelijk niet gezien, dus dan is het lastig 'oordelen'.
Misschien kwam de hond wel vol enthousiasme op jouw pup af om alleen maar te spelen? (boxers kunnen lekker enthousiast zijn ); niet elke hond grijpt andere honden....
Dat jouw hondje dan onzeker is/wordt en wegrent en gaat piepen, dat ligt misschien alleen maar aan jouw hondje. Of misschien wel aan jouw reactie. Een hond leest namelijk ontzettend veel af van de reactie van de baas. Als Taika bijvoorbeeld wat omstoot met haar staart en ik reageer met 'Oooooei, wat doe je nu?!', dan krijg ik een heel andere reactie dan wanneer ik helemaal niks zeg. Terwijl ze in beide situaties weet dat ze iets omgooit.
Lastig oordelen dus als je er niet bij bent geweest
geen drama van maken. je hondje reageerde zoals voor hem of haar pasde. Honden reageren in onze ogen soms heel overdreven, maar zolang je hond niet gebeten is en weg kon komen, is er niks aan de hand. Op het moment dat jij er een big deal van maakt is dat meteen een boodschap aan je pup er ook een big deal van te maken.
Ja zulke dingen gebeuren soms en er is niets gebeurt verder dus geen drama van maken en jou hond is verder ook niet bang en heeft er niets aan over gehouden. Dus maak je er niet te druk om zou ik zeggen
Nee je hoeft er toch geen drama van te maken, de hond deed toch niks.?
Ja hij was heel vrolijk en wilde spelen dat wil iedere boxer wel.
Ik ga ervan uit toen het hondje van jou pieptje dat de boxer heel raar op keek of niet?
Mijn boxer zie je dan denken, zo van he gekkie ik wil alleen spelen hoor.
Je moet niet schrikken als er honden op jouw kleine hondje afstormen, dat regelt zich zelf.
Plus Hugo past wel op voor kleine hondjes, ze zijn vaak heel kattig snauwen en bijten van zich af.
Die andere hond was echt achter hem aan aan het rennen. Of zij wilde spelen kon ik niet zien. En indd gelukkig heeft hij niks en durft hij gewoon op grote honden af te lopen. Toen Nala die leeftijd had was ze een stuk banger. Maar dat is nu ook beter aan het worden.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Zo geschrokken" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?