Hallo.
Ik heb een hondje, Buddy (Tibetaanse spaniel van 10 jaar oud) en hij woont sinds pup bij ons in huis.
Nou krijgen we in februari een pup erbij (een australische herder) en ik wil graag nog een reutje.
Nou heb ik wat vragen. Ik weet ongeveer hoe ik de rangorde aan moet pakken met de honden, en verstand van voer etc heb ik ook wel aangezien ik al vier jaar in een dierenwinkel werk.
Maar ervaring met twee honden heb ik totaal niet.
Mijn Buddy moet ander voer dan de pup, aangezien hij ouder is en een stuk kleiner dan een volwassen aussie.
Buddy's voer staat eigenlijk altijd klaar omdat hij af en toe eet als hij trek heeft, we hoeven het niet weg te halen. Maar de pup mag daar niet van eten. Hoe moet ik dat doen?
En met uitlaten, mijn Buddy is heel eigenwijs, als we hem loslaten zijn we hem kwijt. Maar ik ben wel van plan mijn aussie zo te trainen dat hij wel los kan lopen, hoe moet ik dat doen, word Buddy dan niet jaloers?
Dat was het even voor nu :3 BVD
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Pup erbij! Help" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
wacht even je hebt er nu twee ? en je wilt er nog een derde bij ?en twee vind je al moeilijk?
Herkenbaar... '
Hier ook een volwassen hond (4 jr) en een pup van 18 weken.
Het zijn beide reutjes... het gaat hier goed... Jack zet Max wel eens op zijn plaats, alhoewel ik merk dat dit al minder wordt.
Jack kan ook niet loslopen, dan is hij weg... Max heb ik vanaf dag 1 geleerd om los te lopen en mij in de gaten te houden... dit gaat goed. Ik heb niet het idee dat Jack jaloers is.
Qua voer eet Jack wel eens mee met Max... ik zorg voor kleine porties en inmiddels eet Max 1x per dag een gemengd bakje met voer van Jack (dit voer krijgt Max straks ook).
Ik wil je adviseren om goed te kijken naar beide honden en daarop in te spelen.
Ga je ook met je pup naar een hondenschool? Wanneer je je hond van jongs af traint leert hij op den duur ook goed luisteren wanneer hij losloopt.
Ik heb zelf heel veel gehad aan de "roedelmethode". D.w.z.: de boeken van Koeman en van Alphen hebben me veel geleerd over rangordes e.d. Vooral toen ik een tweede hond nam heb ik hier heel veel van opgestoken. Het gedrag wordt heel duidelijk uitgelegd a.d.h.v. foto's.
Misschien hebben andere mensen nog meer ideeen?
Succes!
Wat leuk een pup!
Misschien kan je leren om je volwassen hond op gezette tijden te laten eten. Dat je de voerbak ook weg haalt, zodat de pup er niet van kan eten.
Mbt het loslopen. Hier kan de pup perfect los en de 3 volwassenen niet of minder, en ze zijn absoluut niet jaloers hoor!
De rang orde zou ik me ook niet zorgen om maken. Vaak gaat het van zelf sprekend wel goed.
Het uitlaten zou ik toch in het begin aan de lijn doen, en alleen loslaten waar het veilig is. Dus geen fietsers, auto's of ander verkeer, of op gevaarlijke plekken. Pups kennen geen gevaar en rennen dan overal naar toe.
Zo, dat was snel. Bedankt allemaal.
Ja, ik ben met de nieuwe pup van plan om toch weer naar de puppyschool te gaan en ik wil waarschijnlijk ook behendigheid gaan doen met hem (een collage in de dierenwinkel doet dat ook met haar aussie) dus die word goed getraind.
Alleen dat eten is dus nog een beetje een probleempje :P
ikk zou ook de volwassen hond leren dat hij moet eten als jullie zijn eten er zetten. ik geef mijn hond een half uur om te eten.. dan kan hij op zijn gemakje eten.
Ja, maar hoe zorg ik er dan voor dat ze niet uit elkaars bak eten? Heb hier namelijk helemaal geen ervaring mee, mijn hondje eet wanneer hijwil, hij word nooit dik :P
je zet ze elk bij hun eigen bak neer. Des noods een stukje uit elkaar. En als bijv ze naar de verkeerde bak toe lopen dan zet je de honden weer bij de goede bak neer. Als ze allebei dan een vaste plek hebben is het binnen 1 week duidelijk wie waar zijn eten krijgt.
De honden in een aparte ruimte eten geven.
Zo kunnen ze allebei rustig eten en kun je ze weer de ruimte geven wanneer ze allebei klaar zijn met eten.
Februari duurt nog even dus je kan nu alvast je andere hond laten wennen aan het feit dat er niet meer de hele dag door eten staat.
Aanbieden wanneer het jou uitkomt en een half uur laten staan en daarna weghalen.
Natuurlijk niet als hij dan nog aan het eten is maar als hij het niet aangeraakt heeft na een half uur haal je het gewoon weg en biedt je het later op de dag nogmaals aan.
Hij zal snel genoeg leren dat hij moet eten wanneer het wordt neergezet.
Als je op wisselende tijden voert voorkom je overgeven van gal.
Een hond die vaste tijden eet begint voortijdig al extra gal aan te maken om het voedsel te verteren wat er aan komt. Wanneer er dan geen voedsel binnenkomt word het gal uitgespuugd omdat anders de maagwand word aangetast.
Als je voert op wisselende tijden voorkom je zoiets.
ik volg even
Oke. En een volwassen hond kan gewoon 2 keer per dag eten krijgen toch? Maar moet ik dan in het begin niet wat vaker doen, omdat hij het de eerste keer niet doorheeft? dan moet hij een halve dag wachten.. Weet niet of dat een probleem is..
Het was altijd zo makkelijk en geen probleem dat hij at wanneer hij zelf wilde :P
Ik heb ook beide reutjes: Franse Bull en Bordeauxdog.
De bull was gewoon zijn eten de hele dag te hebben, maar sinds de komst van de pup gaat dat niet meer. Ik geef ze allebei tegelijk eten en dan haal ik het weg als de honden genoeg hebben. Als de ene eerder gedaan heeft als de andere, neem ik het bakje gewoon weg zodat ze niet van elkaars brokken eten.
Qua rangorde: zorg ervoor dat je oude hond voldoende aandacht krijgt, want natuurlijk is de pup altijd 'het schattigst', 'het nieuwst'... Geef je oude hond als eerste eten, lijn hem als eerste aan, begroet hem als eerste... Ik heb dit bij mijn honden toegepast, dit ging zeer goed. Ondertussen doe ik het niet meer, omdat ze elkaar volledig tolleren en er geen problemen zijn in rangorde. Grijp ook tijdig in als de honden iets van elkaar afnemen. Leer je pup bv. dat je oude hond ook soms met rust gelaten moet worden en ook eens alleen wil spelen.
Alles zal zich ook uitwijzen als de pup er is. Veel hangt immers af van het karakter van de nieuwe pup en hoe jouw hond er tegenover staat.
Bij ons was het ook de bedoeling dat ze beide los zouden wandelen. Onze bull doet dit al, maar we hebben ondervonden dat onze Bordeauxdog nog te speels is en te snel afgeleid om het te kunnen. Hij is eigenlijk niet jaloers en vindt het geen probleem dat de andere losloopt. Als jij als baasje zegt dat dit de regels zijn, legt je hond (en zeker je pup) zich daarbij neer. Gewoon doen alsof dit zo hoort, en zeker niet de jaloezie gaan kweken. ( zeggen: "Nee, jij kan niet los. Arm ding etc.') honden pikken heel erg in op je gevoel en de manier waarop je iets zegt.. Althans de mijne.
Heel veel succes en vergeet vooral niet te genieten
nee hoor.. gewoon vanaf morgen je hond 2x per dag eten geven.. op een vast tijdstip. is ook veel gezonder voor je hond.
Als je pup komt is het wel handig als je de honden in 2 verschillende ruimtes hun eten kunt geven, gescheiden van elkaar... zo krijgen ze ieder de ruimte en de tijd om op hun eigen tempo te eten.
Mits je je pup vanaf het begin (daar waar het veilig kan) los laat lopen... dan hoeft dat ook geen enkel probleem te zijn.... als kleine pup blijft hij sowieso dicht in de buurt... als je eerst te lang je hond aan de lijn houdt ook al is het niet nodig, dan bestaat de kans dat het nooit goedgaat.
zoek dus veilige losloopgebieden op... en ga daar los lopen met je pup.... en gewoon Buddy aan de lijn als hij echt niet los kan... hoeft helemaal geen probleem te zijn
wel super leuk een nieuw kleintje in februari.... veel plezier er de voorpret!
Ja hoor een volwassen hond kan prima 2 keer per dag eten.
Dat hij 's ochtends overslaat en 's avonds pas weer eet is niet erg hoor.
Djago krijgt maar 1 keer per dag te eten.
Maar je pup eet wel 4x per dag in het begin en dat bouw je in de loop van de tijd af naar 2 keer als je dat wilt.
Je zou de oudere hond twee of drie keer eten aan kunnen bieden.
Als je voor de oudere hond het eten de gehele dag lat staan, dan ga je echt een probleem hebben.
Dan zou je de pup de gehele dag vast moeten laten zitten.
Hier krijgt Duke 16,5 jaar twee á driemaal per dag eten, hij geeft het wel aan als hij trek heeft, de jonge honden weten dat ze dan niet in de buurt mogen komen.
Dat valt ze vrij snel te leren, maar niet als je de gehele dan voer op de grond hebt staan!
Die rangorde onder de honden, daar hoef jij je als mens niets van aan te trekken. Dat is iets voor honden onder elkaar en wij zijn mensen.
Je kan ze perfect allemaal gelijk behandelen. Als je ene meer priveleges gaat gunnen dan de andere krijg je problemen. Pups zijn babys, die vragen natuurlijk wel meer aandacht.
Als ze ouder zijn, de ene dag die eerste eten geven, de andere dag omgekeert. Geen commotie rond maken, jij bent de baas en doet het op de manier dat jij wil.
Niet te moeilijk maken en zeker niet denken in termen van: wie was ook alweer de hoogste in rang. Is niet nodig,je maakt honden opvoeden onnodig moeilijk en je maakt zelf problemen bij de honden onderling.
Ik laat mijn pups van 2 maanden direkt los lopen, op veilige plaatsen, die volgen jou instinctief. Wel duidelijk maken, als ie afgeleid wordt en daardoor afdwaald, dat ie bij jou moet blijven (snoepjes)
Oké top.
Tja, als ik iets in mijn hoofd wil moet ik alles meteen op een rijtje hebben hoe alles moet, misschien maak ik me een beetje te veel zorgen :3
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Pup erbij! Help" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?