Cursus is niet leuk. Update

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Nouri Nouri 3 doggies

honden foto van Nouri

Ja ik zit daar ook mee hoor, hondenschool, heel leuk maar af en toe heb ik het idee dat alles MOET, terwijl het juist heel relaxt zou moeten gaan.

wat ik heb is dat ik een bepaalde 'druk' voel in de groep omdat ik een retriever heb, alsof die vanzelfsprekend luisteren en als hij het niet doet zal het wel aan het baasje liggen (is ook vaak zo, maar toch) dat heeft er bij mij voor gezorgd dat bij mij het A-examen zo slecht ging. Ik moest en zou de beste zijn van mezelf, want ja, ik heb een golden en die luisteren aaaaaltijd;-)

toen dacht ik hoo, dit is niet goed, het moet leuk zijn en geen must. ik let nu bij de B er heel goed op dat Nouri en ik het allebei leuk vinden en het niet perse om prestatie gaat.. soms moeilijk want ja, je zit in een groep en je vergelijkt met elkaar. Als ik ineen allerlei dingen moet van mezelf en Nouri, stop ik ermee. 

goed dit moest ik even kwijtO-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Cursus is niet leuk. Update" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Wakkere huskyWakkere husky 3 doggies

honden foto van Wakkere husky

Complimenten dat je zo eerlijk bent, naar jezelf, je hond en ons hier. Ik moest de beste zijn omdat ik een husky had en ik zou aantonen dat die wel luisteren. Nou op les lukte dat wel maar daarbuiten.... moest ik toch toegeven dat het me niet lukte ze betrouwbaar los te laten...

honden page profiel Kevin baasje van Yuki en IsisKevin baasje van Yuki en Isis 3 doggies

honden foto van Kevin baasje van Yuki en Isis

sorry effe offtopic maar in nederland hoeveel kost een Martin Gaus hondenschool daar eigenlijk, hier kost het 220 euro voor 12 weken en dan nog eens 30 euro per bezoek aan huis voor als je hulp wilt met het gedrag en dergelijke

honden page profiel RVSRVS

honden foto van RVS

"
Dus jij zegt nu dat ze het vast doet om goed te ogen voor haar nieuwe opleiding en niet omdat ze aan relatie baas hond wil  werken??
Naar mijn inziens is een cursus een perfecte manier om aan relatie baas hond te werken.. jachttraining omdat het een retriever is en het wat voor Evy leek, in de toekomst is behendigheid een leuk spel om samen met de hond te doen, wat de relatie baas hond versterkt..
Ik zie dus in geen van jouw punten logica.. waarom zou je met je hond willen werken om de beste te zijn?? Om daardoor een extra streepje voor te hebben voor een opleiding??.. bullshit, daar gaan ze echt niet naar kijken hoor..

En nee, ik ben het er inderdaad niet mee eens dat jij eens even lekker gaat 'prikken en porren' en zeker niet omdat de ts hier een deel van haar problemen bloot legt en jij hier dus even lekker op gaat stampen..je zegt zelf ook, 'de t.s. Had nog wel zo gevraagd om het niet te doen' en toch doe je het?? "

Na deze reactie kan ik niet anders dan je een cursus begrijpend lezen aanraden.
Dat is niet een beetje prikken en porren maar een serieus advies

honden page profiel Luan en LenneLuan en Lenne

honden foto van Luan en Lenne

Ik zou zo'n advies in ieder geval nooit willen geven op een openbaar forum zonder dat je de persoon in kwestie ooit zelf heb ontmoet of zelfs goed kent. Hier kunnen wij toch niet over oordelen of advies op geven? Het is trouwens niet echt geformuleerd als advies maar als verwijt... maar zo zal het waarschijnlijk niet bedoeld zijn

honden page profiel Lianne, Mara & MaybeLianne, Mara & Maybe

honden foto van Lianne, Mara & Maybe

En waar is jouw begrijpend lezen dan als de ts vraagt Niet te prikken en te porren? :-) Ik zie dit in geen kanten als advies maar als verwijt naar Sanne..hoe moet ik het anders opvatten als je het zelf nog benoemd als 'prikken en porren' 

Maargoed.. Je zal er zo wel jouw motieven voor hebben om zo'n verwijt naar iemand te gooien..
Nu weer verder ontopic.. Excuse me voor de vervuiling Sanne ;-)

honden page profiel RVSRVS

honden foto van RVS

" Ik zou zo'n advies nooit willen geven op een openbaar forum zonder dat je de persoon in kwestie ooit zelf heb ontmoet of zelfs goed kent. Hier kunnen wij toch niet over oordelen of advies op geven? Het is trouwens niet echt geformuleerd als advies maar als verwijt... maar zo zal het waarschijnlijk niet bedoelt zijn "

Jij hebt die cursus i.i.g. niet nodig ;-)

honden page profiel Lien, Luca† en Wifi  /wi:fi:/Lien, Luca† en Wifi /wi:fi:/speciaal aangestelde fokker 3 doggies

honden foto van Lien, Luca† en Wifi  /wi:fi:/

is Evy niet gewoon de terreur puber aan het uithangen?

honden page profiel sandrasandra 3 doggies

honden foto van sandra

Heel herkenbaar onze tara is met tijden ook over enthousiast en is in een vreemde omgeving ook stuiter/Cursus heeft ze basis gehad nu combi  je kunt van een jonge hond niet verwachten en zeker een golden dat het super gaat, Soms is dat best moeilijk maar dan kijk ik naar alles wat ze goed doet .. heb geduld
Hou het trainen cursus vooral leuk zoek een hondenschool waarbij het ook om de fun gaat.Wat betreft het trekken tara krijgt een zit of voet als ze te hard trekt en soms correctie riem maar het is er nog niet helemaal uit..Ja ik ben niet altijd leuker dan een konijn of hond of andere mensen het is een jachthond ze is sociaal  en barst van de energie dus met dat in mijn achterhoofd kan ik het relativeren.  Wat ik wel weet dat voer ook invloed heeft op het hyper gedrag dus ik hoop dat ze geen puppy voer meer krijgt. Rustig en consequent zijn geen onhaalbare dingen verwachten op deze leeftijd en zorgen dat ze de energie wat kwijt is voordat je gaat trainen of naar een vreemde omgeving gaat. Hond in de vertrouwde omgeving iets minder belonen  met lekkers of stem speeltje   en in de nieuwe omgeving dat juist doen en let op over prikkeling. En een golden is helemaal niet makkelijk op te voeden die van ons heeft ook een eigen gebruiksaanwijzing en die heb ik ook nog niet helemaal gevonden  al is natuurlijk iedere hond anders maar taartje heeft pit ook wel weer heel leuk denk ik dan maar

honden page profiel Het Gouden Kwartet & BaasjeHet Gouden Kwartet & Baasjegoedgekeurde fokker

honden foto van Het Gouden Kwartet & Baasje

Weer even een berichtje hier. :-)

We zijn even voor een maand gestopt met de cursus en hebben alles hier thuis wat strakker aangepakt. Ik zit met mijn ouders iets meer op één lijn en mijn broertje bemoeit zich niet meer met de opvoeding (mag Evy ook niet meer uitlaten), dit scheelt al een heel stuk. Ik merk aan haar dat ze dat nodig had. Nu mijn broertje niet meer met haar wandelt en oefent is de "druk" ook van hun relatie af en gaat het tussen hen ook een stuk beter.
Ik heb het er ook met de instructeur over gehad en hij noemde haar gedrag "gezonde jonge honden enthousiasme", dus ik denk dat ik alles ook heel erg zwaar heb opgenomen. Zodra we eenmaal een half uurtje met haar bezig zijn is de energie en de spanning er uit en dan gaat ze echt (voor je) werken.
Waarschijnlijk zal het ook nog wel een stukje pubertijd zijn die er in mee speelt. Ze heeft echt een "puber" houding en dan weet ik al dat ze zo'n bui heeft. Als ik haar dan laat gaat en gewoon even negeer houdt ze ermee op en komt ze weer naar mij toe. Eerst probeerde ik haar bij mij te roepen en dan werd het alleen maar leuk om er mee door te gaan.

Al met al gaat het nu dus een heel stuk beter. :-)

honden page profiel Anne-Wil (baasje van Juno)Anne-Wil (baasje van Juno) 3 doggies

honden foto van Anne-Wil (baasje van Juno)

Er is al veel nuttigs gezegd.... Wat ik uit mijn ervaring kan mededelen is dat ook ik teveel van mijn hond wilde. We zijn nu gestopt met cursussen en andere spanning verhogende activiteiten, en met Juno gaat het echt heel goed op het moment. Die had weliswaar hele andere 'problemen' maar wellicht is het toch een idee om wat rustiger aan te gaan doen.

En, wat ik me meen te herinneren van je vorige topics; probeer het hele gezin op een lijn te krijgen en laat ze consequent zijn. Anders leert Evy het niet.... En hou vol!!

honden page profiel Anne-Wil (baasje van Juno)Anne-Wil (baasje van Juno) 3 doggies

honden foto van Anne-Wil (baasje van Juno)

" heey meid,

ten eerste: je hebt Evy echt niet verpest, maar je hebt wel fouten gemaakt, dat is normaal met je eerste hond, ik ben nog nooit iemand tegengekomen die zijn eerste hond perfect had opgevoed. ook met je 2e en 3e hond enz. zal je nog fouten maken, dat is menselijk en dat doet iedereen hier op het forum.
iedereen moet met zijn eerste hond nog veel leren, ook al heb je van te voren veel gelezen over honden, de praktijk is soms toch anders als in de boekjes ;-) het duurt vaak dan ook een tijdje voor je een opvoedmethode hebt die bij je past, en voor je er de handigheid in krijgt om probleemgedrag in een vroegtijdig stadium te signaleren en om te trainen voor het een echt probleem wordt. met jouw lichamelijke beperkingen erbij is dat toen ook niet mogelijk geweest, en dat is niet jouw schuld!
bovendien heeft Evy er niks aan als je je schuldig voelt, dus accepteer dat jij en de situatie niet perfect is geweest en dat dat ook mag. en ga er nu lekker aan werken.

ik ga nu mijn opvoedstijl uitleggen, en zeggen wat ik zou doen. je kan dan zelf bedenken of dat iets is dat bij jou past. mijn opvoedstijl is het best te beschrijven als een ouderschapsmodel. ik heb zelf veel op kinderen gepast, heb 2 stiefkids, en veel gelezen over opvoeding van kinderen, en verschillende opvoedingsprogramma's gekeken, en ik ben ook al een heel aantal jaar met honden bezig, veel gelezen, ik fok inmiddels en ben sinds kort ook trainer op de plaatselijke KC.

Nu is mij opgevallen dat er veel overeenkomsten zijn in het opvoeden van kinderen in de peuter/kleuter leeftijd en het opvoeden van honden. uiteraard probeert men tegenwoordig zowel honden als kinderen overwegend positief op te voeden, door het stimuleren en belonen van goed gedrag. in de hondentraining is daarbij gekomen dat slecht gedrag genegeerd moet worden, en bij kinderen is dat gedeeltelijk zo.
bij het voorbeeld van binnen de lijntjes kleuren is het ook heel goed positief aan te leren, en klinkt het vrij vreemd om een kind te gaan straffen. laten we ons echter nu eens een ander scenario voorstellen. je hebt een kind dat je slaat. dan ga je niet zoals bij het binnen de lijntjes kleuren alleen belonen op momenten dat het kind niet slaat. de meeste ouders zullen ook hun kinderen corrigeren op het moment dat ze slaan. dit veroorzaakt niet meteen dat je kind doodsbang van de ouder wordt. maar het is voor het kind wel duidelijk dat je sommige dingen maar beter niet probeert, en dat die dingen ook niet effectief zijn om je zin te krijgen.

ik voed mijn honden dus overwegend positief op, maar ik zou het zeker NIET accepteren dat een hond mij omver trekt, dan krijgt hij toch zeker wel op zijn donder. nu is mij omver trekken al ver over mijn grens heen, dus mijn honden krijgen al eerder een signaal dat ze moeten oppassen, en trekken mij dan ook niet omver. maar uiteraard probeer ik ze eerst positief zover te krijgen dat ze helemaal geen interesse hebben om mij omver te trekken, omdat ze namelijk veel liever bij mij zijn in plaats van van mij af te lopen.

een ander belangrijk aspect hier is dat het trekken van Evy waarschijnlijk beloond wordt. ze wint van jou,(ze sleurt je mee of trekt je omver) en kan dus op dat moment gaan waar ze naartoe wilde. op die manier wordt het trekgedrag dus beloond, niet dmv een snoepje van jou, maar wel doordat ze dus bereikt wat ze wil.

je moet dus of zorgen dat ze niet kan bereiken wat ze wil, of je moet haar corrigeren zodat ze het niet meer in haar hoofd haalt. er zullen vast ook dingen zijn waarvan jij weet: dit moet ik echt niet gaan proberen bij mijn ouders, dan heb ik echt zooooo'n groot probleem (bijv. uitschelden of slaan van je ouders) toch ben je hoogstwaarschijnlijk niet doodsbang van je ouders, maar heb je wel respect en hou je ook van ze.

ik hoop dat ik je wat stof tot nadenken heb gegeven, en dat je een manier vindt die past bij jou en bij Evy. als je nog vragen hebt hoor ik het graag. maar blijf niet hangen bij de fouten die je in het verleden hebt gemaakt, maar heb er vrede mee dat je niet perfect bent, dat zijn we geen van allen ;-) "


En hier sluit ik me volledig bij aan. Goed advies

honden page profiel Het Gouden Kwartet & BaasjeHet Gouden Kwartet & Baasjegoedgekeurde fokker

honden foto van Het Gouden Kwartet & Baasje

" Er is al veel nuttigs gezegd.... Wat ik uit mijn ervaring kan mededelen is dat ook ik teveel van mijn hond wilde. We zijn nu gestopt met cursussen en andere spanning verhogende activiteiten, en met Juno gaat het echt heel goed op het moment. Die had weliswaar hele andere 'problemen' maar wellicht is het toch een idee om wat rustiger aan te gaan doen.

En, wat ik me meen te herinneren van je vorige topics; probeer het hele gezin op een lijn te krijgen en laat ze consequent zijn. Anders leert Evy het niet.... En hou vol!! "

Dank je voor je reactie! :-) Maareh.. zie bericht boven je. :p

honden page profiel Anne-Wil (baasje van Juno)Anne-Wil (baasje van Juno) 3 doggies

honden foto van Anne-Wil (baasje van Juno)

" Weer even een berichtje hier. :-)

We zijn even voor een maand gestopt met de cursus en hebben alles hier thuis wat strakker aangepakt. Ik zit met mijn ouders iets meer op één lijn en mijn broertje bemoeit zich niet meer met de opvoeding (mag Evy ook niet meer uitlaten), dit scheelt al een heel stuk. Ik merk aan haar dat ze dat nodig had. Nu mijn broertje niet meer met haar wandelt en oefent is de "druk" ook van hun relatie af en gaat het tussen hen ook een stuk beter.
Ik heb het er ook met de instructeur over gehad en hij noemde haar gedrag "gezonde jonge honden enthousiasme", dus ik denk dat ik alles ook heel erg zwaar heb opgenomen. Zodra we eenmaal een half uurtje met haar bezig zijn is de energie en de spanning er uit en dan gaat ze echt (voor je) werken.
Waarschijnlijk zal het ook nog wel een stukje pubertijd zijn die er in mee speelt. Ze heeft echt een "puber" houding en dan weet ik al dat ze zo'n bui heeft. Als ik haar dan laat gaat en gewoon even negeer houdt ze ermee op en komt ze weer naar mij toe. Eerst probeerde ik haar bij mij te roepen en dan werd het alleen maar leuk om er mee door te gaan.

Al met al gaat het nu dus een heel stuk beter. :-) "


Haha ik ben weer een beetje suf aan net doen maar lees dit nu en zeg: jeeeeeeej. Goedzo!
;-)

honden page profiel Nathalie, Harley & Mr. DeeksNathalie, Harley & Mr. Deeks

honden foto van Nathalie, Harley & Mr. Deeks

Super dat het weer beter gaat nu!! Maar ik herken je gevoel zooo goed. Clooney hangt op cursus ook echt af en toe de terror-puber uit.Oefeningen die hij thuis perfect doet, komen daar nog niet eens in de buurt van hoe het hoort. Wij hebben volgende week examen en ik weet zeker dat we het niet gaan halen. Frustrerend hoor, maar toch zou ik niet meer zonder hem willen O-)

honden page profiel SanneSanne

honden foto van Sanne

Fijn dat het beter gaat. Het is soms ook even zoeken wat voor jullie allemaal werkt. 
En geen een hond is perfect, streken houden ze altijd wel. Ik kan ze hier ook wel eens achter het behang plakken, die twee zouden toch al volwassen moeten zijn. 
Altijd maar een goed luisterende hond zonder streken zou ook saai zijn, toch. ;-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Cursus is niet leuk. Update" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 3 van 3 12 3
Volgende forumvraag: Cody en Flynn in spel
^