Dit is / was onze Zara ( nu heet ze waarschijnlijk Molly ), een Australian Shepherd Toy.
Chipnr. :528210002790625 NLD. Geboren op 12/11/2012. Op deze foto's was ze 9 à 10 weken. De laatste foto is genomen op 14 februari enkele minuten voordat ze bij ons opgehaald is. Ze was toen 13 weken oud. Op deze laatste foto kun je duidelijk zien dat ze niet gezond was / is. Zara is op dit moment bijna 5 maanden oud dus zal ze er nu wat anders uitzien dan op de foto's.
Wij hebben Zara gekocht van een Nederlandse in Duitsland wonende fokster op 31/12/2012
Al snel bleek Zara niet gezond te zijn en hebben wij haar diverse malen door verschillende dierenartsen laten onderzoeken waarna zij ons hebben geadviseerd, Zara was toen inmiddels 12 weken oud en 6 weken bij ons, om haar z.s.m. terug te doen naar de fokster daar n.a.v. bloed en urine onderzoek de aanwezigheid van een ( ernstige ) leveraandoening aannemelijk was. In overleg met de fokster heeft zij Zara teruggenomen met de afspraak / belofte om Zara door haar eigen dierenarts te laten onderzoeken en om te kijken of de diagnose hetzelfde zou zijn. Wij hebben slechts de helft van de aanschafprijs teruggekregen. De door ons gemaakte dierenarts- en andere hoge uitgaven zijn niet vergoed. Het consumentenrecht bepaald dat, als een dier binnen een termijn van 6 maanden ziek wordt, het aan verkoper is om te bewijzen dat het dier bij aflevering gezond was. indien dit niet het geval is heeft koper recht op schadevergoeding ( totale aankoopbedrag plus gemaakte dierenartskosten ).
Het is nu al twee maanden geleden dat Zara door de fokster bij ons is opgehaald en tot op heden weigert zij een bloedonderzoek te laten doen om het tegendeel ( dat Zara gezond is ) aan te tonen. Wij zijn nu dus genoodzaakt om een juridische procedure op te starten.
Waar wij bang voor zijn is dat deze fokster Zara opnieuw voor veel geld zal doorverkopen. Heeft u vragen en / of opmerkingen n.a.v. het bovenstaande neemt u dan a.u.b. contact met ons op. Wellicht heeft iemand nog advies wat te doen in deze treurige kwestie. Wij zijn behalve veel geld ons lieve hondje kwijt.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Waarschuwing" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Dat klinkt niet al te best, op een leeftijd van 6 weken is ze dus met u meegegaan in mijn ogen veelste vroeg.
Klinkt niet als een fokker die het beste met zijn dieren voor heeft.
En dan is de pup ook nog ziek dan gaan helemaal de alarm belletjes rinkelen.
Ik neem aan dat u een weloverwogen besluit neemt als u een pup in huis haalt en vind dan ook dat u daar uw verantwoordelijkheid voor had moeten nemen. Als de hond op oudere leeftijd ziek was geworden doe je hem toch ook niet terug. En met de wetenschap dat het geen goede fokker is aangezien de pup dus ziek was en op veelste vroege leeftijd is weggehaald bij mams had ik de pup niet terug gedaan maar eerder gevraagd of de fokker de medische ongemakken vergoed wat een goede fokker ook doet. En dan had je de pup zelf nog. Wie weet wat die fokker doet met zieke pups die de fokker geld kost.
Ik zou proberen of ik alsnog de pup terug zou kunnen krijgen en dan de fokker juridisch benaderen.
Heel vervelend allemaal en succes ermee
Edit: er zijn geen foto's te zien omdat u zich als gast heeft aangemeld
ik zou toch eens bij een advocaat gaan luisteren wat je hiermee kan doen, want u heeft de hond in duitsland gekocht en weet niet of ze dan onder de nederlandse regels valt, hou alles goed bij, maak kopieen zodat je alles nog heb als je ergens om inlichtingen gaat. als ze inderdaad zo ziek is als u zegt zou het me niet verbazen dat ze de hond laat inslapen want een fokker is nu eenmaal niets met een zieke hond, waren er meer rassen aanwezig of alleen dat ras? en waren de ouders er wel. bij onze pup was er ook een pupje dat niet goed oogde, is door de fokster direct onderzocht, foto's laten nemen en ze hebbben het helaas moeten laten inslpen omdat het nooit goed zou kunnen lopen, zij hebben wel hun verantwoordelijkheid genomen inzake de pup.
veel sucses in alles wat u onderneemt en hopelijk loopt het goed voor julie af
Wat een treurig verhaal, maar in een ander topic heb je op reaktie van een fokster die de fokster en pup kent niet meer gereageerd?
http://www.hondenpage.com/hondenforum/124225/mini-aussie.php
Ben het met Dobry eens, je hebt dit verhaal al in een ander topic neergezet en niet op gereageerd.
Helaas kunnen we alleen jou kant van het verhaal maar zo blijkt uit reactie's in het andere topic blijkt dit al de 3e hond te zijn die je terug brengt bij een fokker dit roept bij mij al vraagtekens op.
Uit de reactie daar blijkt dat het hondje niet ziek zou zijn maar nogmaals dit is maar 1 kant van het verhaal.
Gea,
"Zara was toen inmiddels 12 weken oud en 6 weken bij ons" 12-6 = 6 daarom zeg ik 6 weken.
Ik heb de ts's andere topics niet gezien maar geef alleen aan, aan de ts dat wat zij/hij hier schrijft het in mijn oren sowieso niet logisch klinkt.
nu zijn jullie mij kwijt, ben even niet meer mee, wat heeft dat ene topic hiermee te maken?
zie even het verband niet maar dat ligt aan mij, is dat topic ook van tpstarter?
ach oke, dank je, was even helemaal niet meer mee en vooral heb het vorige tp bekeken en zag eigenlijk geen naam staan zoals hierboven maar ze heeft misschien onder een andere naam gereageerd, zag eigenlijk ook nergens dat ze al 3 pups heeft gehad, anders had ik hierop niet gereageerd
ik vraag me wel af waarom de andere 2 pups dan terug werden gebracht. pasten ze niet bij het behang of zo? je maakt mij niet wijs dat je tot 3x toe de pech hebt om bij 3 verschillende fokkers ongezonde hondjes te kopen.
3 keer de pech hebben zou wel hele erge pech zijn. Maar ja alles is mogelijk natuurlijk.
Heb even het andere topic gelezen en dat verhaal lijkt wel heel veel op deze en dat .... tsja ... krijg daar toch een vreemd gevoel bij.
Wellicht horen we nog van TS het hoe en wat . Vaak wel jammer dat we 1 kant van verhalen horen zou graag de visie van de fokster horen zodat we een compleet beeld hebben van dit ietwat vreemde verhaal.
Gelezen en ja voor mij is het een vaag verhaal en helaas te eenzijdig om duidelijk antwoord te geven.Zeker een zinnig antwoord
nee indd niet gelijk naar gekeken, wel naar het andere topic. raar verhaal en hier wederom geen reacties van de ts, jammer. Gelukkig gaat het dus goed met de pup!
Ik heb dat topic toen ook gelezen. Geen reacties gegeven want ik ben niet thuis in de wereld van fok en verkoop.
Maar 3x je pup terug brengen naar een fokker... ???
Ik vond het best stoer overigens dat de fokker reactie gaf in dat andere topic. Maar daarop werd door ts niet gereageerd. Wat dan het nut is van nu opnieuw een topic over haar te starten?
Wil je dan een eerlijke oplossing of publiekelijk smaad plegen?
Dat laatste is namelijk niet op H.P toegestaan, zal zeker niks bijdragen aan een fatsoenlijke oplossing of verandering.
Hoewel naam en adres achterwege zijn gelaten word er wel een duidelijk signalement gegeven.
Dit lijkt me niet in het belang van de hondjes.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Waarschuwing" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?