Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Ingevroren hondensperma?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
uiteraard!...........maar het gaat hier toch om alle redenen van KI bij honden?
de TS gaf aan te denken dat het voornamelijk iets Amerikaans is.......
Ik heb er ook van gehoord, bij een Afrikaanse bull terrier fokker. Volgens mij met de reden dat hij een aantal nestjes van deze reu wilde hebben. Maar het is geen fokker die achter elkaar aan de lopende band nestjes heeft. Dus ook als deze reu er niet meer zou zijn, hij beschikking had over zijn sperma.
Ik doel ook helemaal niet op een 'en ze leven nog lang en gelukkig'............was gewoon een gedachtengang uit nieuwsgierig- en leergierigheid.
....tja.....zakelijker, nee zo kan ik als niet fokker zijnde er inderdaad niet over denken. 'k Vind dat geen fijne woordkeus. Doet me denken ah soort fokkers waar ik mijn honden niet van zou willen adopteren.......
Dag Wendy, dat klopt maar de buitenkant is wel gekeurd waardoor de buitenkant een goede rasvertegenwoordiger is. Voor de binnenkant zal een hond diverse testen moeten doorstaan.
Gebruik van KI verbreed de fokbasis, waardoor de genetische belasting van een ras verlaagd wordt.Dat is zeer positief.
Dit voornamelijk omdat de bevruchtingskansen bij KI bij honden zodanig slecht zijn, dat het (bijna) enkel wordt gebruik als de reu zich bijvoorbeeld in (ver) buitenland zit of al overleden is.
Als je er tegen bent omdat het onnatuurlijk is, dan moet je sowieso niet fokken.
Als fokker kies je sowieso degene uit waardoor je teefje gedekt wordt, zelfs al geef je haar (zoals hierboven gezegd) een aantal mogelijkheden. Het blijft aan de fokker de keuze welke mogelijkheden hij/zij aanbiedt.
Fokken betekend per definitie dat een deel van het natuurlijke proces weghaalt bij het dier, omdat jij als mens een bepaald doel voor ogen hebt.
Of dat nu is om bv. de productie te verhogen zoals bij runderen of de spring-/dressuurprestaties bij het paard te verbeteren of een bepaalde kleur/bouw/karakter te verkrijgen bij een hond, het is allemaal even natuurlijk.
Als je dan toch in dat proces wilt ingrijpen door te fokken, dan zit er mi niet zoveel verschil meer in hoe je dat doet (mits het dier er geen hinder van ondervindt).
Van sommige rassen zou je willen dat er meer diepvries sperma was.
Sommige rassen zijn namelijk in 10 jaar tijd helemaal kapot gefokt of nog nauwelijks onverwante bloedlijnen. Zou dan super zijn om nog sperma te hebben van reuen van voor die tijd die nog voldoen aan het oude rasbeeld, en die minder erfelijke aandoeningen hebben.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Ingevroren hondensperma?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?