stamboom vraagje

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel renske kids & woezelrenske kids & woezel

honden foto van renske kids & woezel

ik heb ff een vraagje over een stamboom
Nee ik ga niet fokken kan ook niet eens meer met woezel ;-)

Ik heb vandaag de stamboom van onze vroegere hond van mijn moeder gekregen omdat ik wil uitzoeken of er eventtueel nog mee fam leden zijn van die hond. Maar wat schetst mijn verbazing de vader hond van onze hond is tevens de opa.
ik zal ff proberen de stamboom namem een beetje uit tetypen zodat jullie een idee hebben

vader:marko vd veldmolen.


moeder:sitta v vinkenhof



moeder van moeder:wikky



vader van moeder:marko vd veldmolen

Ik hoop dat jullie het een beetje snappen

De stamboom is een off document van de raad van beheer op kynologisch gebied

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "stamboom vraagje" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Jacqueline, Jackie en JoyJacqueline, Jackie en Joy

honden foto van Jacqueline, Jackie en Joy

Ik snap hem niet helemaal aangezien dochter vinkenhof heet en niet veldmolen?

honden page profiel MickMickgoedgekeurde fokker

honden foto van Mick

honden page profiel renske kids & woezelrenske kids & woezel

honden foto van renske kids & woezel

ik snap zelf niet veel van stambomen maar ik zal het proberen anders uit te leggen.


vader:marko vd veldmolen
opa van vaders kant:kamp. nopi
oma v vaders kant :tita v tinneke


moeder:sitta v vinkenhof.
opa van moeders kant:Marco vd veldmolen
oma van moeders kant:wikky

Dus als ik het zo lees is de vader van onze vroegere hond tevens de opa.
Kan zijn dat dat vaker gebeurdt maar het viel me op en wou graag weten of dit mag en vaker gebeurdt

honden page profiel MickMickgoedgekeurde fokker

honden foto van Mick

honden foto van Wichita en haar roedel - Eevee, Elphaba, Glacee, Grant & Bloom

De vader is ook de vader dan de moeder van de hond dat is toch simpel gezegd wat je nu hier schrijft?

Tja dat gebeurde vroeger best veel... En nu nog altijd in sommige landen. Wordt gezien als 'lijnteelt'. Op wat oudere stambomen zul je dat soort dingen wel vaker tegenkomen maar ook soms op nieuwere.

(even voor de duidelijkheid ik ben er absoluut geen fan van!)

honden page profiel Yin, Yang & ikYin, Yang & ik

honden foto van Yin, Yang & ik

Ik snap je verbazing wel hoor. De eerste keer dat ik tijdens het internetspeuren tegen dergelijke stambomen opliep was ik ook helemaal geshockeerd. Mijn maag draaide zich 3 keer in de rondte en ik wist ook niks van lijnteelt af. Hier in Engeland oa. is het al helemaal moeilijk (bij de rassen die ik interressant vind) om onder soms letterlijk incest uit te komen. In Frankrijk zijn ze daar volgens mij ook niet streng op want daar zie ik het ook heel vaak.

honden page profiel renske kids & woezelrenske kids & woezel

honden foto van renske kids & woezel

Praat nu wel over een stamboom uit 1976 (dus bijna prehistorie)
Ik ben nu op internet aan t zoeken
ben tot nu toe er achter gekomen dat vader (en ook in dit geval ) 144!!! nakomelingen heeft.
Moeder was anderhalf toen ze haar 1e nest kreeg en een half jaar na dat nest alweer een nest
Klinkt bij mij een beetje als broodfok als ze die term toen al kende. Maar dan vraag ik me af waarom ze dan wel een stamboom heeft. waren ze in die tijd niet zo moeilijk met stambomen.
sorry voor de vele vragen maar vind het gewoon leuk om uit te zoeken

honden foto van Wichita en haar roedel - Eevee, Elphaba, Glacee, Grant & Bloom

Je hebt het over een stamboom van ruim 30 jaar oud... In die tijd was het ook heel normaal dat de vrouw thuis in de keuken stond en de man alleen werkte ;-)!

Overigens is anderhalf niet 'te jong' voor een nest, daarmee bedoel ik dat is nu ook de minimale richtlijn volgens de Raad van Beheer (heb het niet over mijn persoonlijke mening hè, hahaha!). Echter moeten er tegenwoordig wel rekening gehouden worden met de maanden tussen een nest en ook hoeveel nesten een teef mag hebben in haar gehele leven.
Maar ook deze regels zijn niet in ieder land hetzelfde. Nog altijd zijn er landen waar teven 8 nesten hun gehele leven lang moeten grootbrengen, waarbij alle pups gewoon een stamboom krijgen.

Ik denk dat het zeker leuk is om allemaal uit te zoeken maar ik denk niet dat je stambomen en fokken van 30 jaar geleden met de reglementen en manieren van fokken van hedendaags moet vergelijken... O-)

Hopelijk zullen wij over 30 jaar ook zeggen... "Poeh was het toen normaal dat er helemaal geen gezondheidstests vereist waren voor het aanvragen van een stamboom!" :-)

honden page profiel VeraVera

honden foto van Vera

" Praat nu wel over een stamboom uit 1976 (dus bijna prehistorie)
Ik ben nu op internet aan t zoeken
ben tot nu toe er achter gekomen dat vader (en ook in dit geval ) 144!!! nakomelingen heeft.
Moeder was anderhalf toen ze haar 1e nest kreeg en een half jaar na dat nest alweer een nest
Klinkt bij mij een beetje als broodfok als ze die term toen al kende. Maar dan vraag ik me af waarom ze dan wel een stamboom heeft. waren ze in die tijd niet zo moeilijk met stambomen.
sorry voor de vele vragen maar vind het gewoon leuk om uit te zoeken "

Vrij normaal hoor, heeft niets met broodfok te maken, of laat ik het anders zeggen hier kan je niet uit halen of het om broodfok gaat...

honden page profiel Sigrid, Sandy, Diva & NalaSigrid, Sandy, Diva & Nala

honden foto van Sigrid, Sandy, Diva & Nala

denk dat het om deze 2 gaat ?
vader:marko vd veldmolen
vader van moeder:marko vd veldmolen

honden page profiel MaartMaart

honden foto van Maart

ik wil niets anders dan dergelijk honden.
Mijn opa van mijn jongste hond langs moeder kant is tevens de overgrootopa van de vader van mijn hond langs beide kanten (halfbroer x halfzus)

zalige hond.

honden page profiel HesciHescispeciaal aangestelde fokker

honden foto van Hesci

Weet je zeker dat het hier om dezelfde hond gaat?
Ben even aan het googlen geslagen en kwam meerdere honden tegen die marko heten.ook een hond die marCo heet.
Ik weet niet of het er toen ook al opstond maar vergelijk de NSHB nummers en geboortedatum eens.
Misschien heb je hier wat aan

honden page profiel renske kids & woezelrenske kids & woezel

honden foto van renske kids & woezel

ik heb al naar de nshb nummers gekeken hesci maar die zijn hetzelfde dus dat lijkt me dan dezelfde hond :-)

honden page profiel gojagoja

honden foto van goja

bij mijn vorige hond had ook maar 1 "opa" (om het mensenlijk te duiden)
of te wel, de vader van zijn moeder, was ook de vader van zijn vader
zijn ouders waren dus halfbroer/halfzus

ik zou er nu niet zo gauw meer voor kiezen
anderzijds, hij was uitermate rastypisch, zeer goed gebouwd en is ruimschoots oud geworden

maar dit kan natuurlijk ook toeval zijn
over lijnteelt is heel veel te doen, en de meningen (zelfs wetenschappelijke) zijn zeer uiteenlopend

dus het kan prima, daar was toen zeker geen enkel bezwaar tegen
wat ik er van begreep is dat de fokker dan echt op een type fokt en de pups een redelijkek voorspelbaarheid krijgen in uiterlijk en karakter........
de hond in kwestie was trouwens in 1995 geboren

ik heb er zelf niet zo'n goed gevoel meer bij, maar dat is (en ik ben ook nog echt leek ook) echt maar een gevoel.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "stamboom vraagje" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

De HondenPage maakt gebruik van cookies. Dit zorgt er voor dat onze website voor jou als bezoeker beter werkt. Daarnaast gebruiken wij o.a. cookies voor onze webstatistieken en advertenties.info / verbergen en toestaan
^