Proefles Behendigheid

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Nou we hebben maandag onze eerste les behendigheid, tenminste het is een proefles om te kijken of we het ook echt leuk vinden.

Ik ga met Jessy op behendigheid. Jessy is een heel lenig hondje en we hebben een tijdje geleden een reunie van het nestje van Storm gehad en toen mochten we vrij over een behendigheidsbaan lopen. Jessy deed het toen heel goed en vond het heel leuk, ze dachten daar allemaal dat Jessy al onder behendigheid zat dus ik denk dat het wel een succes gaat worden.

Ik heb er wel echt zin in hoor, maar ben benieuwd of we worden toegelaten. Jessy heeft namelijk nog nooit andere cursussen gedaan en officieel moet je dus eerst 2 gehoorzaamheids cursussen gevolgd hebben.

Wat zijn de meest gebruikte commando's bij behendigheid eigenlijk zo'n beetje?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Proefles Behendigheid" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel WendiejWendiej 3 doggies

honden foto van Wendiej

Ik heb met Frodo nu 2 lessen gedaan en we hebben nog niet zoveel commando`s gehad denk ik.

De blijf oefeningen zijn wel erg belangrijk bij behendigheid.
Verder hebben we HOOG om over de hoogjes te komen.
DOOR om door de tunnel te gaan.
PAALTJES om door paaltjes te zigzaggen (uiteindelijk, zitten nog helemaal in het begin).
De laatste is OVER en die is om over de kat te lopen.

Ook is het belangrijk dat de hond goed naar je terug komt als je dat roept.

honden page profiel .. 3 doggies

honden foto van .

Hoi,

Leuk dat je met behendigheid gaat beginnen!! Ben zelf met Loekie ook nog maar net begonnen.

de commando's die wij tot nu toe hebben zijn oa:
hoog >> voor de sprongen
vooruit >> om loekie vooruit over de hindernissen te sturen
slurf >> door de slurf
tunnel >> door de tunnel
paaltjes weet ik nog niet wat het gaat worden "paaltjes" of "weave" want mag er tot nu toe nog geen commando aan koppelen.
ben bezig met linksom en rechtsom (ze kan wel linksom en rechtsom maar nu nog even op commando de juiste kant uit :-) )

En het terug komen als je roept ja dat is heel fijn... alleen heeft Loekie dat helaas nog niet altijd door.... alles en iedereen is op het veld interessanter dan ik :'( .

groetjes en veel plezier!!
Elvira

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Nou het hier komen zal geen probleem zijn met Jessy. Ik heb haar nu ook altijd los lopen en ze blijft altijd keurig bij me. Als ik haar "vrij" heb gegeven en ik roep haar dan komt ze ook altijd gelijk, ongeacht hoeveel hondjes, mensen enz er zijn. Dus ik denk niet dat een probleem zal zijn.

De commando's die jullie noemen kent ze nog niet, maar dat zal ze daar dan leren denk ik zo.

Ik heb er wel echt zin in, ik denk dat Jessy het echt heel leuk gaat vinden en alleen nog maar oog voor mij heeft daar
:-D

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Leuk voor Jessy zeg! En voor jou! Veel plezier samen! :-)

honden page profiel AnjaAnja 3 doggies

honden foto van Anja

Waarom de meeste hondenscholen de eerste twee basis erin willen hebben is jammer want het belangrijkste is dat je contact hebt met je hond. Want de oeveningen die je bij behendigheid leert is totaal anders dan de basis. Ik denk omdat iedereen het dan wil en het een zooitje kan worden.
Ik wens je heel veel plezier met de oefenles want het is zo enormleuk om te doen :-D

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Ja we hebben er wel echt zin, denk dat we het wel leuk gaan hebben samen.

Ik vind het ook heel jammer dat je altijd eerst andere cursussen moet doen voordat je een andere cursus kan doen.

Ik heb dit probleem namelijk ook met Storm. We zouden graag verder gaan in de gehoorzaamheid met hem, maar de basiscursussen zijn gewoon echt saai voor Storm en dat vinden wij dan ook zonde van ons geld. Wij hebben hem alle basis en nog wat dingen gewoon zelf geleerd.
Zelfs een proefles ofzo accepteren een hoop hondenscholen hierzo niet, jammer genoeg.

Maar we hopen dat als we op deze hondenschool eenmaal bekend zijn, dat ze ons dan ook een proefles willen geven met Storm bij de gehoorzaamheid en dat we zo dan toch nog verder kunnen.

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Chocomelk, je kunt met je hondenschool overleggen of Storm versneld door die cursussen heen kan. Een goede hondenschool laat dit toe hoor. Je kunt als slimme hond niet gaan zitten wachten op de andere hondjes die het na 10x nog niet snappen :'(. Er moet wel uitdaging zijn voor de hond!

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Angela dat weet ik inderdaad. Een hondenschool had ons ook gezegd dat wij hem versnel mochten doen, maar we moesten dan wel gewoon alsnog het volle pond betalen. Ik vind het zonde van het geld om een cursus te doen waarbij hij de commando's al goed kent.

Zo zijn wij bij onze vorige cursus dus 150,- euro lichter geworden zonder dat Storm er ook maar iets geleerd heeft. Ze wouden ons wel door laten gaan naar een volgende cursus, maar dan moesten we wel weer betalen. Tja en ook die volgende cursus zou hij niks bij opsteken.

Maargoed misschien dat de hondenschool waar ik straks dan heen ga met Jes dat hun ons wel met een proefles ofzo willen toelaten bij een cursus waar Storm wel echt wat gaat leren, ik hoop het in ieder geval.

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Oef, wel de volle pond betalen... :'(
Erg flauw ja, zo proberen ze inkomsten te generen natuurlijk... Gelijk examen doen kan ook niet zeker, als Storm de commando's al kent??

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Ja inderdaad erg flauw. Alleen examen doen hebben we ook gevraagd, maar is hetzelfde verhaal, moesten we ook gewoon de volle pond betalen :'( :'(

Maargoed anders gaan we gewoon doggydance ofzo met hem doen hoor. Hij is al gehoorzaam genoeg hoor, maar het leek me gewoon leuk om nog verder te gaan met hem omdat hij er zelf ook plezier van heeft. Het lijkt me gewoon ook wel gaaf om ooit een x op wedstrijdniveau te komen met de gehoorzaamheid.

Maar trucjes enzo vindt hij ook heel erg leuk gelukkig en daarbij wordt je vaak wel makkelijker toegelaten dus het komt vast wel goed :-)

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Doggydance is leukkkkk, dat zou ik ook wel willen met m'n hondje! :-)

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Nou ik heb de proefles met Jes erop zitten en het was helaas geen succes :'( .

Haar verleden speelde behoorlijk mee, zo erg dat ik er eigenlijk wel heel erg van ben geschrokken dat het in zulke situatie's nog zo slecht met haar gesteld is.

We moesten door de paaltjes zigzaggen, door de tunnel lopen en over de latjes springen. Op zich deed ze dit best goed en had ze hier wel plezier in.

Helaas ging alles eromheen niet lekker. Er waren veel mannen aanwezig en Jessy kon dit niet aan, ze was echt de hele tijd en dan bedoel ik ook echt de hele tijd aan het blaffen en grommen. Ik was dus constant bezig met haar belonen zodra ze stil was en met haar aandacht vragen en vasthouden. Dit werkte op zich wel, maarja als er dan weer een man langs liep dan was haar aandacht weer weg.

Tot overmaat van ramp werd de les ook door een man gegeven. De man moest jessy vast houden om voor de eerste x door de tunnel te gaan en ik moest haar dan aan de andere kant roepen. Maar zodra de man haar riem vasthad werd ze helemaal gek, ze heeft zich uit haar riem gewurmd en heeft daardoor nu een snee onder haar oog. Ze ging het hele veld over in paniek en wist niet meer waar ze het zoeken moest. Ik heb haar weer bij me geroepen en rustig laten worden. Daarna hebben we het nog een x geprobeerd maar dan met een vrouw, maar ook hier hetzelfde verhaal.

Jessy was zo zenuwachtig en paniekerig door alle mensen, het was gewoon zielig. Als ze alleen met mij over zo'n behendigheidsbaan kon gaan zou ze het helemaal geweldig vinden, maarja....

Ik vind het echt heel erg jammer, ik had heel graag behendigheid gedaan en zeker omdat Jessy de behendigheidsbaan zelf wel heel leuk vind.

We mochten wel door van de hondenschool, omdat Jessy verder wel goed luisterde en op zich wel aandacht voor me had. Maar ik weet dat ik dit er niet uit krijg bij Jessy daar. Ze is teveel beschadigd door haar vorige baasjes jammer genoeg :'( :'(

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Wat ontzettend jammer zeg :'(, dat beestje heeft nog een lange weg te gaan.
Kun je zelf geen agility-spulletjes aanschaffen of maken?? Dan kun je het lekker thuis doen, waar er geen enge mannen bij zijn :-).

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Ja het is inderdaad echt heel erg jammer, maarja....

Ja ik heb vanmiddag in het park een grote stok gepakt en over 2 bankjes in het park gelegd, Jessy en Storm gingen er allebei elke x overheen en vonden het leuk. Ook hadden we een tak die laag aan de boom vast zat met het einde in de grond gegraven zodat je een soort tunneltje tussen de boomstam en de tak had, dit vonden ze ook leuk en gingen ze allebei doorheen. Dus is best grappig wat je allemaal nog zelf ervan kan maken haha.

Maar nu kwam mijn man met het idee om met Storm dan behendigheid te gaan doen, maar ik twijfel nog heel erg. Ik denk dat ik ze dan eerst nog maar eens ga bellen en eens kijken wat zij ervan zeggen. Dus heel misschien dan toch nog behendigheid maar dan met Storm...

honden page profiel TamaraTamara 3 doggies

honden foto van Tamara

en als je nou lessen gaat volgen op de hondenschool?? gaat haar angst dan niet minder worden??

wij hebben bij ons in de behendigheid groep ook 2 honden die in het begin overal bang voor waren maar juist door de combi van behendigheid en de gehoorzaamheidslessen steeds zelfverzekerder werden op het veld ondanks de enge dingen....als je een goed hondenschool heb zouden ze je hierbij wel kunnen helpen toch??

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Ja ik heb daar ook wel even aan gedacht. Het was wat dat betreft wel een goede oefening.

Maar ik denk toch dat ik Jessy er eigenlijk vooral alleen maar heel veel stress mee bezorg.

Het is zowiezo al heel moeilijk om Jessy iets te leren en niet omdat ze niet leergierig is, maar omdat ze een bepaalde manier van leren gewend is.

Jessy is geleerd dat als je niet doet wat de baas wilt je klappen en trappen krijgt, belonen kent ze niet. Jessy deed dus altijd dingen uit angst voor je zeg maar. Heel erg zielig, als je haar riep dan kroop ze letterlijk naar je toe en ging vervolgens op haar rug liggen en plaste over zichzelf heen.

Dit hebben we er allemaal wel al uit gelukkig en Jessy weet dat ze bij ons geen klappen ofzo krijgt. Ik ben een hele tijd met haar bezig geweest om haar te leren dat ze hier juist beloond wordt voor goed gedrag en geen straf krijgt. Maar ze snapt het gewoon echt niet, dat beloningsidee.

Ik denk daarom dat ik het er niet echt uit krijg daar, tenzij ik maanden lang ga trainen. Maar ik kan zelf de uitleg niet volgen daardoor en de rest van de groep ook niet. Ik verstoor dus eigenlijk de hele les en dat vind ik ook erg vervelend.

Het is jammer, heel jammer, vooral aangezien haar oude baasjes inmiddels alweer 2 andere honden hebben die ze weer kunnen verpesten :'( :'( .

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

:'( :'( Wees maar geduldig met Jessy. Zo'n oplossing in het park is toch geweldig!! :-D

honden page profiel AnitaAnita 3 doggies

honden foto van Anita

Wat jammer zeg! En wat vervelend dat ze nog zo'n last heeft
van d'r verleden... :'(

Groetjes, Anita.

honden page profiel Amber & LootahAmber & Lootah 3 doggies

honden foto van Amber & Lootah

@ anja.

Ja ik had dat ook bij mijn vorige honden school, en dan mocht je bij basis 2 ook nog eens geen voertjes gebruiken... Nou dat kon ik wel vergeten.... Menneer had dus 0% interesse in mij dan... Toen verder gaan zoeken naar een andere honden school, daar moeten ze sociaal zijn, onder appel staan en gezond zijn. Nou dat lukte allemaal wel. Nu een paar lessen gehad en gaat super!!!

En voor commando's

Hoog= over hindernisje springen
Tunnel= door de tunnel
Slurf= Door de slurf
Schut= over de schutting (zelf geef ik de voorkeur aan het engelse "scramble", waarmee ik het in amerika heb geleerd).
Paaltjes= paaltjes


En verder zijn we nog niet gekomen :-)

Groetjes Amber

honden foto van Chocomelk van Jessy & Storm en ***Blondie & Tara***

Het is inderdaad heel erg jammer, maar ik ben allang blij dat ze al zover is als dat ze is hoor.

Hier thuis doet ze het wel heel goed, tuurlijk heeft ze nog wel wat dingetjes erin zitten. Maar ze loopt altijd los met me mee en doet dit super, ze is altijd lief, heeft nog nooit iets of iemand gebeten of wat dan ook, ze is niet meer zo angstig (alleen met bepaalde kleine dingetjes nog), ze heeft zich heel goed aan ons gehecht enz enz...

Dus al met al zijn we al een heel eind en zijn we al heel blij dat we het al zo voor elkaar hebben met haar zoals we nu hebben :-)

honden page profiel Amber & LootahAmber & Lootah

honden foto van Amber & Lootah

Ja, kleine "schoonheids" foutjes heeft lootah ook nog wel O-) Maar gewoon lekker blijven oefenen. Het belangrijkste is dat je allebei plezier hebt ;-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Proefles Behendigheid" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Rode peper
^