Hoi
Wij hebben twee sharpei pups van 7 maanden. Een mannetje en een vrouwtje.
Het mannetje is behoorlijk angstig voor vreemden vooral kleine kinderen en mannen. als er dan personen naar binnen komen rent hij weg en blaft dan. Hij blaft ook bij alles wat hij hoort. Dat is niet zo prettig voor de mensen die op bezoek komen. Dus willen proberen we het af te leren. Heeft iemand tips?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Angstige pup" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
In plaats van het blaffen af te leren, kan je veel beter gaan werken aan het zelfvertrouwen van de hond. Zodat ie minder angstig wordt en hierdoor ook niet meer zo zal blaffen.Waar begint het gedrag al precies? Als de bel gaat? Als de mensen de deur doorstappen? Als ze naar hem kijken of hem begroeten? Wat doet de andere hond?
Hoe is de hond op straat? Tijdens een wandeling? In de auto? Zijn er veel situaties waarin ie bang is, of gaat het enkel over ontmoetingen met mensen?
Deze situatie begint zodra de bel gaat dan gaan de oren van de hond naar achter en begint hij te blaffen en zodra ze binnen komen rent hij weg de andere hond is precies het tegenover gestelde zij gaat juist naar de mensen toe en is heel aanhankelijk. Buiten is het zelfde probleem zodra hij mensen ziet is hij wel nieuwsgierig en wil er na toe maar zodra de mensen hem willen aanhalen trekt hij zich terug en probeerd weg te gaan. We zijn ook naar een winkelcentrum gegaan en over een markt gelopen en dan loopt hij heel dicht op ons met de staart naar beneden en is behoorlijk gespannen Als hij harde geluiden hoort wilt hij zich graag in een hoekje verstoppen. Bij mensen die af en toe bij ons komen reageert hij niet zo.
Met Christel eens. Je kan ook vragen of je bezoek een koekje mee neemt. Desnoods een pot bij de deur. Als hij dan van ieder bezoek wat lekkers krijgt gaat ie het associeren met leuk!
Dat met de snoepjes bin de voordeur is een goed idee. Alleen zal onze hond niet naar de mensen toekomen want we hebben dit al eens geprobeert.
Laat de mensen de snoepjes eerst op de grond strooien, hij zal toch de link wel gaan leggen, en dan hoeft hij niet zo dichtbij te komen.
Doet hij dat ook als de mensen hem negeren?
Vaak is dat fijner voor de hond in kwestie, dat bezoek hem gewoon negeert en wacht tot hij zelf komt kijken. Laat hem lekker snuffelen aan die vreemde mensen en dan kunnen ze eventueel een snoepje in hun hand nemen en hem dat laten pakken.
Koppel eerst het geluid vd bel al los van de angst 'er gaan mensen binnenkomen'.Dus ga zelf es regelmatig op de bel drukken. De hond zal elke keer opschrikken, maar merken dat er helemaal niks gebeurt. Vraag aan anderen te komen aanbellen terwijl jij thuis bent, maar je gaat niet opendoen. Of je gaat wel opendoen, maar er komt niemand binnen. Zodat die eerste alarmfase van 'de bel gaat = daar zijn mensen = ik ben bang" al verdwijnt.
Ga dan vanop afstand naar mensen kijken. Bijvoorbeeld een speelpleintje in het groen, of een parking van een wandelgebied waar mensen in en uit hun auto's stappen en waar je afstand kan houden. Als de hond rustig blijft: belonen. Hij hoeft niet meer te doen dan gewoon toekijken. Stilaan kan je de afstand verkleinen. Zo vind je vast nog wel mogelijkheden in je buurt om aan mensen gewoon te worden zonder dat je ze echt hoeft te ontmoeten. Als de hond hier vertrouwen in heeft gekregen, kan je een stapje verdergaan, en met mensen afspreken om wat dichterbij te komen, op een rustige manier. En zo opbouwen. Hij gaat dan vanzelf minder blafferig worden, omdat z'n vertrouwen groeit.
Oke dat zullen we proberen. Als de mensen de honden negeren blijft hij toch een stuk uit de buurt hij komt niet aan ze ruiken en als hij dat wel doet, en die persoon zich dan beweegt rent hij weg. We zijn nu ook al een paar keer apart met ze gaan lopen omdat hij zich altijd verschuilde achter zijn zusje. En zodra we uit elkaar liepen bleef hij achter zich kijken zoekend naar zijn zusje. Is dit een goed manier om zijn zelfvertrouwen sterker te maken?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Angstige pup" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?