Vandaag heb ik mijn eerste lesdag gehad bij het cursuscentrum van Quiebus. Heerlijk en vol opgefriste kennis naar huis. Om de boel lekker te laten bezinken en samen met Junto van een wandeling te genieten gingen we op pad.
Om Junto lekker te laten rennen en spelen ging ik maar weer eens, na heel lange tijd, naar het samenkomstveld hier in de buurt. er liepen een paar tekkels en andere kleine hondjes. toen eentje Junto in het vizier kreeg sloeg hij aan. In mijn ogen: 'jongens, daar komt nog iemand om mee te spelen' blafje. Vrouwtje van dit hondje kwam aangelopen en krijste zo ongeveer 'hou op, stil, sssst' en ondertussen zwaaide ze haar been richting hond en raakte hem in zijn buik. Hondje blafte nog harder en rende weg voor t baasje. Waarop deze nog harder begon te krijsen dat hij moest komen.
De tekkels die zich redelijk stil hadden gehouden vielen het andere hondje verbaal bij en het werd een zangkoor van keffen, blaffen en krijsende (voornamenlijk) bazinnetjes.
Junto was wat nieuwsgierig, snuffelde even, probeerde tot spel uit te dagen maar zag dat dat vergeefse moeite was.
toen hoorde ik het volgende:
vrouw: keffie ( hoe het hondje heette weet ik niet) hou eens stil, af foei. en tegen iemand die kennelijk wel onder de duim zat: leg hem dan ook eens op de rug!
Man: keffie hieieieiieierrrrrrrrrrrrr! Keffie kwam. Werd vol om de romp gegrepen en met een smak tussen zijn benen gelegd ( man zat met gebogen benen in het gras) Keffies kop kwam klem te zitten tussen de benen van de man, zijn staartje kleefde doordringend tegen zijn buikje.
er ontstond in het volle zicht van de menigte vrouwtjes een gechiegel en gelach over de reactie van het hondje en discussie over hoe het staartje nu eigenlijk moest blijven in deze situatie. Man probeerde met ongeveer operatieve verwijdering het staartje tegen het gras te drukken ( dus van de buik af en ten opzichte van de hond zijn rug horizontaal naar achter).
Man mompelde nog iets van: misschien moet ik hem met een haring vastzetten???
Vrouw aan de zijlijn: maar in deze houding hoort het staartje tegen de buik hoor das een teken van onderdanig zijn........
Ik had erg veel moeite me in te houden.. Ik was zooooo boos en tegelijk had ik zoveel meelij met de tekkel.
Wat een mishandeling eigenlijk dat deze tvmethode zo een huis tuin en keuken middel wordt om normale honden door hun abnormale baasjes 'op te voeden'.
Junto had al lang afstand genomen van al het geblaf en liep lekker te razen door het lange gras. Ik besloot zijn voorbeeld te volgen. Nog voor we 2 stappen hadden gezet werd de tekkel los gelaten uit zijn gevangenis en kwam als een razend boos blafkanon achter Junto aan. Ik heb maar niet gekeken hoe vrouw en man daar weer op reageerden.
triest. wat had ik kunnen doen in mijn eentje tegen deze tv-methode vrouwen. BBBBbRrrrrrrrrrrrrrrrrr
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "triest. situatie onderweg." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Erg toch he hoe mensen soms met hun honden om gaan...
Dat je een hond even zegt "klaar" oke, maar dan meteen van alles uit gaan halen, blaffen is de hondentaal, logisch dat ze op zo een veldje juist blaffen, niks verkeerd aan.
Ik vind het idioot dat mensen van alles gaan proberen om zo maar een zoganaamde roedelleider te zijn, als je toch zo met je hond om moet gaan moet je jezelf als mens echt afvragen of je wel een hond om je heen moet hebben, want zulke mensen zijn geen hond waardig denk ik!
Heel herkenbaar helaas :(
Bij mij op t hondenveld kom ik ook altijd dezelfde mensen tegen, 1 stel met 5 honden. Om eerlijk te zijn, ze houden enorm veel van hin honden dat zie ik absoluut, en de honden krijgen enorm veel aandacht. De honden zijn goed gesocialiseerd en Lela speelt er graag mee, ook luisteren ze goed naar commando's..maarr...qua opvoedmethodes zit ik met deze mensen zeker niet op 1 lijn, ik vind hun veel te hardhandig. Ik denk niet dat ze vies zijn van een tik her en der en inderdaad zullen ze ook dat soort praktijken toepassen.
Wat je er tegen kan doen, dat is dus vrij moeilijk. Zou ik iemand zijn hond echt zien mishandelen dan zou ik zeker ingrijpen, maar wat te doen bij mensen die wel veel van hun honden houden maar nog de ouderwetse methodes toepassen? dat is moeilijk hoor.
Het grappige is wel dat ondanks dat Lela niet de hond is met het meeste lef op het veld, ze heeft altijd een tijdje nodig om zich op haar gemak te voelen voordat ze gaat spelen, en als er een nieuwe onbekende hond bij komt is ze ook een tijdje nerveus...ik krijg wel altijd complimenten over hoe goed ze naar mij luisterd en hoe zon fantastische band wij hebben.
rara hoe zou dat nou komen? wellicht omdat ik haar niet op dr rug smijt en tegen haar schreeuw?
goed bezig.......deze mensen horen met hun hond op de hondenschool te zitten, waar ze eerst een paar flinke praktijk lessen zouden moeten gaan volgen, en wel eerst zonder hond, en dan eens met de hond gaan trainen, te gek voor woorden dit, jammer dat dit nog ten hede dage gebeurt, er zijn zoveel hondenforums waar ze advies kunnen krijgen.
Ik kan hier ook zoo slecht tegen.. hoeveel mensen kom ik per dag wel niet tegen als gezegende 'cesar milan'... Die als de hond ook maar even om zich heen wil kijken tijdens een wandeling een enorme ruk aan de nek krijgen waar zelfs ik van zou gaan kokhalzen..
triest.. echt Heel triest..
ik vind dat je een hond best wel duidelijk mag maken dat hij iets niet goed doet om even(!) zachtjes(!) aan de riem te trekken, dat is voor Mara dan ook genoeg om gelijk naar me om te kijken en weer normaal te doen..
Maar als ik het ala look-a-like cesar zou doen zou Mara gelijk aan de andere kant van de straat liggen..
Beste Shanou,
Ik begrijp je reactie. Heel helaas is het zo dat ik bijna zeker weet dat deze mensen menen dat ze het beste voor hebben met hun hondje. En dat mijn opmerking over dat het anders kan in het geheel geen bijdrage zou leveren aan een verandering van hun gedachte. Het is op TV, dus het is waar toch??
Ik ben niet van de botte discussies. In mijn ogen bereik ja daar niets mee. Zij gaan al met agressie hun hond te lijf die vervolgens door stress weer agressief reageert zo gauw hij de kans krijgt. Moet ik dan óók nog dmv agressie deze mensen op hun handelen wijzen?? Nee das niet mijn stijl, niet bij honden en ook niet bij mensen.
Ik hoop in deze situaties een voorbeeld te kunnen zijn, doordat mensen zien dat mijn Junto wél doet wat ik vraag op dat moment en indien mensen daar gevoelig voor zijn en zelf het gesprek aangaan dan zou ik mijn mening geven. Ik weet het, het hondje leeft daar en zit dagelijks in die situatie. Te zielig voor woorden. En dat doet mij ook verdriet.
Het is tegenwoordig makkelijker praten dan handelen zal ik zeggen!
Zal niet de eerste escalatie zijn met zinloos geweld en wie is daar dan mee geholpen???
Kun je wel zeggen dat boeit me niks, maar als je tegen de vlakte wordt geslagen en buiten bewustzijn raakt en wellicht lavenslang daar schade van ondervind en dan het meeste nog in medische zin dan ga je toch wel anders praten.
Ik heb zelf zinloos geweld meegemaakt en weet hoe dat is, en ik deed nog niet eens iets kun je nagaan.. Tegenwoordig kun je niet meer zo makkelijk ergens iets van zeggen of handelen want tegenwoordig lopen mensen gewoon met een mes op zak of schieten even de ramen uit je woning. Of je hond wil je beschermen en vangt vervolgens de klappen!!
Ik zal trouwens nooit toelaten dat een dier wordt mishandeld, laat dat duidelijk zijn, zeker niet zelfs.. Maar ik let wel goed op wat ik doe en tegen wie. 144 bellen is een goede maar niet in dit verhaal, want hier doen ze echt niks aan, dit wordt niet gezien als mishandeling hoe spijtig ook.
Je hebt heel goed er aan gedaan hoor Bertine, nooit jezelf en je eigen hond in gevaar brengen, mensen die zo met hun dier omgaan draaien ook hun hand er niet voor om , om een mens even een pak rammel te geven en daar is al helemaal niemand mee geholpen.
Een volgende keer zou je heel rustig uit kunnen leggen wat het nadeel is van zo met je hond omgaan, dat is het enige wat je zou kunnen proberen.
Als je weer naar dat veldje gaat, en die teckel er ook is, gewoon eens een gesprek beginnen met de eigenaren, gewoon vragen waarom ze het dier zo hardhandig aanpakken.
Ik schrok vandaag ook, was met Billy en de pup van mn schoonzus aan het wandelen. Op een gegeven moment werd Luna wat onstuimig, dus ik zeg: Luna, stop! En ze dook meteen weg met staart tussen de benen... Nu vond ik al dat mn schoonzus en zwager aardig hardhandig met haar zijn, maar hier schrok ik van..
Sorry, even offtopic. Mensen aanspreken op hun manier van honden opvoeden is in mijn ervaring vaak doelloos.
bedankt allemaal voor jullie reactie. Het blijft een lastige situatie hoe je daar als omstander mee om moet gaan. En zoals ik eerder al schreef ik vind dat het pas effect heeft als mensen zelf echt wíllen veranderen. Anders krijg je inderdaad een discussie op welles nietes basis. En daar is niemand bij gebaat.
Zoals Nanstastic zegt is zinloos geweld al helemaal niet de bedoeling. En vooral omdat het hier een groepje betrof ( die elkaar daar vaker ontmoeten) en ze allen op 1 lijn zitten heb ik daar niet zoveel trek in. Nu zal het hier zeker niet zomaar op lichamelijk geweld uitlopen. Maar al met al heeft de hond in kwestie er helemaal niets aan als ik woorden krijg met dat baasje. Eens een praatje maken als de gelegenheid daar voor is heeft meer effect denk ik.
En shanou ik snap jou ook echt hoor, neem je ook niets kwalijk.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "triest. situatie onderweg." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?