Hallo lieve hondenvrienden,
Ik voel me toch zo ontzettend verdrietig en gefrustreerd. Ik kom net terug van de dierenarts.
Vooraf:
Toen wij voor de allereerste keer naar de dierenarts gingen, wist de dierenarts niet wat voor soort ras Bram was. Hij zei letterlijk: Is dat zo'n Cairn Terrier?
Ik vroeg hem al mijn vragen, van hoelang mag ik lopen tot moet je zijn oren plukken?
HIj vertelde mij dat als de fokker aangaf dat dit nodig was, ik dit wel kon doen. Hij vond dit echter allemaal onzin, nonsens, als die honden geen haar in hun oren mochten hebben waren ze wel zonder geboren..
Nu:
Bram heeft al enkele dagen last van veel oorsmeer, zoals jullie misschien wel hebben kunnen lezen in mijn topic van gisteren, waar ik om raadt vroeg.
Voor de zekerheid ging ik vandaag even langs de dierenarts, want ik was toch wel ongerust erop. Ik heb Brams oren nooit laten plukken. Hier en daar soms wat overtollig haar weggehaald als het extreem werd. Maar daar bleef het bij.
Ik heb Willemijns tips met slaolie netjes opgevolgd vanmiddag.
Krijg ik toch van de dierenarts op mijn donder!
Slaolie vond hij onzin, plukken vond hij onzin, ik mocht er niets meer aan doen. Druppeltjes voor in de oren omdat die licht ontstoken zijn.. maar ik kreeg er een heel hulpeloos gevoel van.
Mijn vraag aan jullie is nu..
Wat doen jullie, luisteren naar de dierenarts of naar mede honden eigenaren & de fokker..!?
Want Bram is mijn allereerste hond, en ik ben nu wel redelijk confused. Ik dacht er alleen maar goed aan te doen, maar heb nu een torenhoog schuldgevoel.
Liefs, Mandy.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Ik voel me toch zo verdrietig.." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Nou als eerste zou ik een andere Da kiezen als ik jou was. Zo hoef je je niet te laten behandelen.
En daarbij moet je bij sommige honden zeker de haren uit de oren halen anders heb je gewoon meer kans op mijt en dat soort dingen.
Veel verstand heb ik er helaas niet van. Maar er zijn hier veel mensen die dat wel hebben.
Anders zou ik gewoon eens met hem naar een trimsalon gaan. Een goede trimster kan het je precies voor doen en ook zeggen of het wel en niet nodig is.
Maar een goede da doet dat ook.
Ik zou echt op zoek gaan naar een ander.Want als hij je hiermee al op zo een onbeschofte manier behandeld ,dan moet je er niet aan denken dat je hond ooit iets ernstigers krijgt.Je da moet je gewoon kunnen vertrouwen en hij hoort je met respect te behandelen.
Sterkte ermee
Groetjes Marianne
Hoi Mandy,
Wat een nare dierenarts zeg. Ik zou als je die mogelijkheid hebt naar een andere gaan.
Zeker als hij jou een rot gevoel geeft.
Ik zou misschien de fokker even bellen en wellicht kan je met de fokker afspreken zodat hij je ook goed kan voorlichten hoe je de oren van Bram moet onderhouden en bijhouden. Want ontstoken oren zijn wel heel naar voor je hond en ook voor jou.
Ik hoop dat er iemand is die ervaring heeft met honden zoals Bram.
Je mag best tegen je dierenarts in gaan want hij is geen god. Ook al denken sommige dat wel. Maar ik wed dat hij niet over water kan lopen.
Nou meidje heel veel sterkte.
Groet Corina
Je moet geen schuldgevoel hebben hoor (makkelijk gezegd) honden krijgen wel vaker dingetjes waar je ook niets aan kan doen.
Misschien had je het kunnen voorkomen,maar dat is helemaal niet zeker.
Ook honden die niet geplukt hoeven worden krijgen soms gewoon een ontsteking. Heel vervelend maar niemands schuld. Net als wij dat wel eens krijgen.
Groetjes Marianne
Gewoon een andere dierenarts kiezen! Doen hoor, het is toch te gek dat een expert bij jou alleen maar meer vragen oproept? En dat hij een ras niet eens herkend? je hebt natuurlijk een wheaten, maar ik weet dat bij Cairns wel vaak oorproblemen voorkomen en het zou zomaar kunnen dat dat bij wheatens ook zo is.
Mijn broer had een Cairn en die zijn oortjes hadden een zeldzame afwijking, die groeiden dicht! Hij is geopereerd en dat heeft geholpen, maar de oortjes bleven altijd een zwakke plek.
Laat je niet kisten door zo'n rotvent hoor! Er zijn genoeg andere leukere dierenartsen.
even voor de goede oren lees het topic even terug, geen slaolie, maar schoon maken met een tissue met OLIJFOLIE, daar mag je gerust de schelp mee schoon maken, het oorsmeer weg halen, meer niet, van de dierenarts als tip gekregen.
en nou het volgende, heel gauw naar een andere dierenarts, want zo hoef jij je niet te laten behandelen,er zijn genoeg dierenartsen die heel aardig zijn en echt goeie tips geven wat behandelen van oren betreft. dus veranderen van dierenarts.
willemijn.
Haha, het spijt me. Een stomme typfout. Ik heb natuurlijk ook olijfolie erop gesmeerd Willemijn!
Bedankt voor alle fijne raad allemaal.
Je voelt je alleen zo lullig als je naar eigen weten je allerbest hebt gedaan. :(
en nog een tip voor je, honden met flaporen hebben en kunnen veel vaker last van oren hebben dan honden die hun oren fier in de lucht hebben staan.
dus als de hond eens lekker buiten ligt, of waar dan ook, de oren even bloot stellen aan de lucht, en de ene hond heeft gewoon wat meer oorsmeer dan de anderen hond, en zeker honden met flaporen, en hoeven ze echt geen ontsteking te hebben hoor, schoon houden die oren en vettig houden,als ze droog worden van binnen kan het oorsmeer moeilijk weg, en hoopt het zich op. ook heb je oorcleaner, maar wees daar voorzichtig mee, olijfolie op een dot watte, en het oorschelp schoon houden, meer niet.
willemijn.
helemaal niet erg, want slaolie heb ik zelf ook moeten gebruiken van mijn huisarts toen mijn oren moesten door gespoten worden, heb gewoon olijfolie gebruikt, daar ging het prima mee, geen olijfolie en de gehoorgang druppelen, dat is niet de bedoeling hoor.
willeijn
Ik zou naar een andere DA gaan. Ik vind het van de zotte om je zo te laten behandelen. Bovendien geeft zo'n DA mij niet het gevoel dat ik op hem kan vertrouwen en dat vind ik een eerste vereiste.
Ik heb voor Joepie oordruppels om zijn oren schoon te houden, werkt heel goed en ruikt lekker. Gebruik het 1x per week het lost het oorsmeer op en dan kun je het met een dot watten zo afvegen, nadat je het oor gemasseerd hebt.
hey,
Vervelend dat je je zo rot voelt..... knuffel...
Ik probeer zelf beetje de "middenweg" te nemen... mijn eigen gevoel te volgen...
"ik zuig alle info van hier en DA etc op als een spons... en kijk welke ik ervan gebruik.. of niet... en als het ene niet werkt... dan probeer ik iets anders.....
elke hond is uniek... en heeft een eigen "aanpak" nodig.... net als kinderen...
Je hebt toch het beste met je beestje voor.. en hebt er toch alles voor over... nou dan doe je het toch hartstikke goed....!!!
En aldoende leert men.....
xxmona
Als ik zo'n onvriendelijke DA zou hebben , wel ik verander ook hoor, dus zeker eens uitkijken naar een betere en vriendelijke DA.
Grtzz
Martine
Ik zal jullie eens iets sterkers vertellen.
Dit is al de vriendelijkste dierenarts in de omgeving. De mensen hier lopen allemaal met hem weg...
Ik ben hondentrimster en kijk bij elke hond die in de trimsalon komt de oren na. Hebben ze haren in de gehoorgang dan trek ik die er voorzichtig uit.
Mijn vorige hond, een bobtail, had extreem veel haar in z'n oren, die plukte ik er eens per maand met een aortaklemmetje uit. Deed ik dit niet dan groeide z'n oren dicht en kreeg hij er geheid last van.
Mijn zus heeft ook een SCWT en bij hem pluk ik ook altijd de oortjes uit.
Groet,
Carla
Heel spijtig dat de dierenarts zo grof reageert, hij had het anders kunnen zeggen, maar hij heeft wel gelijk. Jaren dacht men dat oren plukken de plossing was voor alle honden, de meeste mensen raden dat nog altijd aan. Maar door recent onderzoek is gebleken dat je een gezond oor beter met rust kan laten, al staat dat oor vol haar. Men is er sterk van aan het terug komen van direct alle honden hun oren te plukken. Mijn dierenarts raadde eerst ook aan van standaard de oren te plukken, maar hij is er nu ook zelf van terug gekomen omdat blijkt dat dit zeker niet nodig is en juist problemen kan veroorzaken. Met plukken pas beginnen als je hond problemen met zijn oren heeft en een gezond oor met rust laten, die raad kreeg ik mee.
Groetjes
Linsey
verander gewoon van dierenarts en vraag die om raad, ze kunnen daar bij jullie toch niet allemaal zo oerdom zijn, als je hond teveel haren in zijn oren heeft dan verwijder je die punt uit, ik maak de oren van TG netjes en knip het teveel aan haar eruit met een speciale botte schaar.
grtjs Martine
Natuurlijk vind hij olie niets en plukken niets... Want hij kan er flink geld aan verdienen als je voor een kuur naar de dierenarts gaat omdat hij oormijt of iets anders heeft.
Ik zou altijd naar mensen luisteren die dit mee hebben gemaakt en veel verstand hebben van honden en zeker de fokker die het ras door en door kent.
De gemiddelde dierenarts kent niet alle gegevens van alle rassen uit het hoofd (meestal dan).
Er zijn zat goede dierenartsen, maar dit is er geen eentje van. Gauw naar een ander!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Ik voel me toch zo verdrietig.." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?