hallo allemaal,
onze pup van 7 weken oud poept altijd buiten en plast weinig tot niet tijdens het uitlaten...zodra we weer binnen komen na een paar tellen plast hij binnen..en zijn we vaak al te laat ook al letten we hier nu extra op, als we het zien zeggen we hard foei en tillen hem gelijk op en zetten hem in de tuin, daar gaat hij niet verder...
wat kan ik hier aan doen, want veel lopen mag hij nog niet dus langer wandelen heeft geen zin....in de tuin poept en plast hij soms ook wel, maar plast dus eigenlijk meest nog binnen....als hij buiten plast belonen we hem wel uitbundig, komt het miss omdat de blaasconrole toch nog niet goed werkt, wat logisch is voor 7 weken???
hopelijk hebben jullie tips om dit te minderen !!!
groetjes remco
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "buiten poepen, binnen plassen, hellup !!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Dat mindert vanzelf met de tijd. Wel op blijven letten maar Foei zou ik toch echt achterwegen laten bij een pup van 7 weken. Alleen belonen als die 't buiten doet en verder niks. Ja opruimen natuurlijk maar niet corrigeren.
Hoi Remco,
eerst wat meer gedulg,de pup is al 7 weken .Dat hij vaak binnen plast is omdat hij het buiten maar eng vindt ,wat heel logisch is want hij/zij is nog heeeeel klein.Dat komt wel vanzelf goed,bij de een wat sneller dan bij de ander.Niet boos worden als hij binnen plast
alleen optillen en buiten zetten.En heel blij zijn als hij buiten plast en een koekje geven.Verder vind ik een goede tip die ik ergens anders las,een krant met plas in de tuin leggen zodat hij/zij het plasje ruikt en herkent als:he hier moet ik lekker plassen.Verder geduldig zijn en vooral niet boos worden(hond is onschuldig en moet alles op zijn tijd leren).Zo wie zo 1 plus punt een hond is sneller zindelijk dan een kind(dat duurt gemiddeld 3 jaar,ook een tip van een forummer
)
gr soraya&mila
@ thijs:
oke ik d8 juist dat je wel foei moest zeggen omdat ze anders d8en dat het goedgekeurd werd...ga ik daarmee stoppen en gewoon lekker verder dweilen..bedankt voor je reactie
Dat werd ook heel lang zo gedaan maar is niet meer van deze tijd. Zeker met een pup, alleen prijzen en belonen bij goed gedrag en negeren bij slecht gedrag.
En belonen is dan echt met iets lekkers.
Probeer zoveel mogelijk te lezen over positive training zodat je weet wat dat inhoud.
En goed schoonmaken he, zodat de pup de geur niet ruikt!
En je hoeft niet langer te wandelen, je kan ook op een plek blijven staan... en dan wachten wachten wachten tot de hond plast... en dan flink belonen! Dan zou ik gelijk commando 'plasje' aanleren. Dan kun je dat daarna buiten roepen en dan plast de hond op commando!
Veel geduld blijven houden, de pup is nog maar heeeel jong!
we maken nu schoon met dettol...ruikt wel onwijs lekker en de da zei dat dat goed was om de geur te verdrijven, jullie daar miss ervaring mee ??
we gaan vol moed verder, hij is nog jong, kunnen jullie miss wat tips geven qua belonen, want wij doen dat nu voornamelijk met hondensnoepjes, ik lees veel over worst en kaas maar daar begin ik liever nog niet aan, slechte ervaringen mee gehad met de honden van mijn ouders vandaar
alvast bedankt !!
gr remco
Ik herken het wel een beetje van Teun in het begin. Wel buiten poepen en vrijwel direct na het wandelen binnen gaan plassen. De ongelukjes die we hebben gehad waren ook allemaal plasjes.
We gaan nu steeds eerst naar het zelfde stukje vlak bij ons huis en blijven net zo lang tot hij heeft geplast. Dit gaat nu al heel snel. Ook kan hij inmiddels zo'n beetj op commando ergens anders een plasje doen.
Wat betreft belonen, ik zie mezelf ook niet worst en kaas op zak lopen. Ik heb het volgende gedaan. Gewoon een klein zakje van een ander merk voeren gekocht en die kleine brokjes gebruik ik als beloningsmiddel. Teun is er gek op en het lijkt mij ook iets gezonder dan worst en kaas.
Anoniem, je moet belonen met wat de hond lekker vindt. Hoe moeilijker/belangrijker het gedrag, des te lekkerder moet de beloning zijn. Als je hond helemaal gek is van hondenkoekjes, dan gebruik je dat. Maar de meeste honden zijn het meest dol op vlees of kaas. Als beloning gebruik je geen hele grote koekjes of hele hompen kaas, maar gewoon kleine stukjes vlees of kaas (of een heel klein hondenkoekje), ter grootte van 1/3 van het topje van je pink.
Wat voor nare ervaringen heb je gehad met de honden van je ouders? Kaas en vlees is niet slecht hoor! Zeker vlees niet, dat is toch het meest belangrijke voedsel voor de hond. Je kunt de beloningen ook als onderdeel van zijn voeding zien, dus door de vele beloningen die hij dan krijgt, kan hij wat minder voer krijgen. Of je gebruikt het voer als beloning, als hij dat heel lekker vindt.
Dat is gewoon voor een pupje van 7 weken. Je zult er vaak mee naar buiten moeten en als ze daar plast uitbundig belonen. Uit eindelijk zal ze dat in de gaten krijgen en bij de deur gaan zitten als ze nodig moet. Een pup van die leeftijd heeft nog geen goed werkende sluit spieren en kan het niet ophouden net als een baby. Dat ie wel buiten poept is denk ik toeval. Poepen doen ze niet zo vaak als plassen en dan ben je net toevallig op het goede moment buite geweest.
Houd er rekening mee dat de sluitspieren van een pup pas helemaal goed werken als ze zo rond de 7 maanden zijn(kan oer ras ook verschillen hoor). wat niet wil zeggen dat ie dan wel weet dat ie het buiten moet doen maar als jij zijn / haar signalen niet ziet, kan hij/ zij het gewoon nog niet ophouden. Tot die tijd kunnen er ongelukjes gebeuren.
Als je ziet dat je pup gaat draaien en snuffelen dan is de kans groot dat ie moet plassen. Til hem dan meteen op en ga naar buiten. Ook als ie begint te plassen binnen moet je de pup optillen en naar buiten lopen. als je de pup ptilt dan stopt ie met plassen.
Nooit boos worden. Zet je pup na het plassen/ poepen even in de bench of plek waar hij jou niet in de weg kan lopen en ruim het dan op. Er zijn genoeg middeltjes in de handel die bacterieel en geur oplossend werken.
Iedere pup wordt zindelijk hoor als je maar doorzet. Het is ff werk maar dan heb je ook wat.
De pup is nog maar zeven weken dus hij KAN niet snappen wat de bedoeling is.
Bij de meeste fokkers worden de pups op kranten grootgebracht, ze weten niet beter dan dat op kranten geplast kan worden. Leg dus wat kranten op de grond en kijk of de pup erop plassen wil. Als hij dat doet dan kan je de kranten geleidelijk verminderen tot dat er nog maar een krantje ligt, wanneer je ziet dat hij naar de krant zoekt, dan zet je hem buiten en wacht tot hij plast en dan belonen.(en tot dan natuurlijk ook steeds even met hem naar buiten,hoor!)
Jou pup is nog een baby en tegen een mensen baby zeg je ook geen foei, hihihi!!
Gewoon iedere keer na het spelen, na het slapen, na het eten even naar buiten, erbij blijven staan, soms duurt het lang, maar op een gegeven moment doet hij het echt wel en dan belonen en dit blijven doen, dan valt het muntje vanzelf
Oef....
Wat had je verwacht van een pup van 7 weken, Remco..??
Laat je pupje eerst een "thuiskomen"..
'Houdt' van je pup zoals hij is in z'n onbeholpenheid en al zijn onschuld...
Laat hem weten dat hij "welkom" is en veilig...
Dat je hem zal beschermen..
Help hem op te groeien tot een stabiele hond...
Met foei roepen kom je niet ver..
Koop eens wat boeken over opvoeding van puppen...
Je pup weet niet eens wat hij/zij fout doet en jullie roepen "foei"...
Weet je pup wel wat "foei" is???
Nee, dacht het niet...
Troost je, het kan wel tot en met een jaar duren, eer je pup voor 100% zindelijk is...
Hoe gestrester jullie hier mee - als baasjes - omgaan des te meer verwarrend het zal zijn voor de pup..
Regelmaat, rust, liefde, respect voor je hondje en veel lezen over gedrag en opvoeding, héél veel lezen ....
Des te beter je hem/haar zult begrijpen..
Om een tipje van de sluier op te lichten;
Na het eten; pupje buiten zetten ..
Na het slapen; pupje buiten zetten..
Na /tijdens het spelen; pupje buiten zetten...
Geef de pup niet de toegang tot het hele huis, zodat hij overal KAN plassen en poepen...
Leer z'n gedrag lezen..;
Een pup gaat eerst snuffelen voor hij gaat zitten. plassen/poepen...
Zorg dat je rustig naar je pupje loopt en hem rustig oppakt en buiten zet en bij hem blijft en beloont met een stukej kaas als er buiten een plas/poep wordt gedaan..
Een pup plast trouwens niet in één keer uit..
Het kunnen wel drie kleine plasjes achter elkaar zijn, met een tussen poze..
NIET schreeuwen tegen je hond...
Daar wordt hij allee maar heel onzeker van en gaat ook aan jullie twijfelen...
Ooit - in een natuurfilm - een volwassen wolf zien gillen tegen een puppie-wolfje als hij een plas deed op een verkeerde plek..??
Je pup is een babydier dus snapt nog niets van buiten poepen en plassen...
Het pupje ziet jullie huis nog helemaal niet als een "veilig hol"..
Pas als de pup dat door krijgt en binding krijgt met zijn omgeving en zijn roedelgenoten dan pas zal het kwartje vallen zindelijk te zijn...
De pup is volledig afhankelijk van jullie als mens...
Laat je hondje zich eerst eens welkom voelen en veilig voelen...
Mensen baby's lopen tot minstens ruim twee jaar in een luier aan de billen en een hondenpup moet het liefst na één dag al zindelijk zijn...??
Oh, ook de bibliotheek heeft een ruime collectie over honden opvoeding...
Heel veel sterkte met de zindelijkheid en veel rust, regelmaat en wijsheid...
Je kunt hier ook altijd vragen stellen hoor...
Altijd bereid tot helpen..
Lieve groet, Ilja
Helemaal niets toe te voegen aan wat Ilja zegt. Helemaal mee eens, wilde alleen maar zeggen:
Heel veel plezier met je pup.Leuk hoor zo een klein wurmpje.
Genietse
Groetjes Marianne
allemaal erg bedankt voor de reacties, ik snap ind dat mijn pup niet snapt wat foei is maar ik had hier op div forums gelezen dat mensen dat adviseerde naar elkaar, ook hier in de omgeving hoor ik mensen praten over dat ik wel foei moest zeggen, ik ben hier sinds gisteren mee gestopt, als het gebeurt en ik zie het, dan til ik hem direct op en zet hem buiten en dweilen he, haha...
hij is al keigoed op weg, hij doet poepen uiten daar ben ik dolgelukkig mee...
we belonen hem ind met hondensnoepjes, stukjes dan, geen hele..ik heb nu ook kaakjes gehaald, wil dit ook gaan proberen !!
de pup doet het verder keigoed hoor, alleen erg bijtgraag, maar dat is pupyeigen lees ik op internet..
ik haal trouwens veel info van internet, ipv boeken, leest makkelijk maar er staat zoveel tegenstrijdige berichten dat opvoeden erg moeilijk blijft als leek....
nogmaals bedankt, tips blijven welkom over opvoeden
groetjes remco
Ik beloon altijd met minimale stukjes en mijn hond is al 2,5 jaar. Bv kaas of droogworst. Dat zijn echt maar enkele mm van een plakje. Als ik met speciale honden snoepjes beloon dan breek ik die ook nog in stukjes. De hond krijgt dus eigenlijk niets binnen zodat ik 't vaak kan toepassen. En als ik veel beloon krijgt ze met eten gewoon een paar brokjes minder.
Hoi Remco,
Fijn hoor te lezen dat je pup het goed doet en dat je gestopt bent met 'foei' te roepen..
Ja, de messte mensen gaat er van uit dat een hond letterlijk verstaat wat je zegt...
Natuurlijk is dit niet zo..
Als je hond ouder is dat leren ze wel op een gegeven moment wat "ga je mee is - of moet je plassen" is..
Dit omdat je dan ook daadwerkelijk actie onderneemt...
Welke actie maakt niet uit..
Ga je bijvoorbeeld - na dat je zegt; "moet je plassen" - hem steeds eten geven, dan leert je hond dat het zinnetje; ""moet je plassen" eten betekent...
Snap je wat ik bedoel...?
Zeg je appelstroop als je de hond wilt leren liggen dan zal hij bij herhaling op de woord "appelstroop" de rest van z'n leven gaan liggen..
Overigens leer je hond eerst wat je wilt, door middel van een beloning, en voeg - als de hond het kan - er een commando of een woord aanvast...
Het bijten hoort bij een pup, ze hebben geen handjes, hé...
Wat ik je adviseer; speel niet met je handen maar altijd met een speeltje..
Je handen zijn GEEN speelgoed..
Bijt je hondje op b.v. de tafelpoot perongeluk, leid hem dan of met een speeltje, gooi het een klein stukje weg, maak er een gek geluidje bij zodat hij afgeleid is en het speeltje leuker is dan de tafelpoot..
We lezen het weer...
Veel succes, lieve groet, Ilja
Misschien nog een interressante website om te bekijken.
http://www.dogstardaily.com/training
Onder free downloads kan men "BEFORE You Get Your Puppy" en "AFTER You Get Your Puppy" van Dr. Ian Dunbar lezen.
Ilja, als ik jou reacties lees weet ik gewoon dat je veel ervaring hebt en dat je weet waar je over praat.
Maar er is een ding waar ik niet goed uit kom en dat is bijten in je handen.
Ik lees veel en zo heb ik dus veel gelezen over de bijtrem van de hond. Dit leert de pup al in 't nest omdat de andere pup schreeuwen als er te hard gebeten word. Hier zou je als nieuwe bezitter mee door moeten gaan zodat de hond leert om niet hard te bijten. Dit gebeurt dan door de hond tijdens 't spelen op je hand te laten bijten.
Een goede bijtrem zou voorkomen dat de hond op latere leeftijd doorbijt als de hond per ongeluk pijn word gedaan.
Een hond die dit niet geleerd heeft zou op latere leeftijd gevaarlijker zijn dan een hond die niet gesosialiseert is maar wel een goede bijtrem heeft.
Ik vraag 't hier omdat ik steeds zie dat bijten op de handen word afgeraden maar met bijten op een speeltje bouwt de hond geen bijtrem op.
Zou graag weten hoe jij over dit verhaal denkt en de TS heeft er dan denk ik ook wat aan.
Hoi,
Ja, je kunt ook "auw" gillen..
Maar door de regel wordt er vaak met handen gespeeld/uitgedaagd...
En dát kan je beter niet doen..[een spel beginnen of uitdagen met je handen..
Pakt je pup dán per ongeluk - tijdens het spelen met een speeltje, je hand - dan kan je prima "auw" roepen...
Lieve groet, Ilja
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "buiten poepen, binnen plassen, hellup !!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?