Hallo allemaal,
Ik krijg binnekort een rhodesian ridgeback pup ( reu).
Het is misschien allemaal nog heel ver weg van mijn bed maar tog vroeg ik mij af wanneer kan ik een 2e hond erbij nemen?
De rhodsian is laat volwassen, op een leeftijd van 3 jaar.
Maar als hij al bij 1 a 2 jaar echt heel goed luistert. Kan het dan niet eerder?
En kan ik er dan beter een reutje of een een teefje erbij nemen.
Volgens mij is een teefje beter(veiliger) maar er zijn ook genoeg mensen die met 2 reuen geen problemen hebben.
De honden die ik nog wil zijn:
- teckel ( reu of een teef?)
- boerboel ( reu of een teef?)
- nog een rhodesian ridgeback teefje
Kan ik dan ook 2 pups tegelijk nemen?( ik weet dat het heel moeilijk is en een uitdaging maar ik heb er alle tijd voor)
Ik vraag me het gewoon heel erg af maar het is echt een grote wens om veel honden te nemen. Ik vind het zo leuk en ik heb er alle tijd voor.
Alvast bedankt!
Groetjes,
Estelle
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wanneer mag je een 2e hond erbij ( reu of teef)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik denk dat je best wacht tot je pup uitgegroeid is tot een stabiele volwassen hond.Het zal op zich al een uitdaging zijn aangezien het geen beginnershond is.
De rassen die je voor ogen hebt om er bij te nemen zijn ook niet de gemakkelijkste, dus zou zeker wachten tot je ene hond volledig volgroeid is, en zeker geen 2 tegelijk nemen.
Op die manier kan je je aandacht niet ten volle benutten aan de opvoeding van de ene pup en trekken ze erg gemakkelijk naar elkaar toe en niet naar jou.
Twee tegelijk zou ik sowieso niet aan beginnen...
Sowieso is een Ridgeback een schitterende hond die wel een positieve en goede opvoeding nodig heeft, hier gaat erg veel tijd in zitten en daar zou ik dus eerst al mijn tijd in steken...
Pas wanneer je jouw hond hebt en deze een jaar is geworden kun je eens bekijken hoe de hond het doet en er aan denken om een tweede er bij te nemen...
Het is echt hond gebonden, bij de ene hond kun je al na 8 maanden een hondje er bij nemen en bij de andere hond pas na 2 jaar...
Maar mijn ervaring is dat het erg goed is om sowieso het eerste jaar alle tijd te steken in je eerste hond, sowieso geeft dit ook een enorme band met je hond..
Ik wil er nog een rhodesian ridgeback teef bij om dat ik daar mee willen gaan fokken. ( helemaal volgens het boekje en aangesloten bij de rhodesian ridgeback club)
En ja ik ben gewoon helemaal honden gek. En voor de honden zelf lijkt mij het ook leuk. En ik ben ook van plan op een soort ' boederij' met een hele grote tuin te gaan wonen. En deze rassen spreken mij echt aan.
En als je alle tijd hebt ( ik werk niet) en er echt je hobby van wilt maken..
En adopteren uit het asiel sluit ik ook nog niet uit.
Hallo Estelle
Een mensen mag dromen hebben,maar probeer wel realistisch te zijn.
Voorlopig woon je nog niet op een boerderij en heb je je hond nog niet.
Voor fokken met honden is het verstandig om je ontzettend goed te informeren,maar bovenal zul je eerst moeten weten of je hond voldoet aan de eisen van dit ras.Voor hetzelfde geld heb je een schat van een hond maar voldoet hij niet aan de eisen en dan zit je met je teefje en een hoop mooie plannen.
Een hond erbij terwijl je nog moet beginnen aan de opvoeding en het krijgen van een band met je hond lijkt me ook niet verstandig.Maar dat ligt er wel aan wat je verwacht van het hebben van een hond en of je het belangrijk vind dat je gelukkige hond krijgt en hoe je kijk daarop is.
Dit zelfde geld voor het hebben van een roedel,het lijkt allemaal heel romantisch,maar er zijn ook honden die het leven alleen met jou prettiger vinden.
Kortom hou je dromen vast maar wil niet alles tegelijk en te snel.
Groetjes
Een goede fokker geeft geen 2 pup tegelijk mee in 1 huishouden.
Daarbij als je wil gaan fokken is het verstandig dat je eerst 1 hond goed opvoed en in die tussentijd alles gaat uitzoeken over het fokken zelf.
Dan zoek je voor jou de geschikte lijnen en fokker uit.
Als je alles volgens het boekje wil doen, zoals je zegt. Is het verstandiger dat je eerst met je reu kennis maakt in de RR wereld, zodat je alles weet over het ras en weet waar je op moet letten voordat je er een teef bijneemt.
Fokken is niet zomaar iets daar moet je goed over na denken en alle in en outs over weten voordat je de juiste keuze voor een teef kan maken.
Daarbij moet je ook nadenken of je familie van je reu wil, puur om de lijn en dus niet je reu zelf kan gebruiken, of dat je juist een kompleet andere lijn neemt dat je 1 keer je eigen reu gebruikt.
Ik heb half broer/ half zus in huis, mijn honden worden dus nooit samen gebruikt, wel zijn ze beide actief in de fok. Mijn reu is dekreu en dekt dus alleen andere teven die niet van mij zijn, met mijn teefje fokken wij af en toe een nestje. Voor ons was dit een bewuste keuze, puur omdat wij de lijn uitgezocht hebben om nieuw bloed binnen NL te brengen om zo verder te kunnen. Het nadeel is dat ze 2x per jaar 3 weken apart moeten, wat veel mensen niet aan kunnen waardoor er ongelukjes gebeuren. Ik vind het geen probleem en zie het ook niet als een vervelend iets, het hoort erbij.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wanneer mag je een 2e hond erbij ( reu of teef)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?