Onze puppy bijt en gromt zodra je haar oppakt of zodra je nee zegt tegen de hem. De laatste tijd bijt hij mij al zodra ik hem alleen maar oppak, terwijl dit bij mijn moeder niet zo is. Hij bijt ook in de voeten en in je handen en zodra je dan nee zegt om hem oppakt en nee zegt begint hij luidkeels te grommen en gaat hij bijten. Laatst heeft hij mij zelfs in het gezicht gebeten. Heeft iemand tips om dit gedrag af teleren?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Onze puppy bijt en gromt!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ligt eraan hoe hard hij bijt...
Opzich bijten alle pups. Sita is nu 3 en bijt nog steeds af en toe uit speelsheid En als ze aan de riem aan het hangen in( niet trekken maar spelen) gromt ze ook... is ze gewoon wat over entausiast
Groetjes!
hoi
dat hebben wij ook gehadt bij onze shih tzu.
tkan zijn dat t aan de rangorde ligt, was bij ons het geval, hij probeerde ons de baas te zijn, en dat lukte natuurlijk want ja als hij bijt!!!! tbeste is om de rangorde te veranderen:
eerst jij door de deur, poort of paadje bij huis en dan volgt hij
eerst jij eten en dan hij, (niet denken wij eten om half 6 en hij 6 uur bv, nee er moeten secondes tussen zitten) dus eet boven zijn volle voerbakje bv even een koekje ofzo!!!!!
deze handelingen hebben bij ons erg geholpen, als je nog meer vragen heb, dan hoor ik het wel...
gr sandra
Hoi Lieke,
De fout die ik heb gemaakt met Christo lag in zijn verzorging. Als vrouw ben je heel zorgzaam naar een pup toe, maar daarbij geef je hem vaak per ongeluk de verkeerde rangorde signalen.
Voorbeeldje: de ranglagere let op de ranghogere, niet andersom. Maar wat doen wij: wij houden constant een oogje op de pup. De ranglagere krijgt als laatste zijn eten. Maar wat deed ik: Christo kreeg als eerste zijn eten, want dat was belangrijk, en daarna kwam ik wel aan de beurt.
Met vier maanden oud kon ik dat allemaal gaan lopen terugdraaien, met als hoogtepunt een zeer verontwaardigde doberpup aan mijn voeten omdat ik als éérste mijn eten had en hij nog niets kreeg. Hij was woest!
Probeer dat zorgzame dus een beetje in de hand te houden. Hou niet steeds een oogje op hem, wees niet steeds bezig met wat hij wil of nodig heeft, in elk geval niet op een manier dat hij dat kan merken. Probeer de grens te vinden tussen zorgen voor en op de wenken bedienen, dan kom je er wel.
Wij hebben hetzelfde probleem. Onze pup is nu vijf maanden en regelmatig gromt hij bij het oppakken en hij bijt constant. Meestal lijkt het speels bijtgedrag, vragen om aandacht, maar soms probeert hij ons echt te pakken (ook in het gezicht, niet te dicht bijkomen dus). Volgende week ga ik met hem op hondencursus, hopelijk leert hij daar iets van, want ik weet niet goed hoe ik dit aan moet pakken.
Dankjewel voor alle reactie's, We zullen eens kijken of we de tips kunnen toepassen.
Wat lisa zegt daar hebben wij ook last van, de meeste keren is het spelen, maar als hij gaat grommen dan probeert hij je echt te pakken.
Hoi lisa en Leike,
Ik had deze vraag ook gisteren van een cursist van mij.
Wat de mensen ook doen, niets helpt. Ik heb de hond gisteren rustig gekregen door rustig met de hond te praten en te zeggen, is goed, is oké op een neutrale, rustige toon.
Hij beet bij nog wel maar niet hard en ik zei er niets van. Rustig dooraaien en op het laatst ging de pup liggen en had nog een laatste uitspatting naar mijn tenen maar ook nu rustig door geaaid en op laatst ging hij bij mij liggen slapen.
Kortom doe rustig tegen je hond. Wees stabiel en laat hem merken dat je er voor hem bent.
Ze kreeg van mij het advies wanneer hij zo rustig was, ze hem rustig naar de bench moet gaan begeleiden en hem lekker even moet laten slapen.
Dit gedrag geeft aan dat de hond de situatie niet meer aan kan. Denk bij jezelf eens na wat je gedaan hebt met je hond op een dag. Veel gespeeld? Gewandeld? Veel bezoek gehad? Veel honden en/of mensen gezien? Kortom de hond heeft bijna geen rust gehad en dit heeft de hond wel nodig.
Het beste is dat een hond van de 24 uur 18 uur per dag slaapt en dan 6 uren op is. En die 6 uren zijn alle uren die ze op zijn. Hebben ze veel te verduren dan hebben ze hun rust ook broodnodig om alles te kunnen verwerken.
Ik hoop dat jullie hier wat aan hebben.
Groetjes van esther
Wij hebben sinds 2 wk een dobermann pup een reu.
Zijn naam is Mack en het is een schat!!
Hij slaapt de hele nacht in de bench, zonder een piepje!! Eerste nachten boven in een doos naast het bed geslapen, toen naar beneden. Hij is nu 9 wk.
We gaan wel als eerste door de deur, moet hij wachten.
Negeren blaffen en opspringen, belonen goed gedrag.
Het enige wat we fout doen, is dat hij eerst eet, als wij eten zit hij zoet in de bench. Moeten we dit nu al veranderen? dan hebben we dus een piepende dober in de bench als wij eten??
Alvast bedankt gr van Eef en poot van Mack.
Nee hoor, niet nodig. Er zijn meer mensen die eerst de honden eten geven en dan aan tafel gaan. Zolang je op andere punten maar duidelijk bent naar je pup toe, dat hij lager staan, is er niets aan de hand.
Wat betreft het eten, hoorde ik op cursus het verhaal van iemand met een pup. Vóór het normale eten werd het hele gezin op een rijtje gezet, ook de pup, pa kreeg als eerste een hapje (blokje kaas of zo),
daarna ma en de kinderen en als laatste natuurlijk de pup. Zo werd o.a. bepaald waar het hondje (jonge Berner Senner) zijn plaats was. Leuk toch?
Groetjes Jans
wel mijn hondje had dit ook er zijn velen manieren om het af te leren 1 geef de hond een kleine tik op de neus als hij nog niet stops doe het nog eens en roep erbij NEEN! 2 negeren (maar dat gaat moeilijk als je niet wil dat je tenen afgebeten worden 3 lichtjes bij zijn nekje nemen en FOEI zeggen of 3 zet hem 5 minuten in zijn bench
groetjes
brent
hallo,wij hebben een kruising mechelse duitse herder,
als ik haar wil oppakken of in de bench wil zetten begint ze te blaffen en heel hard te bijten(niet spelen echt bijten) ze blaft ook als ik tegen haar zeg dat ze iets niet mag(b.v. kussens slopen) wat kan ik hier tegen doen ?
gr
Wij hebben een pup van bijna 16 weken, een kruising tussen een golden retriever en een amerikaanse stafford. Ze is nu 2 x bij de puppy cursus geweest en daar heeft ze nu al 2 x een andere pup flink gebeten (2 x dezelfde). We moesten haar kaken echt van elkaar trekken om ze uit elkaar te halen.
Volgens de trainster is dit geen normaal gedrag voor een pup. Normaal als een andere pup begint te piepen laten ze los. Die van ons dus niet.
Als we haar uitlaten doet ze heel onderdanig naar andere honden maar bij leeftijdsgenootjes is ze erg agressief.
Naar ons toe is ze heel lief, ze bijt wel eens om te spelen maar dat laten we niet toe.
Morgen komt de trainster van de cursus naar ons toe voor een theorie les en dan zouden we het er nog eens over hebben, maar ik ben benieuwd of iemand hier ervaring mee heeft.
Groetjes Tjitske
het tjitske
hier hebben we er ook 1!!!!!!
ze doet PRECIES hetzelfde als jou hond!
dus ja ik heb er ervaring mee
onze is nu 14 weken!
Hoi Tjitske,
Je hond heeft duidelijk geen bijtrem. Dat is een heel vervelend probleem, want dat is niet aangeleerd gedrag, maar aangeboren en erfelijk gedrag. Een normale, sociale pup stopt onmiddelijk met bijten zodra de andere hond piept. Het is enorm moeilijk om dit af te leren. Er hoeft maar één voorouder ergens in je hond te zitten die gefokt is om te bijten en dan kan het zo generaties later weer terug komen. Dat kan echt generaties terug gaan, maar helemaal eruit gefokt krijg je het nooit. Het kan ook nog zijn dat je de pech hebt dat de golden retrieverkant van je pup net de doorgefokte kant is. Er is een lijn geweest in de doorgefokte golden retrievers waar heel veel agressie in voor kwam.
Het enige wat ook nog zou kunnen zijn, behalve erfelijkheid, is dat je pup de enige was in het nestje en daardoor niet gespeeld heeft met nestgenootjes en nooit geleerd heeft dat hij stoppen moet als de andere piept. In dat geval is het nog af te leren door een gedragsdeskundige, maar bij erfelijkheid wordt het een stuk moeilijker.
Hoi Tjitske,
Om goed advies via een forum te geven hebben we meer info nodig.
Hoe oud was de pup toen jullie de pup kregen? Wat doen jullie met de pup? Hoe straffen jullie de pup? Hoe belonen jullie de pup? Heb je de ouders gezien?
Hoe lang zit je pup alleen? Hoeveel rust krijgt je pup?
Kortom veel vragen maar misschien heb je dat niet nodig omdat je trainster langs komt.
Veel succes met je pup want het is lastig om dit eruit te krijgen en vereist een goede begeleiding.
Groetjes van esther
Hoi Esther,
We hebben antwoord op veel vragen gehad maar ik zit toch met dat bijten. We moeten haar veel in contact brengen met andere honden en weglopen als ze begint te grommen. Als ze te agressief wordt moeten we haar terug trekken en een kreet geven van "euh". Ik hoop dat dit werkt!
Ze was 12 weken toen we haar kregen, we hebben dus een groot deel van de socialisatieperiode gemist. We proberen de schade in te halen, ik hoop dat dit nog lukt!
We straffen haar door het negatieve gedrag te negeren, dus als ze op de bank springt duwen we haar eraf, zonder een woord en zonder haar aan te kijken.
Sinds donderdag doen we haar, als ze de gekke 5 minuten heeft, in de keuken. Hier zijn geen prikkels voor haar en kan ze afkoelen. Dit doen we maar even maar zo kan ze even afkoelen.
Belonen doen we op verschillende manieren, we geven haar een "snoepje", met vrolijke stem, met een aai.
Helaas hebben we de ouders niet gezien, ze zat al 4 weken in het asiel (met broertjes en zusjes) toen we haar kregen. Mamma was per ongeluk zwanger en het baasje wilde de pups niet houden, zelf zijn we bang dat er in het asiel iets is gebeurd we willen hier het asiel nog over bellen, maar die krijgen we niet te pakken.
Ze zit 4 dagen per week alleen, op deze dagen komt de buurman 3 x per dag, hij wandelt en speelt met haar, geeft haar tussen de middag eten en doet haar daarna terug in de ren. Af en toe neemt hij haar mee naar huis en is ze de hele dag bij de buren.
Als de buurman komt slaapt ze altijd, dus ik verwacht dat ze het grootste deel van de dag slaapt als we er niet zijn.
Als we er wel zijn geven we haar na ongeveer een uur beweging (wandelen / spelen / trainen / niks bijzonders doen) een kwartier verplicht rust. Meestal valt ze dan in slaap en slaapt ze een half uur - uur.
Groetjes Tjitske
Wat een hoop ellende bij elkaar!!!
Ja, het ligt veel aan de baasjes!
maar NEE, soms kun je het nog zo goed doen en zit het puur in de hond.
En als een pup al zo jong zo doet, dan ligt het aan de hond.
Wij hebben pas, na een moeilijke beslissing, een 5 maanden oude pup weg gedaan. Kruising Amstaff/Cocker Spaniel.
Hij gromde al met 8 weken als hij niet geaait wilde worden. En met 5 maanden was het zo ver dat hij beet naar ons en ons dochtertje.
Daartussenin alleen gruwelijke verhalen.
En geloof me aan de opvoeding lag het niet.
Want ik heb genoeg ervaring door mijn staffords.
EN ik had uit pure wanhoop (voor het grommen en het aanvallen als je in de buurt van zijn eten kwam) een gedragstherapeut ingeschakeld al na de eerste week!!! €400!!!
Zelfs hij kreeg het beest niet onder controle.
Nu loopt hij tussen 7 andere honden op zijn erf en in de roedel doet hij het geweldig. Dus het was voor ons allemaal een goede beslissing geweest!
Het asiel zou hem hebben afgemaakt, zo vertelden ze mij!! Dit was geen hond voor herplaatsing. Kun je nagaan.
Dus allemaal succes! En laat het niet uit de hand lopen!
Wij hebben nu door toeval toch een nieuwe pup gekregen en die is echt het einde!!!!
Kr. Amstaff / Duitse Dog. Hij is heel onderdanig, lief, als ik uh zeg luistert ie meteen, wat een verademing na die 3 maanden met die helhond!
@Tjitske, jouw pup heeft 4weken in het asiel gezeten, is nu 16weken en hij zit nu vier dagen per week alleeen? (met 3x een buurman die hem eten geeft) Moet dat hondje zichzelf opvoeden?Ik zou je aanraden om opvang te regelen als jullie weg zijn en dan door iemand die verstand van hondengedrag heeft en hem goed socialiseert.Want daar ontbreekt het aan!
Succes en sterkte.
Hoi Tjitske,
Ik heb geen idee wie jou het advies heeft gegeven van terugtrekken en dan een "euh" zeggen. Dit advies kan ik niet delen. Je geeft nu div. signalen naar je pup. Andere honden worden zo nog minder leuk en dan gaat je pup nog meer grommen.
Beter is om wel honden te ontmoeten maar aan de lijn en dan op ruime afstand. Gaat dit goed dan een beloning geven en dan de afstand wat verkleinen. Gaat dit goed dan ga je weg. Zo bouw je vertrouwen op bij je hond.
Belonen met stem en voer is prima maar aaien kan een pup niet als beloning ervaren. Zoiezo is aaien via de bovenkant van de kop niet aan te raden. Aaien kun je het beste doen via de onderkant van de kin en dan via de schouders evt. naar de bovenkant van de kop.
Wat voor negatief gedrag laat ze zien wat jullie dan gaan negeren? Want negatief gedrag kun je gaan afleiden zodat je pup niet altijd genegeerd word voor bepaald gedrag.
En hoe reageert ze als jullie haar wegduwen van de bank? Gaat ze happen, bijten, grommen of accepeert ze juist het wegduwen?
Groetjes van esther
Tja erg moeilijk hoor..wij hebben ook een behoorlijk pittige pup!
Maar zijn druk met trainen begonnen en heb genoeg adviezen..maar die heb ik allemaal al gelezen.
Moet eerlijk toegeven, dat jullie pup wel erg veel alleen is..tja kan gebeuren, maar ik had in zo'n situatie niet voor een pup gekozen..
Vooral als ze pup zijn..hebben ze in mij ogen toch erg veel aandacht en opvoeding nodig..en volgens mij doet de buurman dat nu meer..
En dan nemen jullie het over..ook zijn verleden..tja dat hakt er denk ik wel aardig in.
Jullie hond moet zich nu steeds in elke nieuwe situatie bewijzen..
Ik hoop dat het allemaal goed komt..
Maar het negeren en vooral apart zetten werkt bij ons prima..
Veel succes ermee..
Hallo allemaal,
Wij hebben sinds 2 weken een pup. Dit is een Labrador X Cavalier King Charles. Opzich doet ie het eigenlijk heel goed. Charlie is nu 10 weken en begrijpt al redelijk aanwijzingen als ± Zit, lig, af, en hier als die er zin in heeft Alleen een paar keer per dag heeft charlie last van gekte, hij rent dan achter ons aan en hangt aan broeken en voeten, tegenwoordig gromt hij er ook bij. Als hij dit gedrag vertoont Rollen wij hem op z´n rug proberen m dan rustig te praten en houden hem zo tot dat ie ook daadwerkelijk rustig is. Is dit een juiste manier om dit gedrag aan te pakken en te laten weten wie er de baas is. foei af en zit werkt absoluut niet als ie door het dollen heen is, lijkt zelfs averechts te werken. Alvast bedankt, Elisa
Bedankt voor je reactie, ga ik zeker proberen! Het leuke is er nu echt wel van af.
vergeten jullie niet dat wanneer jullie hond wel het goede gedrag laat zien hem te belonen????
welke manier er ook gebruikt wordt om iets af te leren, beloon het goede gedrag.
mede hierdoor wordt het negatieve (neus blazen, tikje op de neus ed.)vergeten en zal de hond eerder de link leggen wat goed is wat niet.
heel statisch gezegd: de hond staat in dienst van de baas en zal dan ook altijd de baas willen plezieren. is de baas blij dan is de hond ook blij.
maar dan moet de baas wel de baas zijn en zal deze consequent moeten blijven.
Hoi,
Bijten en in broeken hangen is vaak een teken dat een pup moe is en dat hij verplichte rust nodig. Geen getik, geblaas maar gewoon rust.
Vaak doen wij veel te veel met een pup en dat uit zich dus in vervelend gedrag. Een pup heeft regelmaat en rust nodig.
Ik hoop dat je hier wat aan hebt.
Groetjes van esther
Bij ons heeft negeren goed gewerkt, wanneer hij dan niet beet als wij hem gingen aaien kreeg hij wat lekkers. Nu hapt hij alleen als hij te opgewonden is, of als er een bezoeker met hem wou stoeien, maar dan niet met een speeltje maar met zijn handen! (echt iets om vet boos te worden! vandaag mijn schoonpa die onze hond even in de bek pakte om te ravoten! snappen honden echt niet wat een mens daar mee bedoelt, gelijk ook wat meer bijterig!). Nu blijft het wel iets om op te letten (zit ook in de pubber vase). Maar het gaat echt super.
je moet 1 en de zelfde oplossing toepassen en niet steeds veranderen, neem voor ogen dat het echt een tijd duurt! Gedult! Heb je het een aatnal weken geprobeerd maar je ziet echt geen verandering (ookal is het het een heel klein iets) dan kan je op iets anders over gaan. En als echt niks helpt kan je nog proberen hem terug te bijten (en dan bedoel ik niet met je eigen gebit natuurlijk) Je pakt dan zijn boven gebit vast, en zijn lippen duw je tegen zijn tanden aan, en knijp ligtjes (of iets harder, ligt er aan hoe hard hij jou pakt) Zodat je laat weten dat het pijn doet en dit de grens is. Pupen in een roedel worden ook wel eens flink terug gepakt, zo weten ze dat het niet meer kan. Maar dit gebruikje als dat andere niet werkt.
dan heb ik nog een tip voor het bijten op spullen (dus ook je kleding) Geef hem iets anders om op te bijten, de kong met iets lekker er in bvb. Elke keer als je ziet dat hij zoekt naar iets om zijn tanden in te zetten, pakje dat ding waar hij op mag bijten en geef je dat aan hem/haar. Wij hebben dat twee weken moeten doen en weg was het, heeft nooit meer zijn tanden ergens in gezet.
Het is heel zwaar dat geef ik toe, maar de volhouder wind.
Groetjes Bianka
En met het bovenstaande ben ik ook eens, vergeet niet dat een pup maar een aantal min met een oefening bezig kan zijn. teveel prikkels kan ook dit gedrag geven. Dus genoeg rust is ook een goede tip! En dan rust op zijn plekkie (of dat een mand een bench of een kleedjes is maakt niet uit)
Graag willen wij onder de aandacht brengen dat advies waarin fysiek geweld of pijn gebruikt wordt om honden iets te leren niet geschikt is voor op een forum. Iedere hond is anders. Niet iedere hond zal het van zijn baas pikken om een fysieke correctie te krijgen, met alle gevolgen van dien.
Dit is een van de redenen waarom wij op dit forum alleen positieve traings- en opvoedingadviezen willen geven. Hierbij kunnen geen gevaarlijke situaties ontstaan.
Groeten het moderatorteam
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Onze puppy bijt en gromt!" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?