Ik heb 3 honden waaronder een pup van 9 weken die natuurlijk nog vanalles moet leren.
Wat ik nu vervelend vind is als de pup bijvoorbeeld gecorrigeerd wordt met een strenge "nee" de andere 2 opkijken met zo,n blik van "hoezo wat doe ik".
Als ik de ene bv het commado "zit" geef terwijl de andere al zit en ik herhaal het commando dan gaat die andere liggen, zitten, staan zovan "wat bedoel je eigenlijk ik doe het toch"?
Ik wil eigenlijk vooral bij een correctie niet de naam van de hond erbij zeggen omdat ik heb geleerd dat hun naam altijd positief gerelateerd moet zijn, en daarbij als ik dat bij een commando wel doe ze toch alledrie erop reageren.
Hoe lossen jullie dat op?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "honden reageren alledrie " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Bij Cheeko en kyra was dat ook Cheeko kon het allemaal al maar Kyra moest het nog leren.. Daarom ging ik 1 keer per dag met haar alleen naar het bos.. zo hadden we wat tijd samen en kon ik haar dingen leren.. En als ik haar thuis moest corigeren zei ik wel gewoon Kyra nee.. Wist dat niet van de naam.. Maar volgens mij maakt dat niet zoveel uit. Ze horen toch wel aan je stem hoe je iets bedoelt..
ja drie honden, als je nee roept , dan inderdaad kijken ze alledrie op.
een optie, als de hond iets verkeerds doe, ga voor hem staan, je zal hem moeten toespreken, zodat de hond weet dat het voor hem bedoeld is. en dat de anderen honden het begrijpen dat het niet voor hun is.
mijn fokker had een grote roedel, mams tante oma, en puppen, als er iets verkeerds gedaan werd door een, dan ging de fokker naar de hond toe, en die sprak ze erop aan. van verre nee roepen, okee, maar dan reageert de hele roedel, en jij hebt er drie, dat vormt dus ook een roedel, als je dat steeds doet, gaan de anderen honden begrijpen voor wie de maatregel is.
willemijn. gr.
Hey,
Ik heb voor Biko ook een ander 'strafwoord' namelijk Basta. Als ik zo een andere hond corrigeer met No, denkt Biko niet dat het voor hem is. Alhoewel hij wel reageert omdat hij ziet dat ik het niet goed vind en voor de zekerheid doet hij dan toch maar even zn oortjes naar achteren
Andere woorden kunnen zijn, stop, klaar enzovoorts.
En verder oefenen zonder de andere honden erbij
Of eerst de naam zeggen bijvoorbeeld 'Sammie zit'
De anderen merken het dan vanzelf dat als hun naam niet genoemd wordt er ook niets te verdienen valt
Groetjes, Margje
ik noem altijd eerst de naam van de hond en dan nee of zit anders krijg je dat echt ja dus als satan moet zitten en devil zit al dan is het "satan zit" en dat werkt wel
gr anja
Met commandos gaat het inderdaad zonder problemen om eerst de naam te zeggen. Met neen is het ietsje moeilijk, daarom is een ander woordje misschien wel leuk.
Het valt me erg op dat er nog veel gecorigeerd word terwijl eigelijk iedereen de positive traningsmethode toe wil passen. Probeer eens een dag zonder neen, dat is best leuk en veel beter voor je hond.
Met vriendelijke groet, Thijs
Positieve trainingsmethode allemaal mooi en wel, maar als de hond iets doet wat hem meer oplevert dan dat jij hem negeert dan sta je daar wel met je positieve trainingsmethode. Een mooi voorbeeld je wandelt in het bos en je hond gaat iets opeten, dan is 'nee' toch wel iets handigs om de hond aan te leren. Nee (of eender welk woordje) vind ik iets heel belangrijk om de hond aan te leren.
Ik heb juist wel geleerd bij een commando ALTIJD de naam vn de hond zeggen..
Omdat als er dan meerdere honden zijn de hond weet voor wie het bedoeld is..
Dus ik zei altijd:
Lucky Zit
Lucky af
Lucky braaf...
Niki, bij commando,s wel maar bij "nee" en "foei"
bijvoorbeeld zou de hond zijn naam niet meer
onvoorwaardelijk met positiviteit assosieren.
Thijs, als die positieve trainingsmethode inhoud dat je de hond niet meer mag corrigeren zal ik daar niet zo snel een aanhanger van worden.
Voor mij moet de hond toch weten waar hij staat.
Het is net wat Linsey zegt.
Mijn pup is bv dol op paardendrollen die toch gevaarlijk voor hem kunnen zijn, als hij op een afstandje van me vandaan is helpt alleen maar een strenge "nee".
Hier hebben ze ook veel van elkaar geleerd.
Maar toch gaan ze regelmatig even apart mee om wat oefeningen te doen.
Bij een correctie gebruik ik eigenlijk altijd wel de naam maar als het een correctie is zeg ik het al op een andere toon en dat is meestal al voldoende.
Ook ik ben voor positief trainen wat goed is moet ook goed beloond worden.
Maar wij hebben een hond die het afleiden als ze iets deed wat niet mocht zag als aandacht krijgen.
Dus als zij aandacht wilde deed ze iets wat niet mocht.
Dan is een correctie commando toch wel handig of ik had mijn planten, gordijnen, tafels nou ja, eigenlijk alles weg moeten halen.....
Ik zeg ook altijd de naam voor een commando, ook al heb ik maar één hondje. Ze reageert hier heel goed op.
Ik heb het corrigeren wel toegepast, maar ook belonen als ze iets goed doet. Nog steeds. Ik heb alles nog heel. Ze heeft niet één keer ergens aan gebeten waar ik het niet hebben wilde. Begint ze ergens aan dan wat ik niet wil, zeg ik NEE en geef haar iets anders.
Ook bij 'negatief' commando zeg ik eerst haar naam..
Omdat als ik 2 honden hier zou hebben en ik zou lukraak FOEI roepen reageren er ook twee..
Nja ieder doet het op zijn manier, dit is wat ik geleerd heb en altijd heb toegepast
Ik roep altijd eerst de naam van de hond alvorens een commando te geven. Het woordje "nee" is ook een commando. N.l. het commando "ophouden waar je mee bezig bent" en dat de hond zijn naam dan gaat associeren met iets negatiefs is echt niet zo.
Ik gebruik ook altijd de naam en dan het commando. De honden weten altijd voor wie het dan geld.
Als ze bijv bij de weg moeten zitten dan zeg ik wel in algemeen "pas op" en dan gaan ze zitten. Zit er 1 niet dan zeg ik de naam + pas op. En dan zie je de andere zo even een blik werpen naar degeen die niet zit. Dus hebben ze dat heel goed door.
Groetjes Marianne
Ik heb er trouwens ook geen ervaring mee dat de honden de naam dan negatief gaan ervaren.
Groetjes Marianne
Je moet het niet te zwart zien wat ik zei. Ik gebruik zelf ook nog het commando nee maar ik ben er iedere dag intensieve mee bezig om het niet te gebruiken. Paardedrollen kun je bv extra opzoeken met de hond aan de lijn en hem dan met veel lekkers afleiden terwijl je er langs probeert te lopen. Het is moeilijk en een hele omschakeling maar als je er echt mee bezig gaat kun je 'nee' heel vaak vermijden en bouw je sneller een goede band met je hond op.
Thijs, je hebt de neen echt wel nodig. Positieve gedragsleer wil alleen zeggen dat we de honden niet gaan pijnigen, noch fysiek, noch psychisch. Je zegt tegen je kinderen toch ook "Dat mag niet hoor!", maar je slaat er niet op he. Enfin, denk ik zo
Jacko heeft gelijk, "neen" is gewoon een ander commando, en daar hoeft niets negatiefs in te zitten als het op de positieve manier is aangeleerd. Klinkt verwarrend, niet?
Hoi Thijs,
het lijkt me inderdaad moeilijk en een hele omschakeling en mede daardoor corrigeer ik wel met nee en foei.
Ik zie namelijk niet dat je met jou aanpak een betere band met je hond krijgt.
Bij honden onderling zie je toch ook dat ze corrigeren met een beet in de nek?
Waarom zou je?
Je staat als baas boven je hond(en)en als het nodig is vereist dat een strenge aanpak.
Wij hebben een jonge pup in huis en daarbij een hond (Mila) van 10 maanden.
Ik heb Mila een beetje extra verwent en de teugels een beetje laten vieren om de omschakeling met de nieuwe pup wat prettiger voor haar te maken.
Helemaal fout!
Na een week ging ze al met me aan de loop en als ik dit door had gezet zou ze een irritant hondje zijn geworden denk ik.
Nee de anti-autoritaire opvoeding is aan mij niet besteed.
Groetjes Ingrid
Ronnie als mijn honden iets doen wat niet mag dan krijgen ze een "nee", zo van "daar moet je mee ophouden".
Bij een "foei" is het goed fout en dat weten ze,
dan komen ze het meestal schoorvoetend weer "goedmaken".
Vanmiddag liepen we met 3 honden over het strand en Mila van 10 maanden bolderde ineens met veel enthousiame over een paar mensen die daar lagen te zonnen omdat ze een kindje met een zak chips had gezien( ik heb kindjes haar vaak een brokje laten geven om kindjes leuk te maken).
Die mensen vonden dat niet leuk en terecht.
Ze kreeg met een flinke "foei" behoorlijk op haar kop van mij.
Wat ik nou heel vervelend vind is dat ik mijn,van het spelen totaal uitgeblust pup van 10 weken,droeg zo half in m,n nek.
Voor haar is dat denk ik erg verwarrend om te snappen dat ik het tegen Mila had en niet tegen haar.
Om nou voor elke hond een ander woordje voor foei te hebben, dat werkt niet voor mij, ik heb er drie en dan moet ik te veel nadenken van wat hoort nou ook weer bij wie.
Hoe ik dat moet doen daar ben ik nog niet helemaal uit.
Ik noem ook altijd de naam van de hond voor dat ik een commando geef. Dit is zowel een positief als een negatief commando. Aan de stem horen ze ook vaak dat er iets niet pluis en zullen ze welopkijken maar dan kijk ik alleen de hond aan die iets verkeerd doet of ik ga er voor staan zodat hij weet dat hij het is die iets verkeerd heeft gedaan.
Ik probeer ook wel zoveel mogelijk positief te trainen. Dus ik probeer om zoveel mogelijk de negatieve dingen te weren maar dat gaat niet altijd.
Ook met zindelijk maken. Ik beloonde ze altijd als ze op de juist plaats gingen zitten om hun behoeften te doen, maar ik "strafte" ze wel als ze binnen deden. Dit kan dan gewoon zijn door hun buiten te zetten en te wijzen dat ze binnen geen behoeftes moeten doen. Ik probeerde ook wel zoveel mogelijk te vermijden dat ze binnen hun behoeftes deden, dus in het begin elk uur, half uur buiten om te zien of ze moesten. En dan belonen. Dit hielp wel, maar er zijn nog altijd ongelukjes geweest, en die werden wel bestraft.
ik wil dat honden niet woorden mishandelt en als mensen die honden of andere dieren mishandellen dan moeten ze wpprden afgemakt van die baasje.
wpprden afgemakt van die baasje, wat bedoel je hiermee???
Hier ook 5....ik roep eerst de naam...en dan het woord.
Ik heb er hier 1 bij..als ik de naam van de ander roep, om te corrigeren, gaat hij naar degene toe..en hapt hem zachtjes in het pootje..als waarschuwing
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "honden reageren alledrie " wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?