Goede avond,
Beauty is zo enthousiast dat ze best wel trek aan de riem , als ik naar het bos ben geweest of op het veldje of heb gefiest valt het mee want dan is ze moe, maar zodra ze iemand ziet of een hond ziet wil ze er zo graag heen dat ze gaat trekken.. iemand tips::
ik hou haar al kort ze heeft een leren slipband maar ze blijf doorgaan. ALs ze niemand ziet gaat het soms wel goed, maar zodra er weer iemand komt .. wil ze er gelijk naartoe .. ik laat haar dan zitten maja dat helpt ook niet altijd.
ze is nog jong maja als ik het nu niet afleer, leert ze het nooit.
grtjes
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Trekken" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik ben geen voorstander van slipbanden, ze kunnen veel schade brengen
Probeer meer de aandacht te trekken en maak gebruik van iets lekkers of een speeltje, voor dat ze in de lijn hangt.
Simpel, stil blijven staan tot de lijn slap hangt, de hond kijkt je aan en je loopt door, maar alleen met slappe lijn! Vol blijven houden en na een tijdje weet n hond dat trekken juist het tegenovergestelde oplevert. Succes!
En inderdaad, slipkettingen en dat soort dingen zijn juist schadelijk voor de band tussen hond en baas, dat zijn de methode's die de geweldige Dog Whisper Cesar Millan toepast, maar dan wel buiten beeld want hij zou eens door de mand vallen....
Leuk/leerzaam linkje voor jou : http://www.hondenpage.com/honden-encyclopedie/wid_48-Training%3A-Trekken-aan-de-lijn.php
Ga ook oefenen met aandacht van haar krijgen,thuis goed oefenen met haar naam aan iets heel positiefs te koppelen(dus een kaasje of iets anders wat té lekker is om te weerstaan),zodat je buiten als ze een hond ziet je haar aandacht kan vragen en ook daadwerkelijk kan belonen met iets lekkers wat je meeneemt en haar naam dus een hele leuke betekenis voor haar heeft.
Ik weet niet wat je normaal doet/deed,ik zou haar niet aan de lijn naar een andere hond laten gaan,mocht je dit wel hebben gedaan dan duurt het even voor ze eraan gewend dat er nu iets anders van haar wordt verwacht.
een slipband of ketting is een correctie middel niet een preventie middel! Veel beter kan je de hoe proberen op een andere manier duidelijk maken wat je wil. Door zoals door Saskia genoemd te stoppen of gewoon de andere kant oplopen zodra de hond zich fixeerd en niet meer op de baas let. Je kan ook een beloning gebruiken zoals voer of een speeltje, maar de hond zal doorgaan als er iets nog leuker is dan de beloning en dan gaat het effect teniet. Gewoon vol blijven houden. Het word waarschijnlijk eerst erger voor het beter word.
Succes!
Probeer anders de route naar het veldje steeds anders te doen?! Probeer onder weg de aandacht te pakken op een moment dat er niks is en dan uitbouwen naar een moment met afleiding. Als de hond ouder word moet het ook wel slijten, maar dat kan wel ff duren
Hoi Raquel,
er zijn al veel goede tips gegeven!!
Ten eerste, heb geduld, ze is idd nog heel jong.
Ten tweede is het niet nodig om middelen als slipkettingen e.d. te gebruiken en vooral niet gaan rukken aan de lijn, dit is namelijk heel slecht voor de nek en kan schade toerichten en al helemaal als je pup vanaf de ene kant rukt en jij nog eens vanaf de andere kant!
Doe je ook iets van cursus met haar?
Dit lijkt me heel verstandig om te gaan doen, om te werken aan de band tussen jou en pup.
Dan leert je pup zich te concentreren op jou, dmv aandachtoefeningetjes en kun je zo het trekken voorkomen.
Het is alleen wel heel belangrijk dat jij het meest interessant bent van werkelijk alles!
Dus bij elk goed gedrag, flink belonen met iets heeeel lekkers, bv; kaar, leverworst, hondenworst, iig iets wat smeuiig is, vinden honden errug lekker!
Het is juist belangrijk dat de lijn slap is en er geen spanning op staat, hoe korter jij de lijn houdt, hoe meer spanning erop staat en hoe meer tegenwerking je pup zal geven.
Het snuffelen is voor honden overigens iets heel belangrijks om te doen, zo communiceren honden met elkaar, ze nemen elkaars geurtjes op en geven een eigen geurtje af.
Dus dat een hond even een paar seconden stilstaat om te snuffelen moet kunnen, vindt ik!
Ook kan snuffelen kalmerend bedoeld zijn, dan is het belangrijk om te kijken in wat voor situatie dit gedrag plaatsvindt, of er drukte of stress is op dat moment.
Misschien is het verstandiger om rodi worst te pakken i.p.v. Kaas of leverworst. Deze zijn vaak vet en zout. Niet super voor je hondje dus...
Jaa kzal dat maar proberen met stukjes worst tijdens et lopen .. Verder doet ze het goed behalve als ze iemand of iets ziet .. Wel vermoeiend ze word sterk nou .. Jaaa die slipband gebruik ik haas nie meer omdat et toch niet werkte .. Maja ik geef niet op !!! Alles gaat goed alleen dat nog :$ heel erg bedankt voor de tips allemaal
Ik heb hetzelfde probleem met mijn Djago Djago. Het enige wat lijkt te helpen is idd om dan stil te staan en pas weer verder te lopen wanneer de hond beseft dat je toch niet verder gaat lopen als die blijft trekken. Het zal niet in 1 dag over gaan, het is wel consequent blijven stilstaan als die blijft trekken. Bij mij werkt het al en wordt het zelfs met de dag minder.
ze is nog jong maja als ik het nu niet afleer, leert ze het nooit
goed instelling!! zo is het wel
je kan stil gaan staan,zodat je hond gaat snappen dat ze er niets mee bereikt
of paar stappen terug zetten,bij je laten komen,rust? belonen én weer verder..
ik doe het 1ste meestal suc6 aanhouder
wint
puppycursus als je dat wilt volgen? aan te raden
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Trekken" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?