Hallo,
Ik heb sinds drie maanden een (mini) labrador geadopteerd uit het asiel, Loucka. Ze is nu bijna 3 jaar. Het is een prachthond. Het enige die wat mindere gaat is dat vanaf ze alleen thuis zit ze ontzettend begint te huilen en blaffen. Zo heeft ze ook al een gat gemaakt in onze voordeur. Wij vermoeden dat dit met verlatingsangst te maken heeft. Kennen jullie manieren om dit te verhelpen??
Een ander (kleiner) probleem is dat als we gaan wandelen ze veel te enthousiast is. Ze sneufelt overal aan en trekt enorm. We hebben nu een Gentle leader gekocht en dit helpt een beetje. Loucka is zeer moeilijk te trainen buiten want ze is totaal niet meer geïnteresseerd in koekjes. Zou er iemand weten wat ik in de plaats zou kunnen gebruiken om haar te belonen & haar zo trucjes kan bijleren ??
DANKUU !!
Lief pootje van Loucka
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Verlatingsangst + niet luisteren buiten" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Hoe heb je haar geleerd om alleen te blijven?
3 maanden is nog vrij kort.
Alleen leren blijven moet je echt in hele kleine stapjes doen en kijken hoe de hond erop reageert.
Ga haar langzaam leren alleen te blijven dus 5 minuten en op het moment dat ze stil is naar binnen en zo uitbreiden.
Kijk anders even in de encyclopedie daar staat veel info over verlatingsangst en hoe aan te pakken.
Qua trainen geduld.
Ook hier kan je veel vinden in de encyclopedie.
Als ze haar koekjes niet interesant vind probeer iets anders lekker een klein beetje kaas of wordt, balletje, piepbeestje etc.
Ga zoveel mogelijk op een prikelbare omgeving trainen dus in de tuin ofzo en niet buiten.
Niet leren trekken is ook iets wat je moet trainen.
Probeer haar aandacht te behouden en te krijgen, stilstaan als ze trekt, omdraaien als ze trekt kortom wees onvoorspelbaar maar geef het de tijd nogmaals 3 mnd is erg kort.
Danku voor uw spoedig antwoord.
3 maanden is inderdaad kort, maar de buren klagen enorm omdat ze altijd huilt als we weg zijn. Ik zal zeker kijken in de encyclopedie.
Groetjes Brittany
Mijn hond blaft(e) ook bij het alleen thuis zijn. Ik dacht maandenlang dat het angst was,
Maar dat is niet zo. Het niet-luisteren gebeurde hier ook . Ik begon heeeeel consequent met haar om te gaan zodat Lola veel duidelijkheid had en plots was het alleen zijn ook een kleiner probleem. Dus wellicht heeft bij jou het een ook met het ander te maken?
Lizanne,
Kzal dit misschien ook wel eens proberen. Danku voor uw antwoord !
Oukje,
Ze moet nooit zeer lang alleen zijn. De tijd dat we naar de winkel gaan om boodschappen te doen. Dit is nooit langer dan 1 uur, soms misschien eens 2 uur. Zeker nooit langer !! Anders proberen we Loucka altijd mee te nemen.
Even een vraagje... wat is een mini labrador? Klinkt misschien raar, deze vraag van een labrador liefhebber maar ik heb er echt nog nooit van gehoord!
Waarom volg je niet een goede cursus samen?
Hebben wij ook gedaan met onze herplaatser.
De Gentle Leader zou ik niet gebruiken bij deze hond.
Het is al een gevoelige hond als ik het zo lees, en een Gentle Leader is een heel ingrijpend ding, en moet ook onder begeleiding worden aangeleerd, is mijn mening.
Ga in de dierenwinkel op zoek naar andere beloningen, zoals Jacqueline ook al aangeeft.
Er is bijna altijd wel iets wat de hond lekker vindt.
Ga vóór het eten wandelen, als de hond merkt dat jij degene ben die het eten geeft, zal ze meer op je gaan letten met een lege maag.
Een hond is doorgaans te prikkelen met eten.
Onze trok enorm, en we hebben ook een GL gebruikt, maar het beste effect kregen we toch met trainen met een clicker. En vooral heel veel geduld.
W.b. de verlating, soms helpt het om de radio of tv aan te doen, en de gordijnen wat dichter.
Zorg dat de hond moe is, dus bv eerst een goede wandeling heeft gemaakt.
Ook kun je een Kong geven met iets lekkers, daar houdt ie zich ook wel een tijdje mee bezig.
Maar bij alles, het heeft tijd nodig, echt, ineens zal je merken dat het iets beter gaat.
Wij zijn nu 1,5 jaar verder, de ergste dingen zijn eruit, maar Santa is nog een hond waarvan je soms merkt dat ie in z'n 1e jaar bepaalde dingen heeft gemist.
Succes hoor!!
@Fanny, is er iets veranderd, hoe klein ook?
Gezinssamenstelling, dagritme, geluiden, meubels, in de straat of wijk, buren?
snds we daisy hebben moeten laten inslapen heeft dexx ook moeite met eventjes alleen zijn.
Ik ben het nu aan het opbouwen door steeds even weg te gaan en steeds wat later terug te komen.
Ook heb ik buren waarmee ik af heb gegesproken dat zodra dexx over de toeren zijn is ze me bellen.
Nu kan ik een uurtje of 2 weg ,hij blaft en keer of 2 en dan geeft ie zich neer op zn kussen.
Ook neem ik een video met de lapptop, zo kan ik zien hoelang het duurt tot hij zich neerlegt bij de situati.
Veel gedult dus!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Verlatingsangst + niet luisteren buiten" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?