Het viel me op dat Bink wat meer van dat "prut" bij zijn ogen had. Tja, dat kan gebeuren maar meer verwachtten we niet. Maar vanmorgen kneep hij zijn oog een heel klein beetje dicht. Daarnet eens even goed bekeken, en ja hoor... Bink heeft een beetje "slijm" op zijn pupil zitten. Ook al voorzichtig schoongemaakt met een doekje met water. Bellen naar de dierenarts dan maar... Is het ernstig? Spoed? Heeft één van jullie honden het wel eens gehad?
Ik ben een zenuwpees en gauw bezorgd, dus vandaar, haha
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "A ooh! Ontstoken oog.." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Schoonmaken met wat gekookt, en daarna afgekoeld, water. En van buiten naar binnen vegen, zodat de traanbuis het vuil kan wegspoelen.
Ik zou me niet gelijk zorgen maken.
Succes!
Schoonmaken met gekookt, afgekoeld water helpt goed. Even een schoon watje erin en het uitknijpen in het onderste ooglid wat je ff naar beneden houdt. Wel zorgen dat het water naar de kant van de neus wegloopt dus even zijn kop schuin naar beneden houden. Als je dat een paar keer per dag doet zie je snel resultaat.
Spoelen met afgekoelde kamillethee kan ook. Succes. Als het over een paar dagen niet minder is dan even naar de DA.
Je kan het ook schoonmaken met wat kamillethee
Wel afgekoeld natuurlijk maar dat had je denk ik al wel begrepen haha.
Als het niet over gaat of minder word zou ik niet te lang wachten met naar de da gaan.
Het kan ook zijn dat ie iets in zn oog heeft gekregen wat hoornvlies kan beschadigen.
Beterschap voor Bink!
Heeft hij hier vaker last van? Onze vorige hond had dit namelijk vaker door een wimperhaartje dat aan de binnenkant van het ooglid zat, nadat ze deze onder narcose hadden verwijderd heeft ze nooit meer last gehad
Ik zou aan dat gekookte en afgekoelde water wat eufrasia 9denk dat je het zo schrijft) van A. Vogel toevoegen. Dat werk alijd erg goed.
Ook voor mensen zeer geschikt.
Is trouwens niet ernstig.. zou het zelf een paar dagen aankijken voor de dokter te bellen...
Dank jullie voor de tips! Ik heb het water gekookt, laten afkoelen en daarna een aantal keer per dag met een watje het oog schoongemaakt (richting de neus gewreven, zachtjes natuurlijk). Al heel gauw resultaat, het zag er meteen heel rustig uit. Het is nu zelfs weg! We blijven er nog even mee doorgaan, komt goed.
Ik ga er altijd mee naar de dierenarts als ze last van de ogen hebben.
Maar met gekookt water kan je het even aanzien of het minder word.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "A ooh! Ontstoken oog.." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?