Hallo!
Meer dan een jaar geleden is onze allerliefste hondje Pongo overleden. Ik ben met hem opgegroeid en we missen hem nog steeds elke dag... Ook het gezelschap van een hondje rondom ons missen we. Daarom zijn we op zoek naar een nieuw hondje. We hebben gezocht naar een ander ras dan Shih tzu, omdat we schrik hebben dat we onze nieuwe pup algauw zouden gaan vergelijken met onze Pongo. Maar eigenlijk vinden we niet echt een ander rashondje, de shih tzu is dan ook een ideaal hondje voor ons... We weten eigenlijk niet goed waar we moeten zoeken voor een pupje. Een kennel wordt sterk afgeraden omdat je niet weet van waar ze komen, maar kan iemand ons tips geven waar we pupjes met een betrouwbaar baasje kunnen vinden? Ik had al eens over een rassenvereniging gehoord maar hoe zit dat juist?
Alvast bedankt!
Groetjes
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Een nieuw pupje..." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik denk dat je eerst het beste uit kunt zoeken welk ras je graag wilt.
En als je dit dan beslist hebt naar een goede fokkrt te gaan kijken en informeren.
Je hebt van elk ras een hondenstartpagina.
Bv. Boxer.startpagina.nl
Hier staan alle fokkers en meer informatie websites op die je kunnen helpen.
Je kunt als je denkt een goede fokker te hebben gevonden ook gewoon informatie vragen.
Thuis hebben we een boxerkennel, en ik merk dat er veel mensen zijn die nog niet precies weten welk ras ze willen.
Mijn moeder geeft ze dan veel informatie over het ras en de karakter eigenschappen van een hond.
En vaak hebben fokkers ook de ouders van de pup thuis en kun je deze meteen bekijken.
Misschien dat je dus gewoon bij fokkers om informatie kunt gaan vragen,
En je zo meer te weten komt over welke hond het beste bij jou past.
Heel veel succes !!
Hoi Justine,
Een goede manier om aan een betrouwbaar adres te komen is via de rasvereniging van de Shih Tzu.
http://www.shihtzuclub.nl/
Bij deze club zijn fokkers aangesloten die volgens de regels fokken. Goede fokkers fokken op gezondheid, karakter en schoonheid (in die volgorde) uit liefde voor het ras, en niet voor het geld of 'voor de lol'. Je kan er ook de huidige nestjes en dekberichten vinden. Let er goed op dat de ouderdieren getest zijn op erfelijke afwijkingen, zodat de kans dat jouw pup dat krijgt zo klein mogelijk is!
Er worden ook veel nestjes aangeboden op Marktplaats e.d., maar hier moet je erg voorzichtig mee zijn (het zijn vaak onverantwoord gefokte nestjes door mensen die er weinig vanaf weten).
Je kan dus het beste contact opnemen met de Shih Tzu Club en hen vragen naar de adressen van de goede fokkers.
Dank jullie wel!!!
Ik heb eventjes gezocht voor de Belgische versie van de shih tzu club
http://www.shihtzuclub.be/
Ik ga dan eens op mijn gemak kijken en inlichtingen vragen!
Hartelijk bedankt!!
Trouwens, misschien kunnen jullie ook eens kijken naar de Lhasa Apso!
Dit ras lijkt veel op de Shih Tzu, alleen hebben ze een iets langer snuitje en dus minder ademhalingsproblemen.
Amai, bedankt voor de vriendelijke reactie's!
Allemaal super rasjes!
Zelf ben ik ook helemaal weg van de Tibetaanse Spaniel, maar hier thuis zijn ze er niet zo voor. Het hondje mag door omstandigheden niet veel haar verliezen...
Ik had al eens eerder gelezen dat er slechts een stuk of 4 rasjes die eigenlijk niet verharen? : Een Shih tzu (dus waarschijnlijk ook de prachtige Lhasa Apso's ?), maltezer, poedel & yorkshire.
Ik ben bijna zeker dat het een Shih tzu of Lhasa Apso zal worden, maar dan wel een tricolor. Onze Pongo was zwart-wit, dus ik denk dat de kans op vergelijking minder groot is op deze manier.
Hoi Justine,
Dat zijn inderdaad een aantal rassen die amper verharen, maar er zijn er wel meer hoor!
Zoals de Bolognezer, Havanezer, Bichon Frisé, Briard, Schapendoes, Tibetaanse Terrier, vrijwel alle waterhonden, Soft Coated Wheaten Terrier (ook heel leuk!), naakthonden, Leeuwhondje, en inderdaad ook de Lhasa Apso.
Hi Justine,
Ik heb zelf een hele lieve havanezer gehad. Verhaarde bijna niet, was heel lief met kinderen, luisteren heel goed, houden van wandelen/rennen maar passen ze ook heel goed aan als je ze bv meeneemt op visite. Die van mij was tricolour! Het zijn kleine hondjes met het karakter van een grote hond, tenminste die van mij. Blaffen bijna niet, maar zijn wel zeer waaks. Mijn zusje havanezer is nu 4 jr, op bepaalde vlakken ander karakter dan ons hondje had.....maar niet zo makkelijk en gezellig. Soort clowntjes!
Ik vind echt alle honden een bijzonder karakter hebben en lief, maar een havanezer past precies in mijn levensstijl. Vind het het echt prachtige beestjes.
Succes bij het vinden van de juiste pup.
Hallootjes iedereen!
Het is een shih tzu geworden, net eentje gereserveerd!
maar nu het naampje natuurlijk...
Het "moet" beginnen met een 'K'
Iemand soms ideetjes??
Net eentje gereserveerd, daar schrik ik een beetje van. Dat gaat wel erg snel, heb je wel met een fokker via de vereniging contact gehad? Ben je dan nu al langs geweest?
ja, we zijn via via bij iemand van Sint-Hubertus terecht gekomen die de tatoos bij de kleintjes zet in onze streek. We konden al deze mensen een voor een ten volle vertrouwen hoor . Via hem kregen we een telefoonnummer van een erkende kweekster die pupjes had die het nest (bijna) mogen verlaten. Allemaal met stamboom en erkening van St Hubertus. Dan zijn we nog eens een kijkje gaan nemen en alles zag er heel goed uit. Heel mooie pupjes! We kopen pas een pupje als we zeker zijn hoor, maar ik begrijp uw ongerustheid volledig!!!
Oh goed, dat klinkt prima. Je weet het he, als het snel gaat, is het vaak niet in de haak. Dit klinkt goed.
Veel plezier uiteraard met je pupje, als je hem of haar hebt, moet je maar foto's plaatsen.
Hey leuk,
ik ken een groot aantal van de Shih Tzu fokkers in België.
Ben curieus,
kan je me iets laten weten,
eventueel via PB.
Ja natuurlijk! Ik ben blij dat u zo bezorgd reageert. De gezondheid van een hondje is ontzettend belangrijk. Maar we zijn hier thuis allemaal al enkele dagen intensief aan het zoeken en vandaag was het de doorbraak, hihi
We moeten nog een groot weekje wachten omdat de kweekster 100% zeker wil zijn.
We konden niet wachten om te gaan kijken natuurlijk en van de kweekster mochten we meteen komen (wat zeker ook een goed teken is).
Het is een meisje, tricolor!
Deze reactie is misschien mosterd na de maaltijd, maar.... ik wil toch nog even reclame maken voor een ander ras.
Ooit wel eens aan een Griffonnetje gedacht? Kleine, lieve, intelligente platsnuitjes.
Belgische Griffon is zwart of black & tan ruwharig.
Brusselse Griffon is bruin of bruin gemeleerd ruwharig.
Brabancon is bruin, bruin gemeleerd of zwart kortharig.
Griffons verharen bijna niet, het zijn plukhondjes.
Kijk maar eens in de topics van de Griffonclub naar foto's van onze Griffonnetjes en van Brabancon Skip.
Het zijn geweldige hondjes.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Een nieuw pupje..." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?