goedemiddag allemaal,
hier een vraag betreffende onze Sam,een labrador van bijna 19 weken.
de laatse dagen wilt hij niet lopen met dit weer,de harde wind en de regenbuien.
Hij gaat na ongeveer 50 meter echt in rem stand,begint te piepen en zijnkoppie naar achter te gooien,en laat goed merken dat hij niet verder wilt.
Ik probeer het met het geven van koekjes,die pakt hij aan en zet een paar stappen,maar zodra het koekje op is stopt hij weer.
Als hij wel verder gaat,probeert hij tegen me aan te springen,klampt zich vast aan mijn benen,probeert te rijden,ik zeg dan ,Nee en duw hem van me af,dan gaat hij aan de riem trekken en bijten,ik probeer er evengoed een klein rondje van te maken.
En hem te belonen zodra hij goed meeloopt.
Zou dit door het weer komen??
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Pup last van het weer?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik zou hem niet gaan dwingen dingen te doen.
laat hem plassen en poepen en naar binnen gaan.
Dwingen kan angst op wekken
Door te gaan rijden en trekken en bijten aan de riem zegt de pup jou dat het teveel is. Ga je dag corrigeren dan maak je het alleen maar erger. ALs ik jou was zou ik wat korter stukjes gaan lopen maar dan ietsjes vaker. Ga eens zoekspelletjes onderweg doen. Je zou ook, als de wind niet te erg is, even naar het bos kunnen gaan daar voelen ze zich soms iets prettiger. Nog even en dan is er minder wind en zal hij vanzelf wel weer beter meegaan. GEduld en begrip voor je hondje zullen hem helpen
lisa ontwijkt nog altijd waterplassen, wil steenvast niet naar buiten als waait of regent.
vaak geef ik haar een klein zetje zodat ze over de drempel moet stappen (anders kan de deur niet dicht) als ze eenmaal buitn is gaat het wel met pijn en moeite maar beloon haar dan altijd als ze iets doet,
Bedankt voor de antwoorden,,ik heb het rondje al korter gemaakt,omdat ik ook het gevoel had dat het teveel voor hem was.
De regen en vooral die harde wind ,zijn toch teveel indrukken,hij is al snel overprikkeld,en gaat na een klein uurtje wakker zijn ook al naar zijn bench.Wat hij ook niet als vervelend ervaart.
koekje erbij,en hij gaat er al naar toe.Voor een paar uur.
Retrievers kunnen misschien inderdaad in een aantal dingen wat gevoeliger zijn. Toch hoeft dit niet altijd uit te pakken in 'het niet prettig vinden'.
Kaya vind dit soort weer helemaal geweldig (flatcoated retriever van 15 maanden). Hoe heftiger het weer hoe geweldiger hij het vindt
Neus de lucht in en geurtjes snuiven..gekke bokkensprongen maken, achter blaadjes aan..in plassen 'springen'/rollen..helemaal leuk voor hem dus.
Jammer dat je hondje er niet van houdt! Ik zou hem inderdaad ook niet dwingen.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Pup last van het weer?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?