Hier heb ik trouwens een link naar informatie:
http://www.barfplaats.nl/forum/index.php/topic,57705.0.html
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Pup eet liever geen KVV?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ze zát eerst ook op alléén KVV vandaar die titel.
Ze bleek steeds minder te willen eten en zachte poep kwam dr uit, niet zo goed dus, tot ik van t weekend uit logeren was en ze brokken (stiekem door de gastheer des huizes werd gegeven)kreeg, dit werd gedaan omdat de gastheer dr zielig en mager vond (valt wel mee, ze heeft alleen lange poten waardoor ze dunner lijkt, en ja geen overtollig vet) en deze gastheer liet mij even zien hoeveel ze dr al van op had, mn ogen vielen bijna uit mn kop van verbazing dus vandaar ook dat ik t topic had geopend.
In principe gaat het echt alleen om vleesbotten.
Ik durf niet te zeggen hoe dit bij Tammenga zit, hoe groot zijn de stukken vleesbot?
Als je twijfelt, gewoon niet doen en 8 uur ertussen laten.
Ja ik denk dat t meer om de kvv gaat waar kleine stukken bot zitten omdat dat minder moeilijk te verteren zou zijn dan de grote stukken bot.
Kvv die fijngemalen is kan met brok gemengd worden, en kvv waar helemaal geen bot in zit (zoals Smuldier) is sowieso geen probleem.
Gewoon je gevoel volgen is altijd nog het beste.
Ik geef onze honden gerust een klein handje brok bij een Barfmaaltijd, maar dat zijn dan wel makkelijk verteerbare botjes. Als het wat harder bot is doe ik het niet.
In smuldier zit ook bot erbij hoor, vermalen dan wel, zit alleen bij kompleet voer verpakkingen.
Smuldier gebruikt geen bot, zij gebruiken een andere calciumbron. Soms zitten er wel wat stukjes kraakbeen in, ik denk dat jij dat tegen bent gekomen en het voor bot hebt aangezien?
De enige versie van Smuldier waar bot in verwerkt zit, is de kip variant, daarin zitten gemalen kipkarkassen.
De rest bevat echt geen bot.
Staat ook gewoon op hun website erbij:
http://www.diervoeding.com/nl/producten/hondenvoer/hundefutter.html
Je moet doen waar je hond het goed op doet Doet die het goed op goede brokken, dan moet je dat doen. Goed op KVV? Dat doen. Combineren kan natuurlijk ook.
Het wordt aangeraden om samen met vlees wel geperste brokken te geven, omdat dit een beetje hetzelfde verteerd als vlees (valt uit elkaar in de maag, en geexpandeerde brokken die zetten op voor een vol gevoel). Heb je wel geexpandeerde brokken, dan wordt er aangeraden om er minimaal 8 uur tussen te laten omdat het anders verteerd. Kan jouw hond het wel aan? Geen probleem dan. Ik doe het zelf liever niet.
Maar even iets anders. Orgaan werkt laxerend, en je geeft alleen smuldier pens compleet? Pens is orgaan, en nu zit er ook wel vlees in, maar misschien houdt je hond daarom die diarree Misschien de normale vlees compleet proberen? En er zijn natuurlijk ook veel andere goede merken, maar als je hond een moeilijke eter is kun je het het beste stukje bij beetje doen.
Als je ond vansmuldier zachte ontlasting heeft moet je eens een kvv geven waar gemalen bot in zit. Smulier gebruikt een preparaat en geen bot....
Ok dan heb ik het kraakbeen indd ervoor aangezien... mij was anders verteld, ik ga dan maar aanvullen want dan lijkt het mij geen kompleet voer.
Jawel door het preparaaf zijn de complete versies totaal. Kijk eens in het versvlees topic over vlees voeding. Hier valt veel over te leren! Ik ben van mening dat als een hond niet eet dat ie geen hnger heeft. Dan maar een dag niet eten, iets niet lekker vinden kan altijd. Laat hem dan aan een smaak wennen door te mengen.... En dan de verhoudingen steeds iet uit te bouwen.
Als je hond altijd kvv krijgt en dat gewend is, heeft hij een zure maag. Toch kán (hoeft dus niet, het kán) het zo zijn, als je een beetje brok erbij mengt, dat de maag dan wat minder zuur wordt op dat moment en dus slechter inwerkt op de stukken bot.
Hoe kleiner de stukjes bot, hoe minder problemen want dan verteert het alsnog wel.
Dus het effect is wel anders, maar toch te vergelijken in bepaalde mate.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Pup eet liever geen KVV?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?