Afgelopen dinsdag is onze reu gecastreerd, nu lijkt het herstellen hiervan op zich goed te gaan, alleen valt ons op dat hij zichzelf erg veel krabt, en dan dus niet op de wond, maar op andere plekken.
Ook had de DA gezien dat hij bij zijn staart wat rode-schilferige plekjes had.
Nu kan het stress zijn van de operatie, maar als we eerlijk en kritisch kijken krabt hij zich wel meer de afgelopen tijd. Ook laat hij de laatste maand soms een flinke stinkende wind.
Hij poept zeer regelematig, altijd 2 keer per dag.
De drollen zijn meestal mooi stevig, de hoeveelheid is vrijwel altijd gelijk.
Wij voeren hem RC Golden retriever adult, sinds we hem hebben, is ongeveer 3 maanden.
Nu zei de DA dat het aan het voer kan liggen, en gaf een foldertje mee van Hill´s.
Ik zou best kvv willen geven, maar mijn man is hier nog geen voorstander van. Overigens eet de hond zijn brokken graag.
Wat is jullie mening over het verschil tussen Hill´s en RC, ik was ook al aan het kijken naar biofood.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Van RC naar Hill´s" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Hills en RC komt op hetzelfde neer, veel graan, veel toevoegingen, weinig echte voedingsstoffen. Troep dus.
Als je man geen vlees wil voeren kun je kijken naar de betere brokken, zoals inderdaad Biofood, maar als de prijs je niet uitmaakt moet je eens kijken naar Orijen, of acana. Dit zijn wat duurdere brokken, maar dit is puur vlees wat je voert, in brokvorm.
Kijk eens hier op:
http://brokkenvergelijken.wordpress.com/
Dankjewel, ik vind het best moeilijk om een goede keus te maken, zoveel meningen op internet!
En ik ben bereid kosten te maken, maar telkens een zak kopen die niet goed is lijkt me kostbaar worden, bovendien wil ik de hond ook niet telkens iets nieuws geven.
Ik vergat trouwens te vertellen dat hij ook erg verhaart, en het erger geworden is.
De DA had niet gezegd dat we Hill´s moesten gaan voeren (dat is wat hij verkoopt), maar wel overwegen om ander voer te gaan gebruiken.
Kan je trouwens ook soms kvv geven, of bijv. een aantal keren per week. Mijn man is bang dat hij dan de brokken niet meer wil op de andere dagen.
Ik zou meteen overstappen op Biofood!
Dat gedoe met "speciaal voor het ras" is eigenlijk onzin!
Dit maakt eigenlijk niiks uit!
Biofood geperste brok is dan het beste! En daarbij is het niet al te duur. In tegenstelling tot "speciale" RC en Hills.
xx Hannah
Ja dat kan, ik voer zelf 4 dagen brok en 3 dagen vlees.
De brokken zijn door deweeks geen probleem.
Het verharen kan komen door het slechte voer, maar hills is daarin net zo slecht als RC.
Ik zou eens kijken naar Orijen en Acana.
Brok en vlees mag je btw niet mengen
Dieransrtsen worden betaald om dat voer te verkopen!!
Wij geven door de weeks Biofood, en in het weekend geven wij KVV lotgering.
xx Hannah
Bedankt!
Ik heb naar Orijen en Acana gekeken nav die lijst, qua prijs is het wel even nadenken.
Biofood zou 30 % granen inzitten, hoeveel zit er dan wel niet in RC!
Toch maar weer eens met mijn man over kvv beginnen.
Welke van biofood gebruik jij hannah.
Ik voer ook biofood geperst, omdat die het beste past bij kvv. Omdat het hetzelfde in de maag ligt, en je maag zich dus niet steeds hoeft aan te passen.
Bedankt hannah, ik ben ondertussen telkens aan het googlen voor informatie.
Als ik het zo zie is biofood nog een stuk voordeliger dan RC!
Nou is dat niet de hoofdzaak, maar zou wel mooi meegenomen zijn.
Ik had vorige week al een probeerpakketje aangevraagd bij biofood, moet het alleen nog ophalen.
Een gesprekje met je man is denk ik wel het beste, jou idee om KVV te gaan voeren is natuurlijk helemaal goed. Eigenlijk moet je man toch weten dat hij een carnivoor in huis heeft. Heeft heel veel voordelen voor de gezondheid van je hond, en daardoor ook voor je portomonee.
Overigens er zijn honden die ook oud worden op brokken hoor. Voor ik scheve gezichten krijg.
Zelf ook jaren gevoerd, maar ja toen wist ik niet beter, maar sinds 5 jaar kan ik mijn honden geen brokken meer geven. NOg geen kunstmatig snackje. En ik moet zeggen helemaal geweldig nu ik versvlees voer. Verharen gewoon zoals het hoort 2 x per jaar een week of 2-3, ontlasting vele malen minder, dierenarts zien we nooit. Mooi in de vacht, goed gespierd, drinken niet zo bezopen veel, eigenlijk heel weinig. Want ja ze halen hun vocht uit het eten.Dus de nieren worden ook veel minder belast.
Maar goed de keus in aan jullie
Dan zit er waarschijnlijk ook Diner bij,
ik zou dit niet gebruiken. Dit is niet het beste van Biofood Je kan van BF ook schapenvetblokjes en zalmsnoepjes/olie kopen. Dit ter voorkoming van teken enzo
werkt erg goed!
@kita, mijn man is zelf de grootste carnivoor dus hij zou er eigenlijk vierkant achter moeten staan!
Ik ben wat kritischer en onderzoekender dan mijn man, zeker op dit soort onderwerpen. Hij is volgens mij bang dat het stinkt, veel werk is.
Mooie hond heb je trouwens!
@Hannah, die schapenvetblokjes wilde ik sowieso gaan halen, ik heb vorige week de 1e teek verwijderd,we lopen elke ochtend in het bos. Die chemische toestanden wil ik liever niet.
Mijn Afghaanse windhond heeft diverse brokken gehad. Bij Hills had ze een droge en schilferige huid. Bij RC ook maar onze cocker spaniel werd gek van de jeuk. Met Bozita werd de ontlasting erg hard maar wel een grote fijne brok. En nu krijgen ze Nutro Choice wat erg goed gaat met de Afghaan. De cocker krapt helaas meer dan ooit :-(
Bij al deze brokken krijgen onze honden zee algen, omega-3 olie en zalm olie om de vacht- en huidconditie optimaal te krijgen. Als een hond met deze toevoegingen toch nog huidschilfers heeft klopt er iets niet.
hoi,
Ten eerste;
@ marion
in dog lovers gold zit WEL een aardig percentage rijst (dus graan)...
Maar goed, voor de rest zou ik zeggen tegen jou, Anna; kijk naar een brok waar relatief veel vlees inzit ja (en natuurlijk naar de prijs). Acana bijv. bevat 55% vlees en 20% graan (waarvan 10% rijst). En voor de rest nog wat groenten. De prijs is ook nog leuk; namelijk 18 kg voor ongeveer 55 euro (kan iets lager zijn als je de gewone neemt i.p.v. de large breed)
Ik zelf voer vlees. Alleen op het moment kan het even niet anders en zit hij gedeeltelijk op brok. Hij krijgt nu maar 50% van z'n eten in vlees en dan nog wat brokken van Orijen of Acana erbij....
Nou, ik krijg een proefpakket van biofood thuisgestuurd, dus ik ga daar eerst mee beginnen als meneer een beetje bij is van de castratie.
Hou jullie wel op de hoogte van de resultaten!
Nogmaals dank en fijne paasdagen
Houd er rekening mee dat de eerste dagen diarree komt, er moet een overstap gemaakt worden in de maag!
xx Hannah
Ja, daar moeten we even op letten.
In het begin mengen met het oude voer is het beste toch.
Onze hond is wat dat betreft wel makkelijk, toen we hem meenamen uit het asiel vroeg ik wat hij at, maar daar krijgen ze telkens weer een ander merk.
Hier kreeg hij RC en nooit diarree gezien.
Ook bij het ontwormen werden we gewaarschuwd, maar ook toen geen diarree.
Inmiddels 3 dagen na de castratie, is hij al goed opgeknapt. Is weer levendig, en zit nog steeds niet aan zijn wond. We zijn trotse baasjes!
Ik weet niet of je het weet, maar voor de zekerheid:
biofood en RC mag je niet mengen, dit omdat biofood geperst is en RC Geëxpandeerd. Dit ligt heel anders op de maag, biofood (Geperst) zakt naar onder in de maag en RR (Geëxpandeerd) blijft in de maag zweven...
blijft in de maag zweven...
aan de hand van de anatomie van een het spijsverteringsstelsel van de hond,verklaar dit eens voor me aub.
heb je de proef met geperste en geexpandeerde brokken in water al eens gedaan zinno?
De geperste brokken vallen uiteen en 'zakken' naar beneden en de Geexpandeerde brokken zetten uit, en blijven boven op het water zweven, dit gebeurd schijnbaar ook zoo in de maag van de hond.
heb je de proef met geperste en geexpandeerde brokken in water al eens gedaan zinno?
een glas water dat doet niks dat staat stil...
heb je de werking van de maag al eens gezien van een levende hond?dan snap je toch zo dat een glas water helemaal geen referentie is wat farmfood daar beweert met dat glas is dan ook dikke zever.
Wij geven Frodo al een tijdje Eukenuba. Ik merk dat hij al een paar maanden een wat droge schilferige huid heeft en vaak gekke bultjes die ik niet kan verklaren. Ik ga de discussie thuis aan want ik wil ook overstappen op Orijen of Acana
zou inderdaad voor een brok gaan of kvv zonder granen (of wellicht een klein beetje rijst).. kijk goed hoe je hondje erop doet, dat is het allerbelangrijkste in je zoektocht.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Van RC naar Hill´s" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?