hoi hoi allemaal ...
willen jullie eens mee denken
spikey stinkt momenteel vreselijk , heb hem van ellende gewassen maar ook dit helpt niet .
(ja voor even)
hij stinkt vreselijk uit zijn bekkie en ook zijn huid .
mensen zijn soms gewoon vies van hem .(zielig hoor)
DA zegt dat hij gezond is en niets kan vinden .
hij eet farmfood , maar met tegenzin .
wel is hij een hele moeilijke eter .
als ik niets door zijn brok doe moet hij het al niet eens .
kan stress trouwens ook voor zijn luchtje zorgen ???
want het laatste jaar is er natuurlijk best veel veranderd en gebeurt hier ......
alle tips zijn welkom !
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "wat zou er toch zijn met kleine spikey ??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik denk zomaar dat dit van binnenuit komt Elly ,en dat lijkt mij echt iets voor bv een klassiek homeopaat of holistisch d.a . Een regulier d.a kijkt naar mijn mening vaak niet naar de rest van het beeld zoals de mogelijke stress die je ook al benoemt
Ik heb ook FamFood gehad maar hier vonden ze het ook niet zo lekker.
Probeer eens volledig vlees voer.BV Energique.Misschien helpt het.
Dat kan zeker van stress komen. Of dat bij Spikey de oorzaak is kan ik natuurlijk niet beoordelen, maar door stress kunnen honden heel erg gaan ruiken, ook uit het bekkie.
Ja ik vroeg me ook af hoe zijn gebit eruit ziet.
FF bestaat voor een groot deel uit granen, ik zou op een goede kvv overgaan zonder granen en kijken of het beter gaat.
Tandsteen is het eerste waar ik aan denk als ik dit lees..
Bij dit soort type hondjes moet je daar heel goed op letten..
Als hij eens aan zichzelf likt komt die viese lucht ook aan zijn vacht..
Tandsteen is niet alleen vies voor mensen de hond kan er ook doodziek van worden..
De hond krijgt veel pijn aan de bek..
Verder kunnen er naturlijk nog meer dingen aan de orde zijn zoals ontstoken amendelen..
Niet goed sluitende maagspier..
Haar tussen de tanden en tandvlees..
Ik weet niet wat je voert..
Je weet dan brokkenvoer ook een ranzige lucht om de hond kan maken..??
Misschien even goed kijken of je zelf wat kan ontdekken in de bek..??
Succes, Ilja
Ik zou overgaan op ander voer, hier hebben ze ook een tijdje op Farmfood gezeten en heb nog steeds spijt dat ik dat heb gegeven.
Ze hebben er hele vieze tanden van gekregen, en veel tandsteen. Sommige gingen er zelfs van overgeven, en het was net teer wat er uit kwam. Als ze het vedbed hadden onder gespuugt, kon je dat zelfs niet meer schoonwassen.
Ilja , je zou toch verwachten van een d.a dat hij daar ook even naar kijkt ,net als naar eventuele ontstoken amandelen ? En Elly post dat de d.a heeft gezegd dat Spickey gezond is en niets mankeert
thnx allemaal voor jullie reactie
zaten toch een paar goede tips bij
maar ben vanmiddag naar een andere DA geweest
en deze zei :
spikey is een super gevoelig hondje voor stress
en heeft daar tabletjes voor gehad
clomicalm 20 mg
deze moet ik zeker een maand geven
ook heeft hij zijn gebit goed bekeken en volgende week word dit helemaal schoon gemaakt
wel raade deze arts me aan om nog niet gelijk over te stappen op ander voer
omdat we anders te veel dingen doen in 1x
even afwachten wat die tabletjes doen en zijn gebit weer schoon is
en natuurlijk is spikey altyd al een zorgehondje geweest
lang leve de broodfok weer he
en natuurlijk heeft hij het laatste jaar heel wat meegemaakt door mijn handicap en nu de scheiding er nog eens bovenop
het arme beestje en is hier dus heel gevoelig voor
Hoi,
Hij stinkt ook uit zijn bekje? Ik weet dat de hond van mijn vader ook enorm uit zijn bekje stonk... Seppe (de hond) krijgt daar af en toe een pilletje voor... En dat helpt enorm... Nu weet ik wel niet hoe deze pilletjes noemen!
Hopelijk komt het goed!
Misschien eens KVV proberen??? Sommige honden gaan van brokjes gewoon héél erg stinken.
Jeetje Elly wat een ellende meis.....
De andere dierenarts zag dus wel dat er wat mis was met het gebit van Spikey.
Gelukkig maar dan..
Want een hond kan ziek worden van tandsteen..
Nu moet het onder narcose gebeuren..??
Het kan niet zonder narcose..??
Heeft hij zo veel tandsteen..??
Houd je ons op de hoogte..??
Sterkte hoor, en een dikke knuffel voor Spikey...
charlotte
de DA raade me aan voorlopig helemaal niet te veranderen van voer
omdat je probleem voor probleem moet aan pakken
en niet van alles tegelijk gaan doen , want dan kom je ook niet achter wat er nu was
dus we blijven farmfood geven
ilja
hahaha heb voor volgende week idd een afspraak
maar heb verder niets gevraagd (dom he)
over hoe en wat
en die knuffel was heel erg welkom hoor ilja
er zijn niet veel mensen die hem nog graag in hun buurt hebben vanwege zijn luchtje
maar ik ga jullie zeker op de hoogte houden
over mijn arme kleine sukkeltje spikey
Hallo Elly,
Het goede nieuws is natuurlijk dat de DA niet onmiddellijk een ziekte vermoedt!
Stress kan zeker een rol spelen. Denk maar eens aan honden die bij onweer gaan rillen... én stinken!
Behalve de medicatie die de DA voorschrijft en misschien binnenkort toch deskundig voedingsadvies... zou ik dus zeker proberen om Spikey op zijn gemak te stellen. Als er verdriet of zorgen of stress in huis heersen of geheerst hebben, dan pikken onze huisdieren daar zeker veel van op. Ze weten waarschijnlijk niet waarover het gaat.. maar voelen dat het 'erg'..'gevaarlijk'.. 'slecht'... is... Ze worden in die periodes vlugger ziek ... Al vaak bij familie of kennissen gezien en zelf ook al ondervonden.
Nu ook, ga zeker niet waar Sikey bij is zeggen dat die stinkt. Let er vooral op dat kinderen niet onbevangen hun afkeer laten merken. Het hondje gaat dat voelen en daardoor verergert het probleem alleen maar als het door de stress komt. Wassen helpt inderdaad niet. Door te vaak wassen heeft hij geen bescherming meer en kan nog een huidirritatie oplopen ook.
Indien het zo is dat hij behalve uit zijn bekje ook via de huid stinkt dan kun je meermaals per dag zijn slaapplaats verschonen (badhanddoek.. dekentje ... gewassen in neutrale producten) zo ruikt zijn omgeving al frisser. Gebruik zeker geen parfum of luchtverfrissers op of rondom hem!
Verder... heeel veel succes! En geef hem toch wat lieve knuffels! (Zonder een vies gezicht te trekken!)
Heey Elly,
Als ik dit zo lees, heeft jouw hondje in eerste instantie andere klachten.. Maar wie weet, een totaal andere tip:
onze hond heeft echt enorm veel last gehad van diarree. Daarnaast rook je hem ook enorm. Zn vacht stonk, en hij rook enorm uit zn bekkie. Zn diarree is inmiddels opgelost doordat ik hem Sanofor geeft, dit is een voedingssupplement wat de goede bacterien in de maag en darm stimuleert. En: Sanofor zorgt ook voor een gezonde vacht (die niet meer ruikt) en een adem dat niet stinkt. We geven hem nu dagelijks het spul (ruikt en proeft niet, kan gewoon door zn eten), eigenlijk dus vanwege zn darmen, maar sindsdien ruik je hem niet meer, en is zn vacht en supermooi en glanzend. Dus wie weet, mocht het probleem nog niet opgelost zijn na het advies van de dierenarts, kun je dat spul misschien gaan geven.
Heel veel succes ermee, groetjes!
kylie
zeker doe ik ik gewoon of er niets aan de hand is
wat aaien en knuffelen betreft
ook mijn zoontje geeft hem gewoon de aandacht
zoals lekker naast hem liggen
een mandje heeft hij verder niet hij slaapt altyd lekker bij mij op bed
en beneden ligt hij altyd op de bank
of op een stoel met zijn kussentje
maar deze word zoiezo vaak gewassen
omdat hij alles zoveel aflikt
door mijn handicap heeft spikey het afgelopen jaar best stress gekend dus kan dit niet verstoppen voor hem en gewoon doen wat ik zou willen .
de baas ging dan vaak met hem lopen
maar dit is nu ook weg gevallen (scheiding) dus niet iedere dag meer zijn loopje
mijn zoontje gaat af en toe wel even met hem weg maar is toch anders
dus alles is gewoon heel moeilijk voor hem je kan hem niets uitleggen helaas
susanne
heb het opgeschreven en ga dit zeker eens overleggen bij de dierenarts
bedankt voor je tip wie weet
thnx elly
Met die aandacht, misschien voedingsupplementen die aanslaan... wordt Spikey binnenkort wel weer de "oude" of moet ik zeggen "de jonge"
Natuurlijk kun je je medische problemen niet wegstoppen en luchtig over een scheiding heenstappen..
Hopelijk stinken wij niet te erg voor onze hondjes als wij onder de stress staan!
'k Ben er zeker van dat jullie alles doen voor je hondje. 't Komt wel goed
En ja, Suzanne spreekt uit ervaring en dat zijn nog de beste tips. Laatst vertelde iemand in de familie over hetzelfde probleem bij iemand die zij kent. We waren toen ook al allerlei aan 't bedenken. Dus als je ooit dat middel Sanofor gebruikt en het helpt... Dat hondenbaasje zou ook heel blij zijn met die oplossing want heeft ook al alles geprobeerd en de DA kon ook enkel zeggen "stress"...
Liefs en succes! Knuffel voor Spikey!
hoi hoi kylie
gaat ook goed komen
ga er voor de 200% voor
en hoop dat spikey zich snel weer lekker in zijn velletje voelt
ga hem voorlopig ook uit bijzondere omstandigheden buiten de deur houden
en alles weer als pup aanleren lekker rustig en op het gemakje
maar ga zeker kijken voor die sanofor
thnx allemaal
misschien een hele stomme tip maar die bij mij en mijn hondje samen helpt tegen de stress. Je hondje masseren! zachte halve cirkelbewegingen met je vingertoppen maken Ik doe dat altijd van de schoft naar beneden over de poten. (Google anders even op T-Touch. Ben er geen expert in maar heb wel resultaat)
ikzelf word er ook rustig van omdat je je even helemaal concentreert op iets simpels en rustigs, en je ziet je hondje heerlijk relaxen.
bella
thnx voor je tip
maar helaas kan ik dit niet doen
het gevoel in mijn handen is nog maar minimaal
(uitval zenuwbanen)
maar ja kan jij niet weten dus bedankt voor je tip
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "wat zou er toch zijn met kleine spikey ??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?