Mijn pupje is nu 10.5 wk. Wij willen hem graag los leren lopen. Maar moeten we dat al doen? En zo ja, hoe leer je dat aan?
Groeten van Lola
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Los laten lopen??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
oefenen aan lange lijn,als hij dan komt flink belonen.
pup is nog jong dus heb gedult,succes
Je kunt nu proberen om de pup naast je te laten lopen.En als de pup ouder wordt en van je weg loopt en lange lijn en de pup terug halen als hij te ver gaat.Als hij zelf komt als je hem ropt belonen.
Vraag Ilja om haar zeer uitgereide "training" hiervoor! Zeer leerzaam geweest voor mij.
ik weet niet of het per ras verschillend is want ik ben maar bekend met 2 soorten honden. Ik heb deze pups allebei juist op jonge leeftijd los laten lopen wanneer ik op een veilige plek was (dus waar hij niet de weg op kon rennen oid). Mijn ervaring leerde namelijk dat toen ik de pups net had, ze nog jong waren en 'angstig' om alleen te zijn, ze bleven dus bij mij. En inderdaad dan steeds belonen als ze naar me toe kwamen.
Wanneer ze wat ouder werden en steeds wat verder weg gingen onderzoeken heb ik wel altijd een lange lijn meegenomen, maar geprobeerd zo min mogelijk te gebruiken, belonen met snoepjes als ze kwamen en voornamelijk enthousiast zijn zelf. Ik deed ook veel spelletjes met ze.
Wat ik nu merk aan mijn hond is dat hij eigenlijk van pup af aan al los loopt en continu let op waar ik ben. Ik daag hem ook tijdens het uitlaten continu uit tot doen van leuke spelletjes etc.
Wel ervaar ik nu dat hij in de pubertijd zit dat hij meer moeite heeft met 'komen/ , maar hij loopt zeker niet weg.
Ik hoop dat je er iets mee kunt, ik ben geen deskundige, maar zo heeft het voor mij altijd gewekrt..
ik wil hem zo graag los laten, maar ik durf niet wat als hij plots het hazepad kiest... brr
ik laat hem nu wel los in de hondenweide in de buurt en daar komt hij wel redelijk goed, mar daarbuiten durf ik het echt niet
Ik vind het ook eng om los te laten niet omdat ik denk dat ze wegloopt maar omdat er hier heel veel aanvallende honden wonen in de buurt die gewoon los lopen
Maar ik zou aan de lange lijn gaan oefenen en elke keer als je de naam roept en de pup komt naar je toe belonen.
eerst binnenshuis oefenen met kom hier, komt hij dan geef je hem een koekje, altijd! als dat goed gaat ga je het buiten aan de lange lijn oefenen en ook buiten altijd lekkers geven als hij komt. zo ga je het steeds meer opbouwen...
niet meteen 15 minuten ofzo achter elkaar trainen, bouw het langzaam en rustig op zodat het spannend blijft voor de pup
lekkers altijd bij je hebben, dan ben jij het meest belangrijke van de wereld en zal hij altijd graag komen
Als je pupje aan je gehecht is moet je daar gebruik van maken.
Indy wilde ons als klein pupje niet uit het oog verliezen en heeft zo geleerd bij ons in de buurt te blijven, heb haar dan ook meteen los gelaten als pupje niks met lange lijnen en dergelijke.
Gaat nog steeds prima.
Ik heb mijn pup met 7 weken gekregen, en ook gelijk los laten lopen. Hij durfde toen nog niet ver bij me uit de buurt, en kwam dus uit zichzelf al naar me toe. Er lopen hier ook "instabiele" honden los, maar omdat Billie Jean nog zo jong was, deden ze hem niets.
Later, toen ie niet meer echt bij mij bleef, kon ik hem gewoon laten spelen met andere honden en doorlopen. En als ik hem dan riep, kwam ie gelijk naar me toe.
Nu is ie 6 maandjes en zit ie in de puppypuberteit. Als ie dan nu losloopt, en hij ziet een andere hond, dan kan ik wel roepen, maar de eerstkomende 5 min blijft ie lekker spelen, maar uiteindelijk komt ie wel.
Maar goed, er zijn hier echt enorm veel honden in de buurt, en ik hoor veel eigenaars (die bewondering hebben omdat Billie Jean goed luistert), dat ze spijt hebben dat ze hun pup niet gelijk los lieten, omdat die hond het niet gewend is en dus slecht luistert als ze los lopen. Dus gewoon lekker los laten, op plekken waar ie niet zomaar de weg op kan.
blacky blijft altijd bij mij en als hij niet oplet dan verstop ik me achter een boom en dan weet hij dat hij moet opletten
De allereerste wandeling die ik met Rowan maakte toen ik hem als pup van 9 weken had opgehaald was zonder lijn. Gewoon simpelweg omdat ik geen lijn had en die samen met hem ben gaan kopen toen ...
Wat ik merkte was dat hij heel goed bij me bleef, netjes naast me mee huppelde en echt niet bij we weg ging. Af en toe wilde hij gaan zitten maar als ik verder liep kwam hij snel op zijn toen nog dikke klospootjes aangerend ... Hij wilde het enige bekende en vertrouwde wat hij had echt niet kwijt raken.
Toen ik een lijn had heb ik die ook omgedaan zodat hij aan de lijn leerde lopen ... maar meestal heb ik hem de helft van de wandeling los gehad en de andere helft vast. Dat werkte voor mij heel goed. Hij blijft nu nog altijd heel goed opletten en hij is inmiddels bijna 2 en half.
Met onze Yebo hebben we een lange sleeplijn gebruikt waar je om de zoveel afstand een knoopje in legt. Die lijn laat je op de grond mee slepen. Als je hem dan roept en hij luistert (nog) niet, of als ie ineens een spurt wil trekken kun je de voet op de lijn zetten. Door de knoopjes kan de lijn dan niet doorschieten onder je voet.
Als je hondje terug komt als je hem roept hem belonen alsof ie Olympisch Goud heeft binnengehaald, dat ie het leuk gaat vinden.
@Gert+Blacky:
Dat zeiden ze tegen mij ook, achter een boom gaan staan, dan raken ze "in paniek"en blijven ze bij je in de buurt. Met een gecombineerde reuk + zichtjager gaat dat alleen niet: hij volgde mijn spoor en stond in no time naast me zo van "hé, leuk, voor wie verstoppen we ons!?" Sta je daar met je goeie gedrag
wij hebben kaya ook heel vroeg al losgelaten. toen ik wist dat ze mij vertrouwde en als ik haar riep (in huis ) of aan een lange lijn buiten en ze kwam terug.
Als ze jong zijn, zijn ze nog erg aanhankelijk en durven ze niet ver bij je vandaan dus het is wel goed om hem vroeg los te laten.
Als je dat ineens doet als ze ouder zijn gaan ze er misschien vandoor, omdat ze denken dat ze je niet nodig hebben.
Groetjes Loes en knipoog van Kaya
Ik heb onze pup vanaf ong. 11 weken meegenomen, de weilanden in. Gewoon los laten lopen, hij komt vanzelf achter je aan. Altijd brokjes meenemen, en belonen, als hij komt. Ik riep hem vaak, even zitten, beloning geven, en weer verder lopen.
Toen hij 4 maanden was, ben ik begonnen, met langs de dijk te lopen, dus dichter bij de weg. Als hij weg liep, moest hij eerst de dijk op klauteren, en dan was ik nog wat sneller, dus kon hem terughalen.
Nu loopt hij met 7 maanden, onder langs de dijk, en klimt nooit naar boven. Als we een weg tegen komen, roep ik stop en zit, en dan wacht hij daar.
Soms laat ik hem op de hondenuitlaatplaats los, maar dan wil hij nog wel eens de weg op snieken, als hij aan de overkant een andere hond ziet, maar dat is een kwestie van oefenen. Ik let dan ook wel altijd goed op, of er geen auto aan komt.
In het bos kan hij lekker rennen, en blijft hij ook bij me. Hij rent vaak wel een meter of 20 voor uit, maar dan wacht hij, tot ik kom.
Los laten lopen heeft ook een beetje met durf te maken, het is natuurlijk best wel eng, om dat te gaan oefenen. Maar ik denk zelf, dat je er beter zo jong mogelijk mee kan beginnnen, zodat ze er aan wennen. Succes!( loslopen is voor de hond toch wel erg prettig!)
Bedankt voor alle tips!!!
We gaan het gewoon proberen. Al is hij wel e2rg enthousiast naar alles en iedereen toe .
Groeten van Lola
Tinka was ook en super enthousiaste pup naar zowel mensen als honden vooral tegen kinderen,daar wilde ze altijd graag naartoe.
Maar ik liet haar ookal loslopen toen ze 8 weken was.
Ze is gek op balletjes dus ik nam een balletje en wat snoepjes mee.
Eerst oefende ik alleen op een grasveldje in een hondenuitlaatpark zonder weg in de buurt en ook als er geen honden liepen.
Dit ging zo goed dat ze al snel altijd los kon lopen,ook zonder balletje en als er mensen en andere honden liepen.
Succes!
hier ook al gelijk los mee. vito heeft pas op puppycursus voor het eerst zijn riem om gehad
Meteen mee beginnen, dan zijn ze nog bang om je kwijt te raken. Als de hond niet opletten je een keer verstoppen, zodat ze beseft dat zij jou in de gaten moet houden. Vaak roepen en altijd belonen met een brokje.
Hier zijn de honden nooit weggelopen en houden ze ons altijd in de gaten. En als we roepen komen ze eigenlijk altijd.
met de mijne heb ik al vanaf ze jong was direct laten los lopen, geoefend bij de paardjes, haar leren terug komen door de fluiten ging echt supper, mijn hond is nu 2 jaar vanaf ik fluit komt ze daar direct aangecrost xD het is nu ook dat herders er zijn om gekend om niet weg te lopen van hun baasje,en dit van ras tot ras afhangt. succes !
Ik ga morgen met Jonas naar het bos. Moet ik hem los laten lopen? Het stuk bos is diep gelegen, en de eerste weg die je tegenkomt is een landweg, maar zal hij niet weglopen? Ik ben daar zo ontzettend bang voor! Het word voor hem de eerste keer. Moet ik vooraf nog wat oefenen?
Groetjes van Lola
Jace heb ik pas echt losgelaten, toen hij ongeveer 7 of 8 maanden was.
Daarvoor durfde ik het niet.
Ik heb wel heel veel met hem geoefend aan een lange lijn (zo'n hele dunne, ideaal voor een pupje. Als ze groter en zwaarder worden kun je een stoffen longeerlijn gebruiken).
Meagan loopt al los vanaf ik haar heb. Die is nooit van mij weggegaan.
Nu komt ze als ik haar rope, of fluit of een gebaar maak.
Dat is dus heel gemakkelijk, maar het ligt dus aan je hond.
Op een hondenschool waar ik met de honden als pup heb getraind werd gezegd dat je je hond niet moest los laten voor hij/zij 1 jaar was (uitzonderingen konden dus wel).
Als ik met Meagan train (obedience, behendigheid) loopt ze bijna de hele les los. Ze ligt gewoon rustig naast me te wachten tot we iets doen of aan de beurt zijn.
Nu heb ik met Meagan wel héél véél getraind en ook getraind bij hele goede hondenscholen en alle fouten die ik ooit heb gemaakt toen Jace pup was niet meer gemaakt.
Ik vind het wel eng morgen, iemand nog tips?
Groetjes van Lola.
Hoe langer je een hond vasthoud aan de lijn de te minder hij op je zal leren letten als hij en keer los is ..
Laat de pup van 8 á 9 weken gelijk los en dier zal geen meter bij je vandaan lopen..!!!!
Waar moet hij naar toe in de grote enge wereld waar JIJ de enige houdvast bent..???
Laat je hem pas met een paar maanden los dan zal je veel meer werk hebben om hem in de buurt te houden..
De wereld is allang niet eng meer en dan gaan ze JUIST verder weg lopen..!
Neem de bak met pens mee in een plastic doosje met deksel en roep zo nu en dan het hondje bij je..
En geef hem een hapje pens..
Ik nam iedere ochtens Sterre's eten mee..
Ik heb dan ook een hond die mijn schaduw is..
Kleine kaasje altijd bij je hebben zodat je altijd een feestje kan maken van het komen..!!
NOOIT straffen als de hond eens niet zo vlot komt..
De baas is altijd een FEESTJE en BETROUWBAAR..!!
http://www.youtube.com/watch?v=D6ANYW0DO-g
Neem iets heeeeeeeeeeeeel erg lekkers mee dan komt hij uiteindelijk wel.
Joy is een keer zo geschrokken van een hond dat ze weg rende en ergens ver stokstijf bleeft staan.
Ik heb er bijna een uur over gedaan maar uiteindelijk door roepen en iedere stap haar goed te vertellen hoe goed ze het deed kwam ze terug. Haar heeel erg goed beloont en sinds dien no problemo ze luisterd perfect en loopt niet verder dan 5 a 10 meter voor me, komt meteen terug als ik haar roep. NOOIT achter de hond aanrennen (of je moet hem niet meer zien natuurlijk) dan denkt hij ohh leuk we gaan spelen.
Jackie luistert goed maar ik weet dat als er grote honden is dat ze probeert te vluchten dus ze gaat los totdat ik een grote hond zie dan doe ik haar aan riem want die komt op zo'n moment niet terug omdat de grote enge hond het als een spel ziet en haar achterna gaat.
Succes morgen ben benieuwd maar denk dat het perfect gaat.
Ik heb Kluif ook als pup losgelaten waar dat mocht. Ze bleef altijd bij me in de buurt. Ook als er andere honden waren. Dan bood ik haar een schuilplek onder mijn benen en kon ze kijken wat die andere honden deden. Ze is nooit weggelopen en nu ze ouder is doet ze dat ook niet. Sterker nog ben stokken gaan gooien zodat ze wist dat ze ook gewoon zelfstandig(er) op snuffeltocht kan gaan. Nu gaat ze af en toe zelfstandig op onderzoek maar houd me altijd in de gaten.
Ik zou dus zeggen los die pup op veilige plekken en wandelen maar. Uiteraard altijd een beloning als zij terugkomt of juist bij je blijft en geef al commando's als volg/ voet of weet ik waar je voor kiest. Jong geleerd is oud gedaan.
ik ben het helemaal eens met Ilja.... je pup van 8 weken loopt heus niet ver van je weg hoor... en begint jou dan ook meteen als veilige haven te zien!
ik begin daar niet aan
veels te bang dat er wat gebeurt
ongeluk of weg lopen
en meenemen is ook vaak zoiets
nee hoor lekker aan de lijn
Maar milly mogen je honden nooit los dan?
Kijk bij een drukke weg snap ik het komen die van mij ook echt niet los maar in het park weet ik dat ze niet snel op de weg kunnen komen dus geen probleem.
Ze moeten het toch leren en vooral weten dat ze moeten luisteren.
Juist als je dit niet doet en de voordeur staat een keer open is je hondje weg want hij luistert niet naar je en gaat opzoek naar vrijheid.
Op puppycursus moet je ook je hond loslaten en heb nog niet meegemaakt dat een hond ervandoor gaat.
(we staan op een open veld met 3 groepen.)
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Los laten lopen??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?