Wat gaf bij jullie de doorslag?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel SimoneSimone

honden foto van Simone

Heej allemaal,

zoals jullie misschien al wel weten zijn mijn man en ik al geruime tijd aan het overwegen om een hond te nemen.
Vanaf zomer 2011 hebben wij zekerheid dat ik voornamelijk thuis zal zijn ivm mijn werk en mogelijk nog wel eerder, omdat ik overweeg zelfstandig te gaan werken.
Nu zijn we aan het denken wat we het beste kunnen doen, eerst een hond aanschaffen of evt. wachten totdat we zelf kinderen hebben en dan een hond aanschaffen, maar dan de mogelijkheid lopen dat we het helemaal niet meer doen ivm tijdgebrek oid.. van allerlei dingen die we denken.

Wat gaf bij jullie de doorslag toen om wel een hond aan te schaffen?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wat gaf bij jullie de doorslag?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Petra en de platsmoeltjesPetra en de platsmoeltjes

honden foto van Petra en de platsmoeltjes

Bij mij gaf de doorslag dat ik vanuit huis ging werken. Voorheen hond gehad die mee naar kantoor ging, echter na wisseling ging dat niet meer, gelukkig baan om de hoek kunnen vinden dus braaf in de pauze naar huis voor de hond.
Inmiddels is de hond niet meer, zijn verhuisd en heb nu een baan om vanuit huis te werken. En uiteindelijk toch besloten om hond te nemen. En inmiddels is meneer hier al weer 8 maandjes in huis en bevalt prima.

Qua kinderen kan ik je het niet vertellen, weet wel van mijn ouders dat de hond er eerder was dan mijn zus. Toen mijn zus geboren is hebben ze haar op de bank gelegd in de kamer (nadat ze uit het ziekenhuis kwamen) en de hond erbij gelaten, deze heeft haar helemaal afgelebberd en toen was het goed. Met voeding e.d. heeft mijn moeder de hond er altijd bij betrokken. Zus op de arm met de fles, hond aan de voet en daar de andere hand op de kop. Uiteindelijk vond de hond het allemaal best en was hij er niet meer bj met voeden/verschonen enz. Mijn ouders hadden als stelregel, de hond was er het eerst dus moet evenveel aandacht krijgen als toen er geen kindje was. En overal bij betrekken. Ze heeft alleen nooit de luier of iets dergelijks gegeven om er aan te laten wennen.

Heel verhaal, maar het is dus te doen, eerst hond en dan kinderen. En misschien wel een voordeel (let wel misschien) dat de hond wat ouder zal zijn voordat er kinderen komen. Wat rustiger, luistert beter dan een pupje

honden page profiel Mariska en JipMariska en Jip

honden foto van Mariska en Jip

Wij hebben een jaar voordat ons eerste kindje geboren werd een hond genomen. Ik ben achteraf ook heel blij dat we het zo gedaan hebben, we hadden nu alle tijd voor hem als pup en hij is ook helemaal in het gezin 'meegegroeid'. Ook vertelde de verloskundige mij, toen ik zwanger was van onze eerste, dat als je al een hond in huis hebt voor de kinderen geboren worden de kans heel klein is dat ze er evt allergisch voor zijn, of dat ook daadwerkelijk zo is weet ik natuurlijk niet, maar ik was als kind erg allergisch, vandaar dat ik daar erg bang voor was. Mijn kinderen zijn ook gelukkig nooit allergisch geweest!
Ik heb het altijd ook zo ervaren dat Bob deel van het gezin was en we wisten niet beter dan dat hij erbij hoorde en een hond past zich ook heel goed aan qua 'rangorde', is mooi om te zien! Ook was hij de meest lieve hond voor de kleintjes, ze mochten alles met hem doen, heeft nooit ook maar naar ze gegromt!!

Veel succes met jullie beslissing! :-D

honden page profiel nicole & rocky , Bickel en maxnicole & rocky , Bickel en max

honden foto van nicole & rocky , Bickel en max

ben met honden op gegroeit
dus toen ik en mijn man gingen samen wonen hebben we heel snel een hond genomen na een jaar nog 1 krap een jaar later werd onze dochter geboren die is op gegroeit met onze kanjers toen ons zoontje 5 jr later werd geboren zijn onze honden jammer genoeg 6 md later overleden
ik heb het altijd goed kunnen combineren samen en ik vond het voor mijn kinderen fantasties dat ze met honden op gegroeit zijn
was niet echt een doorslag het hoort bij ons leven honden anders voelen we ons niet compleet

honden page profiel Mirella en 24 hondenpootjesMirella en 24 hondenpootjes

honden foto van Mirella en 24 hondenpootjes

ik heb altijd honden gehad dus heb daar nooit over nagedacht.wel kan ik je vertellen dat kids en honden ook makkelijk te combineren zijn hoor.

honden foto van Kitty  & Danny •*¨*•.¸¸ Sadira, Ilisha, Dizzy, Heavy, Faith, Feenix, Kai, Balto, Simba & Nina ¸¸.•*¨*•

jah mij gaf het de doorslag omdat ik wedstrijden wou gaan spelen dus heb ik ook de ras gekozen waar je wedstrijden mee kunt spelen.

dus aandacht komen ze dan zeker niet tekort en tijd vrijmaken doe ik zowizo.

ilisha zit nu in het hok maar ze krijgt wel meer aandacht tegenover toen ze tussen de andere honden rondliep.

honden page profiel corrie koopmancorrie koopman

honden foto van corrie koopman

Je kunt best een hond nemen.Je kunt er nu alle tijd aan besteden om het zindelijk maken cursus doen enz. :-D

honden page profiel SimoneSimone

honden foto van Simone

Wat positief allemaal! En het was te combineren met jullie werk?
Zelf denken we erover om een iets oudere hond aan te schaffen tot max. 2 jaar. Dit omdat we een herplaatser ook een kans willen geven.
Duitse staande korthaar blijft bij ons favoriet. Wie heeft er nog meer een duitse staande korthaar of een vergelijkbare jachthond?

honden page profiel marionmarion

honden foto van marion

heb van huis uit altijd honden gehad en toen het met mijn werk viel te combineren hebben we zelf ook honden genomen

over kinderen kan ik je geen raad bieden die hebben wij nog niet

honden page profiel KellyKelly

honden foto van Kelly

Mij gaf de doorslag omdat ik een eigen zaak ben begonenn een kapsalon. Omdat ik dit alleen doe vond ik het wel leuk om een speelkameraadje te hebben. Dit omdat je in een kapsalon helaas toch altijd leeg loop uren hebt en dat kon ik mooi combineren met een pupje!
Ik breng hem groot in de keuken zodat hij weet dat dit zijn plek is. Ik heb hem nog niet zo heel lang maar tot nu toe gaat het wel goed.

honden page profiel Liesbeth/SkinnyLiesbeth/Skinny

honden foto van Liesbeth/Skinny

bij ons geen doorslag,skinny heeft ons uitgezocht om te komen wonen,(gelukkig trapte mijn man er in)


binnen 3 dagen hadden we een hond

honden page profiel JapjesJapjes

honden foto van Japjes

altijd honden gehad,nooit over nagedacht

honden page profiel Criz & de Shelties	Criz & de Shelties

honden foto van Criz & de Shelties

Bij mij gaf de doorslag dat ik een definitief thuis heb, ik heb nl een aantal jaar in nederland en australie gewoond (dan weer hier, dan weer daar) en toen het definitief was waar ik me zou vestigen, heb ik ook niet lang gewacht!
Sterker nog ik had binnen een week een pup in huis ;-)

Had toen alle tijd om de pup op te voeden, werkte nog niet! Nu ik wel werk, valt het wel goed te combineren hoor, hoewel ik er nu wel voor kies om niet fulltime te werken!

Ik ben trouwens ook van mening dat je het best eerst honden kunt nemen, dan kids. Of wachten tot je kids wat ouder zijn... Ik wil wel eerst een paar honden, die dan volwassen zijn en stabiel en dan pas aan kinderen beginnen!


Veel succes :-D

honden page profiel Dewi • Promise • DuukDewi • Promise • Duuk

honden foto van Dewi • Promise • Duuk

Ik wilde al een hond toen ik eenmaal wist wat honden waren.

Na 27 jaar is de eerste dan eindelijk gekomen. Geen doorslag, maar een langverwachte doorbraak. Het paste toen pas in mijn leven.

honden page profiel Kelvin, Monique en Kira & MilaKelvin, Monique en Kira & Mila

honden foto van Kelvin, Monique en Kira & Mila

Ik heb vanaf kinds aan al een hond, en toen vorig jaar tyke was overleden wilde ik eigenlijk geen hond meer, en heb dit zeker ook 6 maanden uitgehouden ;-)

Toen begon ik toch echt de dagelijkse wandelingen te missen, contact met andere baasjes te missen, en gewoon de drukte in huis die je hebt van een hond.

Ik weet het een verkeerde gezegde is voor sommige, maar wij hebben geen kinderen, dus onze honden zijn beedje onze kids, alhoewel we ze ZEKER niet als mensen behandelen of zien ;-)

honden page profiel SimoneSimone

honden foto van Simone

Bedankt voor alle reacties!
We gaan nog even goed overleggen, maar ik ben al verliefd geworden op een mooi DSK teefje van een half jaar oud! O-)
Nog even wat afwegen tegen elkaar, maar ik hoop dat we nu eindelijk de knoop gaan doorhakken en er gewoon voor gaan!

honden page profiel Renée en OllieRenée en Ollie

honden foto van Renée en Ollie

Nou, het stond bij ons eigenlijk altijd al vast, geen discussie meer over mogelijk O-) Vriendlief is altijd honden thuis gewend, ik weet niet, we hebben het nooit met zoveel woorden gezegd maar we wisten allebei, als we in de gelegenheid zouden zijn zou er een hond komen :P

Maar goed, we werkten allebei fulltime, dus dan is het gewoon geen doen. Toen ben ik weer voltijd gaan studeren met hooguit 8 contacturen in de week, maar eigenlijk zat een hond niet heel erg voor in onze planning.. Anderhalf jaar na aanvang van mijn studie hebben vrienden van ons een nestje gefokt met hun welsh springer, en ik ben sowieso altijd al verliefd geweest op hun teef, maar eerlijk gezegd hebben we er nooit zo heel erg bij stilgestaan dat we er wel eens eentje in huis zouden kunnen nemen... Pups waren geweldig leuk natuurlijk, dus het begon wel een beetje te kriebelen, want ja, ik ben nu veel thuis dus we waren wel in de gelegenheid.. Nou en toen begonnen zij zelf een beetje te peilen, of wij eventueel een van de pups zouden willen omdat er een waanzinnig mooie reu in het nest zat waar ze zelf ook een beetje verliefd op waren :P Nou toen hoefden we er niet lang over na te denken :P

Voor mij is dit mijn eerste hond, en ik durf nu al te zeggen dat er zodra we verhuisd zijn (dat zit in de planning, voor over een jaar of 2) dat er dan nog eentje bij komt, een vriendje voor onze Ollie :-) In dat geval is een nieuw (groter) huis dus doorslaggevend :-)

honden page profiel Claudia & TankClaudia & Tank

honden foto van Claudia & Tank

Bij ons was de doorslag dat me vriend in de volcontinu ging werken.
En hij zei altijd dat ik dan een hond kreeg omdat ik dat fijner vind als ik sávonds en s'nachts alleen thuis ben.
En omdat we Spike zagen op MP en gelijk verliefd op hem waren :-D

honden page profiel Juut & Brownie Juut & Brownie

honden foto van Juut & Brownie

Ik heb pas vorig jaar een hond aangeschaft toen waren de kids 8 en 9 jaar. Toen ze jonger waren wilde ik geen hond erbij vanwege de drukte met de kids. Nu zijn ze zelfstandiger en gaat het prima!

Dus mijn advies is om in jouw geval dan nu een hond te nemen vóór dat je aan kids begint. En om eerlijk te zijn en uit eigen ervaring zou ik een pup nemen ipv een herplaatser. Je moet het zelf weten, maar weet dat je met een herplaatser misschien meer tijd nodig hebt vanwege eventuele (gedrags) problemen ed.

honden page profiel kelly,Terra&Chicakelly,Terra&Chica

honden foto van kelly,Terra&Chica

Ik ben opgegroeid met honden altijd honden om me heen gehad
dus zonder hond kan ik niet eens
heb er dus ook geen sec over nagedacht zodra ik op mezelf ging nam ik meteen een hond
En kan echt nie meer zonder hihi

honden page profiel Esther & Doortje Esther & Doortje

honden foto van Esther & Doortje

Ik woon alleen en door psychische problemen zat ik thuis en voelde ik me erg eenzaam. Ik had al wel over een hondje nagedacht, maar zag vooral de problemen. Op een dag zij mijn vader, maar voor die problemen zijn oplossingen. Tja, toen was ik direct om en nu heb ik alweer bijna een jaar mijn lieve schatje en geen moment spijt!!!

honden page profiel Ingeborg MartensIngeborg Martens

honden foto van Ingeborg Martens

Zowel ik als mijn man zijn opgegroeid met honden dus toen was samen gingen wonen was niet de vraag nemen we een hond maar wat voor hond willen we. Ik kan mezelf een leven zonder een hond niet voorstellen!

honden page profiel Thera, Kyra, Tess en LivThera, Kyra, Tess en Liv

honden foto van Thera, Kyra, Tess en Liv

Een week na de verhuizing besloten we een hond te nemen, dit wilden we altijd al, maar nu was ik voorlopig thuis en daarna zou ik in het asiel gaan werken en kon de hond mee! Het is voornamelijk een maatje voor mij, anders ben ik zo alleen... :'(

honden page profiel Suus en BinkSuus en Bink

honden foto van Suus en Bink

Toen wij gingen verhuizen van de stad naar een dorp vlakbij bos, park enz. toen was ons zoontje 3 en we wisten dat ik voorlopig nog thuis zou blijven dus alle tijd had.
Ik heb altijd een hond gewild maar in de stad vond ik dat geen optie, aangezien ik overdag geen auto heb en dan altijd alleen maar door straten kon wandelen.
Hier ben ik in 2 min. in een bos en 3 min in het park.
Omdat we inmiddels wisten dat wij verder geen kinderen mer konden krijgen vonden wij het voor ons zoontje ook wel heel erg goed om een maatje thuis te hebben.

honden page profiel BellaBella

honden foto van Bella

Ben opgegroeid met een hond en toen ik ging studeren miste ik gewoon het gezelschap om me heen. Na twee jaar zonder huisdieren hebben we twee katten aangeschaft. maar toch bleef de hondenwens. Mijn beroep en dat van mijn vriend liet het niet toe maar sinds een paar jaar heb ik een eigen koeriersbedrijfje en werk vanuit huis en de hond kan mee in de auto evtueel. Dus.... Jawel de hond kon komen!!!!!

honden page profiel sandra, elmo & denzelsandra, elmo & denzel

honden foto van sandra, elmo & denzel

ik zou eerst voor een hond gaan, kan je er nu alle tijd en aandacht in steken, wan als er kinderen komen wordt het veel drukker, en moet je zeker vaste tijden stellen om lekker met je hond bezig te zijn......

honden page profiel ukkieukkie

honden foto van ukkie

Ik ben met honden opgegroeid.
Toen mijn vorige hondje overleed woonde ik op kamers en kon ik dus geen nieuwe nemen.
Toen verhuisden we naar een appartementje, maar ik studeerde nog. Een collega van mij, van 43 kreeg toen Alvleesklierkanker en overleed. Dit heeft zeer veel indruk op mij gemaakt.
Ik besloot dat hoewel sommige punten nog niet ideaal waren wij wel al goed voor een hond konden zorgen. En dat ik af en toe ook mijn dromen gewoon moest uitvoeren. Dus is Sire hier gekomen.

Ik ben het met Criz eens, het is handiger om eerst een hond te nemen en dan pas kinderen.
De eerste maanden van de puppy-tijd zijn zeer intensief, en het is zwaarder om de pup alle benodigde aandacht te geven als je ook voor kinderen moet zorgen!

honden page profiel pippa en ikpippa en ik

honden foto van pippa en ik

o ik zou een pup nemen even samen oefenen in het oudersschap. Leuk joh. Afstemmen. Erover kletsen. Nieuwe manieren proberen om iets van je pup gedaan te krijgen. Het is echt een goeie oefenening en zo'n dankbaar project he:-) Een pup maakt je maar een week af en toe wakker s nachts. Voor een pup hoef je maar een paar maandjes te dweilen:-). Maar je stem onder controle houden. Regelmaat bieden. De sociale contacten op straat hihih het is allemaal net echt:-) Plus inderdaad het komt er niet meer van als je eerst aan de kids gaat. Terwijl je er andersoms veel ontspanning van zult ervaren. Zwanger zijn is echt geen eitje: je doggie kwispeld je er door heen. Enzo:-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Wat gaf bij jullie de doorslag?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: 2 pups samen plaatsen
^