Zaterdagavond, geen plannen.. Ik dacht, ik ga eens kijken of ik Ollie zoeken kan leren Alleen... HOE?? Ik heb wat rondgezocht op het internet, maar wat ik daar vind is vooral "leg een speeltje naast je neer op de bank en zeg tegen de hond 'zoek speeltje' en als ie dat dan doet, belonen.." Maargoed, als ik een speeltje naast me op de bank leg, en ik roep Ollie voor me en ik zeg "zoek speeltje" dan zit ie me (logisch) aan te kijken als een katje van 6 weken. Natuurlijk, hij heeft namelijk geen fláuw idee wat 'zoek' of 'speeltje' is :P
Waar begin ik echt, wie heeft tips? Hoe leer ik Ollie wat z'n 'speeltje' is en wat ik bedoel met 'zoek'?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hoe leer je een hond nou eigenlijk zoeken?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik heb Noortje leren zoeken d.m.v. brokjes verstoppen.
Ik verstop een brokje dichtbij zodat ze het ruikt. Zodra zij haar neus achterna loopt zeg ik, zoek brok. Als ze hem heeft gevonden zeg ik braaf. Dit herhalen en toen snapte ze het.
Heb het ook zo gedaan met mijn staanders
Door het speeltje steeds te benoemen als 'speeltje' of wat je ook wil. Voorwaarde is wel dat hij helemaal gek is van zijn speeltje, anders is ernaar zoeken geen plezier voor de hond.
Mijn honden zoeken als gekken, maar niet naar speeltjes. Zij zoeken naar eten omdat speeltjes hen beiden totaal niet interesseren.
Ik ben begonnen door ze aan de riem te nemen en iets lekkers dichtbij weg te gooien. Zij zagen dit en wilden het pakken, daar heb ik meteen het woord zoeken bij gebruikt.
Of een hoop rommel neergooien met allerlei lekkers ertussen, mijn honden gingen dan vanzelf tussen de hoop snuffelen en ik noemde het dan weer zoeken.
Zij hebben dat eigenlijk binnen een paar keer geleerd. Inmiddels zoeken ze overal, binnen en buiten naar hun trommeltje met lekkers..
Ook speur ik met Duuk (in clubverband), hierbij gebruiken we ook het woord zoeken en dan zoekt hij het slachtoffer.
Mocht je meer specifiek hierover willen weten, mag je me een PB sturen.
Zorg eerst dat je de aandacht hebt, door met het speeltje te bewegen, dan stop je het voor zijn ogen snel onder een kussen ofzo.
Als hij op het kussen afvliegt om het speeltje te pakken, geef je tegelijk het commando en natuurlijk belonen als hij het gevonden heeft.
Oke, echt zoeken is het nog niet omdat hij ziet waar je het speeltje stopt, maar zo leert hij wel wat de bedoeling is en kun je het langzaamaan moeilijker maken.
Bedankt voor jullie reacties
Dan kan ik het inderdaad beter doen met voertjes Als ik een speeltje náást me neer leg, of wegleg, dan vind ie mij nog steeds leuker dan het speeltje namelijk
@Dewi Leuk! Speuren Is iets wat wel op mijn/ons 'to do lijstje' staat in de toekomst Moet nog een KC vinden die het aanbiedt, onze KC doet het niet namelijk..
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hoe leer je een hond nou eigenlijk zoeken?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?