Ik zit nog steeds met mijn handen in het haar betreft Tara en heb daarom jullie hulp/ervaringen/advies nodig.
Tara heeft al vanalles mee gemaakt. In grote lijnen: ze had een forse groeiachterstand, giardia, heupklachten (geen mooie heupkoppen) plasklachten (niet meer kunnen plassen), sterk aan het vermageren en uiteindelijk schijndracht. (lees op mijn profiel maar het hele verhaal)
Bloedonderzoek heeft niks aan kunnen tonen, tot 2 keer toe niet. (1e bloedonderzoek was 5 maanden terug)
Tara blijft gewoon vermageren. Punt is: in eerste instantie wilde ze niks eten en drinken en viel ze dus ook af. Nu...sinds de komst van de pup eet ze en drinkt ze wel weer, maar het punt is dat ze alsmaar magerder wordt en af blijft vallen. Ik ben ten einde raad op het ogenblik en weet niet meer wat er met haar aan de hand is, omdat een eerstelijns dierenarts het ook niet weet, maar haar wel te mager vind.
Ook van buitenstanders hoor ik al dat ze Tara zo mager vinden. Ondanks dat ze toch af en toe met de pup wilt spelen vind ik haar niet goed in d'r vel zitten. Ze kijkt in haar gezichtje ook erg mager.
Iemand ervaringen met dit soort problemen?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hond vermagerd sterk...wat kunnen oorzaken zijn hiervan?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Als de da ook niets kan vinden zou ik misschien een specialist inschakelen of naar een homeopaat gaan.
Die kunnen soms wonderen verrichten.
In eerste instantie denk ik aan haar alvleesklier, als die niet goed werkt nemen ze niet alle voedingsstoffen op en worden ze dunner.
Sterkte!
@ Gerdine: Dan is het toch erg vreemd dat de dierenarts niks in de bloedtest heeft kunnen vinden over de alvleesklier. Ik heb een volledige screening gevraagd voor Tara. Tja...misschien nog niet aantoonbaar? Weet jij of dit altijd in het bloed te zien is?
misschien een soort van worm?
die "eten" de voedingsstoffen van je hond waardoor je hond afvalt..
Nee heb weinig medisch inzicht, mijn nicht had dit daarom weet ik het.
Maar toch verder kijken want sterk vermageren is nooit goed.
Ga een s met de hond naar een dierenkliniek.Er is een hele goede in Utrecht en ook kun je in Amsterdam terecht.Dit kan niet goed zijn.
Ik las zonet op EPI, dat dit inderdaad alleen met een specifieke bloedtest en ontlastingtest zichtbaar is. Tja, ik zal de dierenarts anders weleens raadplegen of hij hier ook aan denkt?
Ja, ik zou zeker even overleggen met de dierenarts.
Anders naar een dierenziekenhuis? Daar zitten veel specialisten en daar kunnen ze alle onderzoeken doen.
Veel sterkte.
een bloedonderzoek geeft niet altijd alles weer, dus ik zou ook diepere onderzoeken laten doen, iets moet er mis zijn dat je hond niet bijkomt. Succes
Ik heb net even op de foto's gekeken..
Ik zie een niks te magere Tara hoor...
Die foto met Tender samen...
Als Tara te mager was dan hadden daar de ribben op de vacht moeten staan..
Toch,..
Ik zie niks behalve een rood egaal vachtje zonder ribben..
Ik neen aan dat die foto's heel recent zijn...
Groet, Ilja
Ik ben het met Ilja eens... zie ook geen sterk vermagerde hond op de foto's.
Heb je haar gewogen??
@ Ilja, dat zie je zo op de foto ook niet goed. en inderdaad de ribben zijn niet zichtbaar nee, maar in de taille is ze aan het vermageren.
als je naar de dierenarts bent gegaan en je dierenarts vind je hond ook te mager, dat schrijf je hier boven, dan zou ik toch eens een groot onderzoek laten doen, want een hond die alsmaar magerder wordt is natuurlijk niet goed, zeker als dat zomaar gebeurd.
afvallen zonder reden is nooit goed. dus naar een specialist met je hond. bel eens rond waar je terecht kan.
Is dit niet gewoon haar bouw..
Tara is geen rasgefokte Spaniël..
Ze wordt volwassen..
En krijgt ze een taille..
Ik kan haar natuurlijk niet voelen..
De dierenarts wel..
Maar ik verwacht bij een 'sterk vermagerde hond' een hond waar de botten uitsteken/de ribben kan tellen en de heupbotten boven de rug uitsteken..
En dat zie ik niet....
Ik weet niet wat je voert..
En of ze al van Giardia af is..
Mogelijk neemt ze niet te veel voedingsftoffen op ..
De darmflora krijgt ook een klap van die medicijnen van die Giardia..
Misschien ander voer ?? waar ze wel genoeg uit kan halen...??
Groet, Ilja
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hond vermagerd sterk...wat kunnen oorzaken zijn hiervan?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?