Morgen gaan wij onze pup ophalen, een witte herder.
Nu kregen wij van kennissen een puppypakket kado, met daarin o.a een mini kong en ook een tube met een prutje er in wat je in de kong kunt doen. Het komt uit Amerika en bevat pindakaas....Ik weet niet of dit wel gezond is. We gaan de hond straks Farmfood geven en ik wil eiegenlijk niet teveel kunstmatige rommel of liflafjes gaan geven. Wat is een gezond alternatief voor een pup van 8 weken om in een kong te doen? Die tube vertrouw ik eerlijk gezegd niet zo.
Bedankt alvast voor evt. tips.
Groetjes, Sarah
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kong stuff uit tube met pindakaas?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Hi Ik gebruik soms ook de tube om de brokjes te laten kleven.... maar als je het niet wilt, kun je het ook anders oplossen. Er bestaan genoeg recepten zonder gebruik te maken van de tube. Zoals met alles, volg je eigen gevoel en doe wat jij denkt dat goed is. Af en toe de tube kan echt geen kwaad, maar zo denk ik erover.
Als je in google recepten kong invult knallen er vanzelf een heleboel op je scherm.
Met dat warme weer heb ik vooral de kong ingevroren met appel en yoghurt. Vond ie heerlijk! Ook heb ik vocht van gekookte kip een keer ingevroren, heerlijk hartig en gezond ijsje.
En anders stop ik er gewoon allemaal lekkere dingen in en sluit het af met een stukje brood, is ie een aardig tijdje meebezig...
Succes en veel kong plezier
Ik heb zo'n spuitbus bij de kong gehad.. Maar vind die dingen schandalig duur! Hier gewoon brood met pate of pindakaas of brokken met ei of kaas in de kong of een ijskong!
Die Kong stuff 'n paste zou ik ook niet geven. Daar zit allemaal rommel in.
Dit doe ik allemaal in de Kong:
Klein beetje pindakaas
Klein beetje jam
(Gesmolten) kaas
Smeerkaas
Vlees, bijvoorbeeld kipworst, vleeswaren of rauw vlees
Vis (uit blik)
Yoghurt
Groente, bijvoorbeeld stukjes wortel of komkommer
Fruit
Ei
Karnemelk (Kong in de vriezer, zodat het bevroren is)
Je kunt er verder nog van alles in doen. Ook brokjes, hondenkoekjes, gedroogd vlees, etc.
Zo'n puppy Kong is denk ik wel gauw te klein voor je hond. Ik heb gelijk een rode Kong gekocht en na een paar maanden was die al te klein. Nu heb ik een zwarte Kong.
De spuitbussen zijn idd ontzettend duur! We gebruiken ook pindakaas, leverkaas, stukjes brood, hondenkoekjes.
Nu met het warme weer: kwark/yoghurt (mager) en pindakaas combinatie. Lekker in de vriezer en smullen maar.
Rood en zwart heeft met de hardheid te maken, niet met de grootte.. Dat is L/XL/XXL.. Ik heb een rode en een zwarte L (dacht ik.. of xl).. De zwarte is harder, voor echte kauwers!
pindakaas in de kong, geef niet de pindakaas met nootjes, daar kan je hond een allergie van krijgen, pas op met veel veranderingen met een pup van acht weken, geef in de kong zijn eten, dat is leuk en moet tie voor werken. allerlei soorten andere voedingsstoffen, niet doen bij een pup van acht weken.
Bedankt voor alle reacties!
Ik ben zelf voedingsdeskundige voor mensen en wil mijn hond alleen het beste geven. Wij eten zelf uitsluitend natuurvoeding en ik maak veel zelf. Kant en klaar pakjes e.d komen er bij ons nauwelijks in. Ik heb mijn bedenkingen bij de voeding die in het puppypakket zit, en dus ook de vulling voor de kong. Daarom volg ik mijn verstand en geef de pup straks alleen waar ik achter sta. Hoe lief bedoeld ook, die tube gaat in de vuilnisbak. Ik geef mijn hond geen pindakaas. Hij krijgt voeding die bij zijn leeftijd past en die zoveel mogelijk is afgestemd op de natuur, zoals honden ook in het wild eten. Wij eten zelf ook niet bij Mc Donalds, of eten ook niet een zak spekkies leeg. Bij uitzondering zal hij heus wel eens iets snaaien, maar dat wil ik een uitzondering houden. Nogmaals, iedereen bedankt voor de tips e.d.
Goed Sarah dat je al weet wat wel en niet goed is voor de hond wat betreft eten.
Die Kong tubes vind ik vreselijk duur, je kan ook zelf de kong vullen, dan weet je tenminste wat je erin doet.
Mag ik vragen welke voeding er in het puppypakket zit?
Veel mensen bedoelen het natuurlijk goed en als je je er niet in verdiept hebt ben je er heilig van overtuigd dat alle dure merken goed zijn.
Het puppypakket was gevuld met een flosstouw, een puppykong en een bijbehorende vulling (met pindakaassmaak), een hondenworst, een zak puppybrokjes van een onbekend merk, een zakje hondensnoepjes. Erg lief van de gever, maar het is net als bij een pasgeboren baby, je weet als moeder vaak al wat je wilt voor je kind en toen de oma's en opa's van onze kinderen met snoep aan kwamen hebben we dan ook niet aan de kinderen gegeven. Wij houden gewoon niet van rommel en geven dat ook niet aan onze kinderen of aan onze hond. We hopen met Farmfood een goede keus te hebben gemaakt en blijven dit forum volgen!
Ik heb ook zo'n Kong voor Kira, ze is een beagle en houdt van slopen, vooral mijn schoenen en sokken zijn haar favoriete speeltjes..
Nu was ik niet al te happig op het idee van pindakaas, dus ben beedje lopen experimenteren ermee en gebruik nu Frolicjes met wat Pate om het bij elkaar te houden erin. heb er 2 in het schoen hok gelecht, en wonder boven wonder heeft ze al een week niet meer op mijn schoenen geknaagt (ok, slippers is een ander verhaal)..
Dat klopt Sarah.
Mensen bedoelen het hartstikke lief en goed maar je weet zelf al wat je wel en niet wilt geven.
De puppykong en het flostouw zullen wel goed van pas komen, mijn hondje vond en vind ze nog steeds erg leuk om mee te spelen.
Vooral met de kong, met warm weer kan je er een ijsje van maken, als tussendoortje doe je er gesmolten kaas in of brood met een beetje leverworst etc.
Is een hond lang zoet mee!
Ik heb Pippi 1x het spul uit de spuitbuis gegeven...volgende dag diarree!!. Hup bus in de vuilnisbak en met de tips op dit forum de kong gevuld.
Heej, die tubes lijken mij ook niet zo geweldig... Verbaas me er wel over dat deze spullen dan weggegooid worden... Er zijn vele honden in het asiel of via stichtingen die zich inzetten in het buitenland die erg blij zouden zijn met zo'n verwennerij op zijn tijd...! Misschien is dat een optie voor een volgende keer?
@ Kim
Daar heb je een goed punt...alleen die troep zou ik niet aan andere honden willen geven. (hun misschien ook allemaal aan de race)
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Kong stuff uit tube met pindakaas?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?