Wij hadden 2 cragen: Wij gaan bijna op puppy cursus maar nu willen we thuis ook al wat dingen oefenen. HOe leer je blijf en hoe leer je laag???
gr
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hoe leer je deze dingen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Laag is hier liggen en dat heb ik geleerd door hem te laten zitten, daarna het snoepje naar de grond te bewegen, gaat ie vanzelf liggen, noem dat LIG (of laag, wat je wil ) en geef het snoepje, binnen de kortste keren hebben ze het door.
Blijf is lastiger. Laat hem zitten, en als hij langer dan een paar seconden blijft zitten geef je het commando blijf, dit steeds verder uitbouwen naar iets langer zitten, en zelf steeds verder weg gaan zitten. En als je verder weg zit kan je gelijk het KOM commando oefenen
Geen idee of dit de officiele methodes zijn hoor, maar dit is wat ik gedaan heb en wat werkte
Ja af kent die al. Maar meer als die tegen mensen opsringt enzo bedoel ik ??!! Okkeej dat blijf gaan we dan maar is proberen.
groetjes
Kent je hond al zit en af? Dat is de basis daar begin je mee.
Met het commando blijf begin je pas mee als je hond de basis goed kent. Je hond gaat zit, vervolgens doe jij een stap achteruit en geef het commando blijf. Dit bouw je langzaam op. Dus stap achteuit , blijf en dan meteen weer terug, belonen. Dit ga je doen tot je hond het commando blijf begrijpt. Hierna ga je dit uitbouwen door een rondje om je hond heen te lopen. Kent hij dit dan ga je weer een stap verder maar dat komt dan later aan de beurt eerst de basis begrijpend maken voor je hond.
Het commando laag, leer je door je knieen te gaan op het moment als hij op wil springen, dan het commando laag eraan verbinden. Ook dit bouw je voorzichtig op.
Trouwens wat een pracht hond.
BLIJF is een commando dat inderdaad later in een cursus aan bod komt, volgens mij nog niet eens in een puppycursus.
LAAG is een commando dat vooral geleerd wordt bij hondjes die opspringen tegen de baas of bezoek en dat kan in veel gevallen ongewenst zijn (honden met vieze poten, scherpe nagels, grote volwassen hond, en natuurlijk niet te vergeten BEZOEK dat dit niet wenst)
om dit commando makkelijk aan te leren doe je dat in feite hetzelfde als commando ZIT. zodra de hond omhoog komt hou je een snoepje of speeltje achter zijn kop waardoor de hond in zitpositie komt, hierbij geef je het commando LAAG, zodra hij laag is belonen natuurlijk.
wat is eigenlijk de reden dat je deze commando's wilt aanleren? het komt vanzelf naar voren in de cursussen en dan weet je in ieder geval dat het goed aangeleerd wordt. mocht je dingen niet goed hebben aangeleerd heb je jezelf en je hond ermee, het is namelijk moeilijker om iets af te leren of te veranderen, dan om iets aan te leren.
@Brenda vandaar het misverstand met "laag" ik heb een minihond en dan speelt dat commando niet zo haha.
Je pup is nog erg jong! Zou eerst de basis leren.
Labradors zijn zeer enthousiast en springen vaak op. De trainster heeft ons geadviseerd dit geen aandacht te geven en te negeren. Dus het lijkt mij ook niet goed om daar het commando laag aan te verbinden.
De hond gaat dan vanzelf uiteindelijk zitten en pas dan geef je hem een aai en beloon je maar niet te uitbundig.
Vertel je visite ook de hond te negeren totdat de hond netjes zit. Waarvoor ze niet het commando zit hoeven te geven.
Wij gebruiken het commando laag bij bijvoorbeeld als ze met haar voorpoten op de bank staat. Beloning voor het neusje en naar de grond toe bewegen waar jij je hond wil hebben en noem dit dan laag. Als je hond het door hebt kun je proberen eerst het commando laag te geven en daarna te belonen.
Voed je bezoek op..
De hond wordt uitgenodigt tot opspringen omdat iedereen á en ó roept de hond aankijkt en aaien of wegduwen als hij springt..
Want iedereen die binnenkomt kijkt eerst naar de pup en dan heb je het voor elkaar..
Oh, wat is tie leuk...
Zo blijft de hond opspringen..
Vertel aan iederen die binnen komt..
NIET naar de hond kijken en NIKS zeggen..
DE HOND IS ER NIET..
Ook niet als de hond opspringt..
Zolang de hond aandacht krijgt - al is het negatief - door, te horen nee, niet doen, laag, nee ik zei laag, houd op scheid uit..
Blijft de reactie en blijft de hond springen..
Het blust pas uit als NIEMAND meer iets zegt, doet of kijkt..
Het zal eerst erger worden omdat de hond denkt; 'hé, ze reageren niet, nog een tandje bij zetten..'
NEGEER de hond en vertel dit de ALLE mensen..
Niet eerder aaien dan dat de hond uitgenodigd wordt te komen..
En dat is pas als de hond ergens rustig ligt of geen interesse heeft voor iemand..
Groet, Ilja
Ik ben met onze border ook op cursus en daar voor heb ik niets aan geleerd want op de cursus beginnen ze bij ons niet met zit of af.Hij was 9 weken en hij is nu ruim 5 maanden en hij heeft zijn eerste certificaat al gehaald
dankjewel voor de reacties.Zit en af kan die al hahaha hij is vlot met leren. DE rest doen we met de tijd wel
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Hoe leer je deze dingen?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?