Mijn kruising Havanezer/ Maltezer verhaard normaal niet. Vind af en toe wel een plukje of zo, maar dat noem ik niet verharen zoals sommige honden doen.
Vorige week is ze bevallen en nu valt het mij op dat ze al een paar dagen flink aan het verharen is. Ik vind overal behoorlijke plukken en haar vacht lijkt nu ook wat minder dicht.
Is dit normaal? En kan ik hier iets tegen doen? Haar iets extra's geven bijv.?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "verharen na de bevalling?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
meestal als de puppen de deur uit zijn, dan loopt mamma in haar blote kont, de vacht gooit ze eruit. heel normaal.
de gewone voeding moet goed zijn, dan komt dat gewoon weer netjes terug. en de winter komt eraan, ze gooit nu gauw alles eruit, om straks een mooie wintervacht te krijgen.
je kan eens aan nienke vragen of zij wat aan haar honden geeft als de puppen de deur uitzijn, en de hond de vacht er uit gooit.
maar normaal is het hoor.
O jee, ik hoop niet dat ze helemaal kaal wordt hoor. haha.
Maar ik ben blij dat het niets abnormaals is. Bedankt.
Waarschijnlijk komen die plukken nu van haar buik af, tond de tepels verliezen ze het haar rond de bevalling.
Tegen de tijd dat de pupjes het huis uit gaan, gaat de hele vacht eraf.
Ik geef verder niks bijzonders tegen die haaruitval, je houdt het toch niet tegen
Inderdaad, na de bevalling lopen ze in de blote kont. Dat loopt onze Brumma nu ook en die is niet eens bevallen. Die heeft haar bikini nog aan zeg ik al.
Nee Nienke, het is juist niet rond de tepels. Meer op haar buik aan de zijkanten.
Nou als ik er verder toch niets aan kan doen dan neem ik het maar zoals het is. Misschien dat het straks gewoon weer stopt voor ze echt kaal is.
ja, toen onze skip bevallen is begon ze ook enorm te verharen. Ook werd de kleur van haar vacht heel anders. Van haar mooie volle staartje was niks meer over, nee het zag er niet uit.
Maar een paar maanden verder en je zag er niks meer van
Als één van mijn honden bevallen is ben ik altijd bang dat ik de dierenbescherming daarna achter me aan krijg. Ze zijn dan altijd broodmager en zo kaal...
je ziet het els, je leest het allemaal, iedere hond die bevallen is gaat in de verharing, en of het nou winter is of niet, ze lopen gewoon in de blote gat.
geen zorgen maken, zorgen voor gezonde en goede voeding, en de vacht is er straks weer als nieuw.
dat is een voordeel van honden, kaal ? ze krijgen gewoon weer nieuw haar.
zal ook nog even iets vertellen over honden die in hun blote gat lopen.
heb een pup van een newfoundlander genomen, jee wat was die mamma prachtig. ik naar huis met mijn pup van acht weken en vele fotoos van de mamma van mijn pup. tot ik weer een paar weken later even op bezoek kwam.
en rond keek naar de mamma van mijn pup. dacht nee die is er niet, er lag een hond op de grond midden in de woonkamer, die nieuwsgierig naar ons toe kwam, kaal lelijk en mager. en in mijn ogen gekrompen, nee dat was toch niet de mamma van mijn pup.
ja dat was ze dus wel. en een half jaar later kwamen we weer eens op bezoek, en mamma was weer een echte berin, met een prachtige vacht. zo zie je maar.
en dit geef ook aan dat een hond die pupjes gehad heeft , dat dat heel veel vergt van een honden lichaam, we doen het vaak af, ach even een nestje nemen, de hond krijgt er ook een tik van . komt wel weer goed hoor, daar gaat het ook niet over, en een beetje ontopic, maar dit speelt toch allemaal wel mee, met een nestje krijgen.
Oei wat fijn om een dwergschnauzer te hebben
Mijn moeders zijn nooit mager na de bevalling of na het zogen,maar ze hebben dan ook de hele dag puppybrokjes tot hun beschikking en daarnaast krijgen ze nog een 3 x daags 200 gram KVV.
Enne ze raken het haar niet kwijt,whahaha.
Wat fijn is het toch om een dwergschnauzer te hebben
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "verharen na de bevalling?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?