Zou je me kunnen uitleggen hoe we hadden kunnen weten dat dit broodfok is (oprecht geïnteresseerd, want ik heb hier echt naar uitgekeken tijdens mijn zoektocht).
Hopelijk komt hier niet als antwoord dat je gewoon nooit op marktplaats advertenties moet reageren.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Meer mensen met een kruising Maltezer/Teckel?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
nee helaas dat laatste kan je niet vragen
en die mensen zijn uit op "je een oor aannaaien"
Als de rashonden waarmee is gefokt kunnen al doorgefokt zijn
dan wordt de kruizing niet beter maar krijgt de gebreken van 2 partijen
Heb je gevraagd naar de papieren van de ouders bv en hun gezondheids verklaringen op afwijkingen?
Genoemde naam en plaatsnaam staan op de volgende lijst
http://www.koophiernooiteenpuppy.com/klachten-over-fokkers/
Nee daar heb ik niet naar gevraagd en daar ben ik dan te naïef voor geweest. Naar mijn weten was het gewoon een gelegenheidsnestje van een boer. In dat opzicht ben ik er dan te luchtig in geweest maar zo heeft bijna iedereen die ik ken het eigenlijk altijd gedaan.
Behalve de Welsh Terriër met stamboom die mijn ouders gehaald hadden toen ik jong was, en laat dat nou net het hondje geweest zijn die "een steekje los had zitten" en niet met andere honden om kon gaan.
Ik kan hem niet vinden.
Het gaat over xxx
Ik zie alleen een xxx,
en Euro Doggy uit Sint-Oedenrode.
Dit zijn ze beide niet.
-- reactie gewijzigd door het moderator team op 14 september om 19:24 --dat is precies waar ze op uit zijn..helaas
we kunnen alleen maar zorgen dat niet meer mensen hier instinken
vandaar dat ik dit allemaal zeg
dus niet om jullie de grond in te boren of omdat ik jullie hondjes niet leuk vind
Ik vond ook niet dat ik de grond ingeboord werd hoor, maar ik wilde wel even duidelijk maken dat ik er wel echt rekening mee heb gehouden in mijn zoektocht, en veel opgezocht heb waar ik op moest letten. Dat het dan alsnog mis is gegaan is natuurlijk jammer, al is dat wel heel moeilijk te zeggen met dat lieve hondje dat nu naast me ligt...
Ik ben meerdere leuke boomertjes tegengekomen, maar bij tekenen van broodfok heb ik hier meteen van afgezien.
Je kan in iedergeval zien waar ze vandaan komen en daar onderzoek naar doen
en verder naar tests op rasafwijkingen vragen van de hond
Heb jij toevallig een foto van jouw hondje(s) als pup? Ik ben echt heel erg benieuwd of ze op Ludo lijken.
Dan weet ik of hij op die van jou gaat lijken .
Ik vind het hondje op je foto zo ontzettend leuk!
*Edit: laat maar! Ik zie dat je foto's hebt toegevoegd!
Ja ludo ik had er wat foto's voor je opgezet. Beide waren vrij donker met lichte uilen oogjes. Daar had ik de 2de ook op uitgekozen. En nu lijkt het net een 2ling. Maar Ludo ik wil je ff zeggen dat ik met de oudste hond terug ben gegaan naar die boerderij. Ik had die boer gevraagd of hij nog eens een nestje zou krijgen. Hij zei dat dat wel kon. Hij vond Djagger (de oudste) een prachtige hond. Waarschijnlijk heeft hij gedacht dat hij nog wat meer geld kon verdienen want voor de 2de hond moest ik meer betalen. Laten we hopen dat het moedertje nu rust krijgt dan is er niks aan de hand. Zou ik nog eens een advertentie zien dan zal ik hem bellen en verhaal halen.
Ja precies, want van wanneer zijn jouw honden?
Ludo is van 05-07-2015. Ik las dat er afgelopen december of januari ook nog een nestje is geweest. Dus dat is wel héél kort op elkaar geweest.
Volgens mij zit er net iets meer maltezer in Djagger en Djigs als bij Ludo. We zullen over een aantal maanden zien hoe hij er uit komt te zien . Hij krijgt wel steeds meer witte haartjes door zijn vacht heen volgens mij.
Djagger is van augustus 2013 en Djigs is van september 2014.
Ik denk dat als ik ze zou laten plukken je ook meer teckel zou zien. Maar ik knip ze zelf wat bij en hou de haren wat langer. Met een coat king haal ik de ondervacht eruit. Is wat meer werk met kammen en wassen maar ze zien er wel leuker uit met wat langer haar.
Okee dus de moeder heeft in totaal 3 nestjes gehad en elke keer ongeveer een jaar er tussen.. dit valt me eerlijk gezegt nog mee.
Tenzij er voor Djagger ook nog nestjes geweest zijn.
Ja ik vind ook die lange haren ook juist mooi! Ik ga hem later denk ik wel een keer naar de trimmer brengen, gewoon om te zien hoe dat er uit ziet . Als het ook zo'n haarbal als die van jou wordt.
Vandaag op het waalstrandje
Hay Ludo,
Naar mijn weten zijn er na Djagger nog 3 nestjes geweest. Het nestje van Djigs en daarna heb ik die boer nog 2 keer op marktplaats zien staan. Ik twijfel nu ook of Djagger van een eerste nest is.
Ik ga toch eens contact met deze heer Van Der Heijden opzoeken.
Hallo andere teckel/maltezer baasjes,
Na onzekerheid over het aantal nestjes heb ik de fokker gebeld. Deze zei in eerste instantie dat hij 2 nestjes had gehad waarop ik zei of hij wel goed kon rekenen want ik wist wel beter. Toen heb ik hem verteld dat ik andere hhondjes ben tegengekomen van hem met andere geboorte data. Toen zei hij dat hij van de kruising teckel/maltzer 4 nestjes had gehad. Dat kan wel kloppen want ik heb hem inderdaad zelf al 4 keer op marktplaats zien staan. Hij vroeg toen om welke kruising het ging. Nu blijkt dus dat hij met meerdere honden heeft gefokt. Ik heb hem verzekerd dat als hij niet stopt met broodfokken hij ook op een lijst komt te staan en ik verdere stappen ga ondernemen en dat ik hem in de gaten houdt. Hij zei dat hij het niet meer zou doen pffff. Ik heb ook een mail naar de hondenbescherming gestuurd en in afwachting daavan hou ik hem in de gaten.
-- reactie gewijzigd door het moderator team op 14 september om 19:26 --Nee oukje dat geloof ik zeker niet. Daarom heb ik ook al een mail gestuurd naar de hondenbescherming. In ieder geval weet hij nu wel dat hij in de gaten gehouden wordt en laten we hopen dat het helpt. Ik heb trouwens gezegd dat we met meerdere puppie eigenaren stappen zullen ondernemen. Meer kan ikmop dit moment niet doen.
Ik heb inmiddels bericht gehad van 3 instanties ( hondenbescherming, stoppuppytraders en van nvwa) deze zullen er achteraan gaan hebben ze mij gemaild.
Hij laat in ieder geval wel duidelijk zien dat hij weet dat hij niet goed bezig is, door te liegen en zeggen dat hij maar 2 nestjes heeft gehad. Wel goed dat je er zo achteraan bent gegaan bij hem, ik denk niet dat ik dat lef heb .
Maar volgens mij kan die moeder na Djigs niet nog twee nestjes hebben gehad, aangezien er maar 10 maanden tussen djigs en Ludo in zit. Misschien heeft die fokker dan toch meerdere teefjes waar hij mee fokt?
@Djagger & Djigs
Heel goed dat je deze vermeerderaar hebt aangesproken.
Of het zal helpen is een tweede, maar hij weet dat er op hem gelet wordt.
Helaas is broodfok niet verboden, maar de gezondheid en welzijn van de fokdieren en de pups moeten aan wettelijke normen voldoen.
Iedereen die daar, ondanks de vele waarschuwingen op internet en andere media, een pup gekocht heeft, maar zich nu realiseert dat dit een broodfokkerij is, zou zoveel mogelijk mensen hiervoor moeten waarschuwen om daar geen pup te kopen. Door daar een pup te kopen steun je de broodfokkerij.
Ludo naar mijn idee fokt hij de kruising teckel/maltezer steeds met hetzelfde teefje. Vandaar dat hij beaamde 4 nestjes te hebben gehad met datzelfde teefje. Ik weet dat hij 3 nestjes na djagger heeft gehad. Het 2de nestje is van september 2014. Toen stond hij begin fit jaar en 2 maanden geleden weer op marktplaats met dezelfde kruising. Ik heb hem gevraagd hoeveel nestjes hij heeft gehad met dat teefje. 4 dus. Ik denk dat hij het teefje meteen weer heeft laten toen dat weer kon. Het is krap maar kan wel.
Dank je wel Loesje,
Ik heb die boer er op geattendeerd dat hij zowel aan de gezondheid van het teefje en van de pups moet denken. De moeder heeft ook een herstel periode nodig. Dat beaamde hij netjes. Maarja die zien alleen maar geld en dat blijkt uit het feit dat ik voor mijn 2de pup ineens €175,- meer moest betalen. Dat zegt genoeg. Laten we hopen dat de aangesproken instanties wat kunnen betekenen indeze. Mijn steun hebben ze in ieder geval. Het gaat tenslotte ook om het moedertje en bbroertjes en zusje van onze lummelen.
Wat fijn om te lezen dat jullie het zo serieus nemen
Weer mensen erbij ,die kunnen waarschuwen over hoe je eringeluisd wordt.
Das goed nieuws!
Want elk niet verkocht pupje telt...hoe lastiger het wordt om de pups te verkopen..hoe eerder ze iets anders zullen gaan doen.
(hopelijk niet met dieren)
hopelijk komt er een dag dat dit soort mensen aangepakt gaan worden.
Super dat jullie dit hebben gedaan! Ik denk dat je het verschil tussen een echt pret/oepsnestje en een broodfokkers vooral ziet aan de kostprijs van de pups. Als mensen honderden euro's voor een kruising gaan vragen is het al snel verdacht. Kijk bij marktplaats inderdaad ook altijd naar de andere advertenties van deze persoon. Jullie hondjes zien er heel leuk uit dus ik snap dat iemand hier bewust op is gaan fokken. Alleen jammer dat het niet bij 1 of 2 nestjes is gebleven. En uiteindelijk is gezondheid natuurlijk belangrijker dan uiterlijk. Inderdaad geeft een rashond met stamboom ook geen garanties. Maar twee niet geteste rashonden geeft nog een groter risico. Complimenten in ieder geval en geniet van jullie leuke diertjes.
Ik vond de prijs voor mijn hondje juist aan de lage kant. Voor boomers betaal je vaak 400-450 euro, en voor Ludo heb ik 300 euro betaald.
Soms is het jammergenoeg nog best lastig om ze er tussenuit te vissen wat dat betreft heeft deze fokker het goed aangepakt...
dat is het ook maar als een fokker verantwoord fokt kan deze al nooit pups hebben voor deze prijs
voor een spaanse zwerver van middelbare leeftijd betaalde ik al 175 per stuk ivm de kosten van asiel entingen vlucht.
honden kosten geld want een verantwoorde fokker moet veel onkosten maken.
en kan daardoor ook aantonen dat deze verantwoord bezig is en waarop de prijs van een pup is gebaseerd..en zal daar graag over vertellen en beelden laten zien ect
Daarnaast vertoont zo''n fokker interesse in jou en jou leven
ze willen immers dat de juiste pup op juiste plek komt.
Ik koop zelf geen jonge dieren (dat is voor iedereen een persoonlijke keuze natuurlijk)
er zit genoeg leuks tussen het afval van onze maatschappij
als je beetje minder uitwil geven dan voor verantwoorde pup
en dat zijn echt niet allemaal probleem dieren.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Meer mensen met een kruising Maltezer/Teckel?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?