muilband of halsband met spray wel of geen goed idee?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel LyaLya

honden foto van Lya

hallo allemaal,

Mijn hond is 2 keer aangevallen door een grote groep honden, nu is ze waarschijnlijk angstagressief.

Als ze een andere hond ziet trekt ze hard aan de lijn en blaft heel hard en gromd.

Ik probeer haar dan af te leiden met iets lekkers of met een stok maar dat werkt niet.

Mijn moeder denkt dat een muilband werkt omdat de hond dan niet meer kan blaffen, en als zij niet meer blaft doet de andere hond ook niks en zo ziet mijn hond dat andere honden niet eng zijn.

Ook wilt mijn moeder misschien een halsband met spray erin kopen (als de hond blaft dan krijgt die een spray in zijn gezicht gespoten wat die vind stinken)

Ik denk zelf dat de hond zich door die middelen alleen maar meer bedreigd gaat voelen en alleen maar heftiger gaat reageren.

Ik vroeg me af wat jullie ervan vinden?

Is het een goed idee om die dingen te gebruiken of niet?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over " muilband of halsband met spray wel of geen goed idee?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel    Ilja & ***Sterre** Ilja & ***Sterre**

honden foto van    Ilja & ***Sterre**

Hoi,

Nee, ik raad je aan dit beslist niet doen.. :'(

Je maakt de hond nog veel angstiger dan ze al is..

Je moet de angt wegnemen, niet straffen voor de symptomen die ze laat zien dat ze angtig is...

Het is namelijk ANGST wat ze laat zien..

Ik heb Sterre net behandeld voor angstagressie met klass.homeopathie..

Ze is weer de 'vrije' hond die ze voorheen was gelukkig..
En speelt weer met iedereen..

Als je meer wilt weten dan lees ik dit graag in een pb..

Lieve groet, Ilja

honden page profiel Rexxie en LeahRexxie en Leah

honden foto van Rexxie en Leah

Hoi!

Eerlijk gezegd is dat symptoombestrijding. Ik zou toch willen adviseren om naar de oorzaak te kijken, en die eventueel op te lossen.
Jullie hond is duidelijk angstig geworden voor andere honden. Misschien een idee om naar hondentraining te gaan. Misschien kent jullie hond de basisbegrippen als zit-hier-af-blijf allemaal wel, maar je bent dan ook in een groep. Zo leert hij dat een groep andere honden ook goed kan zijn.
De instructeur kan hier ook meer begeleding bij bieden.

Succes hiermee!

Groet Marjan

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

ga ook mee met hier boven.

honden foto van *~Maartje & Mila~* ( v.a. 9-2 geen actief lid meer )

Hoi! Als je hond uit angst zo doet, maak je door deze hulpmiddelen zn angst alleen maar groter, en daarmee het probleem dus ook.
Misschien is het idd goed om eens naar een hondenschool te gaan voor advies?

Marcus Kingma (Gast)

Een muilband mag en kan uitsluitend voor een ZEER korte periode. B.v. als een dierenarts even wat moet onderzoeken. Waarom? Een hond regelt zijn lichaamstemperatuur door te hijgen (transpireren) Het ontnemen van die mogelijkheid is op lange duur dodelijk voor de hond=hondenmishandeling=hondenkwelling=misdrijf.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over " muilband of halsband met spray wel of geen goed idee?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: hond en bank, graag ervaringen
^