Ik be naar de apotheek geweest achter een middel om prevenief wormen tegen te gaan.
Nu had ik normaal tabletjes (weet de naam niet zo direct) maar nu rade die apotheker mij dogminth aan.
Het is een vieze gele pasta in een gele tube.
Het gaat in elk geval veel beter om het naar binnen te krijgen dan de tabletjes, ookal trekken ze maar gekken bekken (volgens mij heeft het echt een vieze smaak )
Maar wat ik mij vooral afvraag is of dit ontwormingsmiddel tegen alle wormen beschermd?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Dogminth?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
uhmz dat weet ik niet ,
maar wat ik vertellen wou ,kreeg de tabletten ook slecht naar binnen bij mn hond, brak ze toen in stukjes en drukte deze in stukjes hondenworst ,,
nou toen ging t van harte
Hier is de bijsluiter
DOGMINTH® pasta
Registratiehouder / Fabrikant
Registratiehouder.
Pfizer Animal Health s.a., rue Laid Burniat 1, B-1348 Louvain-la-Neuve.
Fabrikant.
Pfizer Canada Inc.
1 Wilton Grove Road
London, Ontario
Canada of Pfizer Animal Health
601 West Cornhusker Highway
Lincoln, Nebraska
U.S.A.
Gehalte aan werkzame en overige bestanddelen
Pyranteli embonas (= pyrantelum 7,5mg) - Natr. alginas - Sorbitol. 70% non cristallisabile - Silica colloidalis anhydrica - Methyl. parahydroxybenzoas - Propyl. parahydroxybenzoas - Aqua purificata ad 1 g.
Indicaties
Dogminth is aangewezen bij honden voor de behandeling van gastro-intestinale wormziekten zoals Toxocara canis, Toxascaris leonina, Uncinaria stenocephala.
Contra-indicaties
Er zijn geen contra-indicaties bekend.
Bijwerkingen
Er zijn geen bijwerkingen waargenomen.
Doeldieren
Honden.
Dosering voor elk doeldier
Dogminth wordt toegediend in een unieke orale dosis.
De dosering bedraagt 5 mg pyrantelbase per kg levend gewicht.
Toedieningswijze en toedieningsweg
Dogminth spuiten van 16 g.
De hoeveelheid toe te dienen pasta aanpassen aan het gewicht van het dier met behulp van de gewichtschaalverdeling die op de cilinder van de spuit afgedrukt is.
Dogminth tube van 24g.
Door een eenvoudige druk op de tube komt de pasta vrij in de vorm van een lint; daarvan wordt 2 cm pasta per kg levend gewicht toegediend (overeenkomend met een dosis van 5 mg pyrantelbase per kg levend gewicht). De toe te dienen hoeveelheid pasta wordt bepaald met behulp van de schaalverdeling die op de doos voorkomt.
De hoeveelheid pasta die nodig is voor de behandeling kan rechtstreeks op de tong van het dier aangebracht worden of mag met het voedsel vermengd worden.
Er zijn geen bijzondere voedingsvoorzorgen in acht te nemen. Dogminth kan zonder gevaar worden toegediend aan honden van elke leeftijd en wordt goed verdragen door hondenjongen, zelfs bij herhaalde toedieningen.
Behandelingsschema.
Het is aangeraden het vermifugum als volgt toe te dienen:
hondenjongen: vanaf de leeftijd van 2 tot 4 weken alsook op de leeftijd van 7-8 en 12 weken;
teven:onmiddellijk vóór of na de dekking en onmiddellijk vóór het jongen;
andere honden: minstens eenmaal per jaar.
Het hierboven aanbevolen behandelingsschema is een "type" posologie die enkel als een indicatie wordt aangegeven.
Wachttijd
Niet van toepassing.
Speciale voorzorgsmaatregelen bij bewaren
Bewaren buiten invloed van licht wat de spuiten betreft.
Dogminth behoudt zijn werkzaamheid tot de datum (uitgedrukt in maand-jaar) vermeld op de verpakking naast de vermelding EXP.
Speciale waarschuwingen
Er zijn geen bijzondere veiligheidsmaatregelen te nemen door de personen die het product toedienen.
Dogminth* kan in alle veiligheid worden toegediend aan drachtige en zogende teven.
Bijkomend bij de indicaties vermeld onder rubriek 'therapeutische indicaties", maar waarbij deze parasieten niet endemisch zijn in Belgie noch in Luxemburg, moeten we noteren dat Dogminth alsook aangewezen is voor de behandeling bij honden van gastro-intestinale wormziekten zoals Ancylostoma caninum en Ancylostoma braziliense.
Vrije aflevering.
Speciale voorzorgsmaatregelen voor de verwijdering van het ongebruikte geneesmiddel of eventuele restanten hiervan
De gepaste voorzorgsmaatregelen moeten genomen worden om te vermijden dat het product in het milieu terechtkomt.
Liefs natascha
hey als je vloeibaar of pasta gebruikt is het normaal 3 opeenvolgende dagen dat je dat moet geven om de 6 maand
doe ik ook
ik vind het wel makkelijker pilletje in stukje vlees 1x en klaar tegen paste en vloeibaar is 3 opeenvolgende dagen
ik gebruik dogmint vloeibaar bij de pups
en drontal dog tabletten bij vinny en luna is juist 1/4 tablet dat ze mogen hebben
Ik moet het 1 keer geven 3 tot 4 maal per jaar.
Ik vind het nogal een smeerboel want Nouki zijn haren rond zijn mond zien nog steed geel. :-s
Dus volgende keer gewoon terug tabletjes hoor.
Haha is wel handiger ja... En volgens mij ook vaak betrouwbaarder, maar ik weet niets van dit merk pasta af...
ik heb voor de pupkes niet de pasta maar het vloeibare is melkachtig en moet je 3x na elkaar en dan om de 6 maand vind tabletten ook makkelijker in stukje vlees rollen en hup
Even de bijsluiter lezen Sam. Je weegt je puppie en voor iedere kilo aan gewicht geef je 2 cm pasta! Verder zelf even lezen want weet niet hoe oud jouw hond is!! In dit topic staat de bijsluiter bij het antwoord van Sjenghi!
ik heb de bijsluiter gelezen maar ofwel lees ik er los over ofwel staat het er niet in
in de bijsluiter staat wel het volgende:
Behandelingsschema.
Het is aangeraden het vermifugum als volgt toe te dienen:
hondenjongen: vanaf de leeftijd van 2 tot 4 weken alsook op de leeftijd van 7-8 en 12 weken;
teven:onmiddellijk vóór of na de dekking en onmiddellijk vóór het jongen;
andere honden: minstens eenmaal per jaar.
mijn puppy is 7weken en 2dagen oud en is een teefje ,ik zou graag weten hoeveel keer per dag het moet worden toegedient en op welke tijdstippen??
eergisteren gaf ik mijn hondjes elks een correcte dosering dogminth, dus nu bijna 48 uur geleden nadat ik had vastgesteld dat Jeanny kleine "kruipende snotjes" afscheidde langs haar anus.
Mijn vraag is: hoeveel tijd heeft het middel nodig om die wormpjes te doden of te verdrijven want ook daarnet nog (11.40h) kropen er nog twee over het tapijt nadat Jeanny er met haar poepje over schoof?
groet,
Peter
ken het product niet. Gebruik altijd Drontal. daar zit een koekjessmaak aan en vinden ze dus erg lekker.
Heel vroeger(13 jaar geleden) gebruikte ik dit als mijn hond nog pup was, maar nu gebruik ik gewoon tabletten. Ik weet niet of dit voldoende afdoende is tegen lintwormen.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Dogminth?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?