Correctie, noodzakelijk?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel VeraVera 3 doggies

honden foto van Vera

Eigenlijk is het opvoeden van honden hetzelfde als het opvoeden van kinderen of welk wezen dan ook. En dan gekeken naar alle volwassen mensen, een simpel voorbeeld is een stoplicht, de meesten weten dat ze moeten stoppen voor het rode licht, en laten we wel wezen deze stoplichten zijn er om elkaars veiligheid relatief te kunnen waarborgen, in de honden wereld zou het er op neer komen dat ik net zolang zou moeten wachten tot iemand uit zichzelf stopt voor het rode licht, en deze persoon dan heel erg belonen, en degene die toch door het rode licht rijden die negeer ik..... En dat zou werken? Nou ben echt bang van niet, de beloning is de eerste keer leuk maar na de zoveelste keer dezelfde beloning te hebben gekregen is er niets meer aan, in de honden wereld is het zelfs nog sterker de beloning blijft na bepaalde tijd zelfs uit. Nu zullen sommig sommige zeggen, ja en daarom bouw je een onzekerheid factor in, degene kan soms een beloning krijgen dan blijft het leuk, nou ook dat zou niet bij mij gewerkt hebben, en ik ben ook niet altijd tevreden met mijn salaris, en dat krijg ik elke maand, maar ik wil toch steeds meer, en nu het crisis is zit verhoging er niet in maar mijn motivatie gaat hoe dan ook achteruit.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Correctie, noodzakelijk?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Lo&SoLo&So 3 doggies

honden foto van Lo&So

" De onze kent bha.dus als mevrouw met snuit naar paardepoep gaat is bha genoeg.nu laat ze het links liggen en is bha nooit meer nodig. "

Ik hoef niet eens te bha-en. En wat als jij er niet bij bent om te bha-en?
Ik wil dat mijn honden uiteindelijk leren (en dat mag zo lang duren als het duurt) dat geen paardenpoep eten beter lekkers oplevert dan paardenpoep op zich.
Hierdoor zullen ze uit zichzelf dus geen paardenpoep meer gaan eten.

honden page profiel Wakkere huskyWakkere husky 3 doggies

honden foto van Wakkere husky

@martin ik had je graag mijn vorige reu als uitdaging gegeven, of eigenlijk liever niet. Fysiek aanpakken had hem grondig verknalt. Met geduld hebben wij er nog een fantastische hond aan gehad, door duidelijk, consequent maar zeker niet afdwingend fysiek te zijn. Werd hij wel eens gecorrigeerd? Ja hoor, met wat hij het ergst van al vond, buiten gesloten worden.Een keer hebben we hem pijn gedaan. Per ongeluk, ik struikelde over een lijn, hij draaide net om en ik raakte hem vol met mijn bergschoen in de flank. Hij krijste van schrik, liep de rest van de wandeling met oren en staart naar beneden mee, maar dat geluid... Ik hoor het, vijf jaar na dato nog steeds, het was een combinatie van schrik, pijn en beschaamd vertrouwen. 
Overigens zou ik er beslist niet van gediend zijn als je mijn honden zou gaan lopen corrigeren.

Anoniem (Gast)

Hallo,

Ik zei ook. Het ligt aan de hond. Je hond moet er niet bang van worden. Die van ons is bv nergens bang voor. Het ligt helemaal aan je hond(je).

Anoniem (Gast)

Als ik met mijn hond (5,5 maand loop) en er komt weer es zon loslopende hond aanstuiven en die begint naar mijn hond te grommen of wil aanvallen, krijgt die wel een correctie en als ie niet luisterd geef ik hem een schop. laat mijn pup niet vergallen door andermans slechtopgevoede hond. En als die baas daar dan niet van gediend is kan me een worst wezen. Hij moet blij zijn dat ik hem geen correctie geef.

honden page profiel Lo&SoLo&So 3 doggies

honden foto van Lo&So

" Eigenlijk is het opvoeden van honden hetzelfde als het opvoeden van kinderen of welk wezen dan ook. En dan gekeken naar alle volwassen mensen, een simpel voorbeeld is een stoplicht, de meesten weten dat ze moeten stoppen voor het rode licht, en laten we wel wezen deze stoplichten zijn er om elkaars veiligheid relatief te kunnen waarborgen, in de honden wereld zou het er op neer komen dat ik net zolang zou moeten wachten tot iemand uit zichzelf stopt voor het rode licht, en deze persoon dan heel erg belonen, en degene die toch door het rode licht rijden die negeer ik..... En dat zou werken? Nou ben echt bang van niet, de beloning is de eerste keer leuk maar na de zoveelste keer dezelfde beloning te hebben gekregen is er niets meer aan, in de honden wereld is het zelfs nog sterker de beloning blijft na bepaalde tijd zelfs uit. Nu zullen sommig sommige zeggen, ja en daarom bouw je een onzekerheid factor in, degene kan soms een beloning krijgen dan blijft het leuk, nou ook dat zou niet bij mij gewerkt hebben, en ik ben ook niet altijd tevreden met mijn salaris, en dat krijg ik elke maand, maar ik wil toch steeds meer, en nu het crisis is zit verhoging er niet in maar mijn motivatie gaat hoe dan ook achteruit. "

Nee, bij ons gaat het zo:

Ik zorg dat ze niet de mogelijkheid hebben om door het rode licht te rijden.
Pas als het groen wordt kunnen ze vooruit en worden ze beloond.
Op die manier zullen ze zelf de link leggen dat groen gaan is en dat het nog leuk is ook.
De beloning zorgt ervoor dat ze het gedrag gaan herhalen.

honden page profiel gojagoja 3 doggies

honden foto van goja

tja, en gedrag waar ik echt keihard de rem op zet
heeft niets te maken met het eten van een hapje paardenpoep

dingen moet wel in perspectief blijven he

in belonen zit ook in mijn optiek een enorme valkuil
a. je moet wel heel goed timen (want wat beloon je anders, en ik zie daar echt grote fouten in gemaakt worden, en dan kan je nogal problemen veroorzaken)
b. de kracht van de beloning dooft uit en als we dan al met kaasjes staan te zwaaien, waar belonen we daarna dan mee
c. mijn hond (maar misschien ligt dat aan die van mij) keert het zelfs tegen me, als ik "gewoon" gedrag ga belonen -en ik ben zo dom geweest dat te doen op aanraden van een zogenaamde GT- versterkte hij zijn ongewenste gedrag in hoge mate.

wat betreft correctie, als mijn hond zeer ongewenst gedrag toont, wat gevaarlijk is voor
de omgeving, haal ik het uitermate stevig terug en zet hem op zn kont, ontspant hij daarna
is het ook "over", en of hij dat begrijpt.

honden page profiel bassiebassie 3 doggies

" Nu zullen sommig sommige zeggen, ja en daarom bouw je een onzekerheid factor in, degene kan soms een beloning krijgen dan blijft het leuk, nou ook dat zou niet bij mij gewerkt hebben, en ik ben ook niet altijd tevreden met mijn salaris, en dat krijg ik elke maand, maar ik wil toch steeds meer, en nu het crisis is zit verhoging er niet in maar mijn motivatie gaat hoe dan ook achteruit. "

En toch ga je nog steeds naar je werk, want je bent nog steeds meer gemotiveerd om wel te gaan dan niet. Anders zou je thuis blijven of misschien wel ander werk zoeken.
 
Daarnaast maak je ook de vergissing die heel veel mensen maken. Positief opvoeden is niet hetzelfde als alles maar negeren! Je kunt het wachten voor het rode stoplicht ook belonend maken. De motivatie zo veranderen dat het leuk, interessant wordt om te wachten. In ieder geval belonender dan doorrijden.

honden page profiel Jans HuizingJans Huizing 3 doggies

honden foto van Jans Huizing

"
Ik hoef niet eens te bha-en. En wat als jij er niet bij bent om te bha-en?
Ik wil dat mijn honden uiteindelijk leren (en dat mag zo lang duren als het duurt) dat geen paardenpoep eten beter lekkers oplevert dan paardenpoep op zich.
Hierdoor zullen ze uit zichzelf dus geen paardenpoep meer gaan eten. "

Doe toch precies hetzelfde.bha is zelfde als nee.mevrouw luisterde naar bha en werd beloond.klaar punt.de tweede keer keek ze erna en liep door.hup beloning.dussss en nu loopt ze et zo langs. En ze krijgt nu echt niet elke keer een beloning.en als ze met me andere loopt gebruiken die zelfde commando.en ja tuurlijk denkt ze dan owwww even uittesten maar dan wordt er bha geroepen en click weer beloning.ze weet donders goed dat bij ons en bij wie dan ook bij ons dezelfde commando's gebruiken. Tis een hele slimme dame

honden page profiel Lo&SoLo&So 3 doggies

honden foto van Lo&So

Hoooo...
Hier wordt niet met kaasjes gezwaaid. Kaasjes kan je verdienen.
Ik ga niet eerst met een kaasje zwaaien en vervolgens mijn hond roepen. Dat werkt niet natuurlijk.

Verder doe ik aan intervalbelonen en heb ik jackpotbeloningen voor echt moeilijke situaties.

Mijn honden (windhond, een straathond uit Singapore met wolfskenmerken, en een bUllmastiff) zijn geheel niet gevoelig voor ballen of andere speeltjes.
De singapoorse straathond was nergens gevoelig voor, pas hier in DL hebben we iets gevonden waar ze het wel voor doet, kippenhartjes (erg leuk om die in een plastic zakje in je jaszak mee te slepen).

Toevallig willen mijn honden alleen voor voedsel werken, maar ik kan me voorstellen dat er ook honden zijn die dat voor een spel met de baas doen. De meer werkgerichte honden.

Ik kan ook niet oordelen over gevaarlijk gedrag, want dat hebben mijn honden en vorige honden nog nooit vertoont. Als er topics over zulk gedrag zijn verwijs ik mensen ook altijd door naar een GT, daar brand ik mijn vingers niet aan. Veel te gevaarlijk.

honden page profiel bassiebassie 3 doggies

" a. je moet wel heel goed timen (want wat beloon je anders, en ik zie daar echt grote fouten in gemaakt worden, en dan kan je nogal problemen veroorzaken) "

Geldt natuurlijk voor belonen en corrigeren. Het gevaar bij corrigeren is wel dat het bij verkeerd gebruik altijd ten koste van de relatie met je hond kan gaan(kan zelfs in 1 keer). Bij verkeerd belonen moet er wel heel wat gebeuren voor het mis gaat. In ieder geval niet na 1 keer.

honden page profiel Lo&SoLo&So 3 doggies

honden foto van Lo&So

"
Doe toch precies hetzelfde.bha is zelfde als nee.mevrouw luisterde naar bha en werd beloond.klaar punt.de tweede keer keek ze erna en liep door.hup beloning.dussss en nu loopt ze et zo langs. En ze krijgt nu echt niet elke keer een beloning.en als ze met me andere loopt gebruiken die zelfde commando.en ja tuurlijk denkt ze dan owwww even uittesten maar dan wordt er bha geroepen en click weer beloning.ze weet donders goed dat bij ons en bij wie dan ook bij ons dezelfde commando's gebruiken. Tis een hele slimme dame "

Hoe heb je dat bha eigenlijk aangeleerd?
De hond wist in den beginne niet dat bha betekende dat je niet in een paardendrol mag happen.
Dus....heeft ze daarvoor op dr donder gehad?

honden page profiel gojagoja 3 doggies

honden foto van goja

"
Geldt natuurlijk voor belonen en corrigeren. Het gevaar bij corrigeren is wel dat het bij verkeerd gebruik altijd ten koste van de relatie met je hond kan gaan(kan zelfs in 1 keer). Bij verkeerd belonen moet er wel heel wat gebeuren voor het mis gaat. In ieder geval niet na 1 keer. "


dat ligt er toch echt aan hoe slim je hond is
en hoe snel hij connecties legt en hoe hij in karakter in elkaar zit

en hier worden dus geen kaasjes verdiend, ik heb nu eenmaal een hekel aan voer beloning
dat gaat gewoon in een voerbak
voerbeloning waar honden echt heel de dag hun best moeten doen om hun voer te verdienen
vind ik een soort chantage op een 1e levensbehoefte: eten
en dat staat mij persoonlijk !!!! (mijn mening dus, en mijn gevoel) enorm tegen

maar mn hond straffen/corrigeren als hij een hapje...... schapenpoep neemt
wat nog weleens gebeurd als je een kudde van 250 schapen "om de hoek" hebt lopen
ikke niet.... hij gaat zn gang maar, mijn ervaring is trouwens dat dat soort gedrag vaak
heel snel uitdoofd als je er uberhaupt geen aandacht aan besteedt
negatieve aandacht / positieve aandacht (cq correctie-beloning) beiden maakt de hond alert
en das bij mijn hond vaak gewoon niet handig

maar nogmaals, niet alle honden zijn eender, ze leren ook niet allemaal eender
en hebben ook niet allemaal dezelfde ervaringen of al ingeleerd gedrag

honden page profiel Jans HuizingJans Huizing 3 doggies

honden foto van Jans Huizing

"
Hoe heb je dat bha eigenlijk aangeleerd?
De hond wist in den beginne niet dat bha betekende dat je niet in een paardendrol mag happen.
Dus....heeft ze daarvoor op dr donder gehad? "

Wat denk je zelf.ja ze kreeg een rotschop.tuurlijk niet.
Stukkie worst op de grond en als ze die wilde pakken hand erop bha roepen clicken en belonen.doe je paar keer en tada ze ken bha

honden page profiel MaartMaart 3 doggies

honden foto van Maart

"
Geldt natuurlijk voor belonen en corrigeren. Het gevaar bij corrigeren is wel dat het bij verkeerd gebruik altijd ten koste van de relatie met je hond kan gaan(kan zelfs in 1 keer). Bij verkeerd belonen moet er wel heel wat gebeuren voor het mis gaat. In ieder geval niet na 1 keer. "



ach, ik heb gisteren de deur over de teen van mijn oudste getrokken. FF piepen, maar er is nu heus niets mis met onze relatie hoor, ze stond van morgen al weer tegen de deur te springen om naar buiten te mogen.

Daar tegenover staat dat als ik ze een vinger toe geef in het bijtwerk en ze 1 keer op de verkeerde moment beloon door te mogen gaan bijten, dat mij veel meer moeite zal kosten om het terug correct te hebben.
Hou ik ze eens per ongeluk tegen op de moment dat ze wel mogen gaan bijten, gaat hun dat heus de volgende keer niet tegenhouden om te mogen gaan, integendeel.

honden page profiel bassiebassie 3 doggies

" ach, ik heb gisteren de deur over de teen van mijn oudste getrokken. FF piepen, maar er is nu heus niets mis met onze relatie hoor, ze stond van morgen al weer tegen de deur te springen om naar buiten te mogen. "

Was het dan een correctie? Ik denk het niet, want ze stond al weer tegen de deur te springen.

" Daar tegenover staat dat als ik ze een vinger toe geef in het bijtwerk en ze 1 keer op de verkeerde moment beloon door te mogen gaan bijten, dat mij veel meer moeite zal kosten om het terug correct te hebben. "

En nog steeds niets mis in de relatie.

honden page profiel MaartMaart 3 doggies

honden foto van Maart

maakt het uit of ik het bewust of onbewust deed voor de hond?
Voor de hond in elk geval niet. Teen geplet onder de deur gewild of ongewild van het baasje uit... maakt echt niet uit.
Ze zijn heus niet van plastic.

honden page profiel bassiebassie 3 doggies

Nee dat maakt niet uit. Wat wel uitmaakt is hoe graag hij naar buiten wil, de motivatie dus. Dan zal zo'n teen onder de deur niet heel veel impact hebben op het gedrag en ook niet op de relatie.

honden page profiel gojagoja 3 doggies

honden foto van goja

" maakt het uit of ik het bewust of onbewust deed voor de hond?
Voor de hond in elk geval niet.  Teen geplet onder de deur gewild of ongewild van het baasje uit... maakt echt niet uit.
Ze zijn heus niet van plastic. "


ik moet eerlijk zeggen dat ik bij mijn huidige hond ook heb moeten leren
dat er ook hele harde honden zijn, kan bassie ontkennen wat tie wil
maar die zijn er wel
en dat wil niet zeggen dat er geslagen en geschopt kan gaan worden
of dat dat noodzakelijk is
maar het zijn honden die enorm kunnen incasseren en ook uitdelen
ik herken wel wat Maart schrijft, ze pakken eerder ruimte dan dat je dat terug kan halen

ik heb ook echt een omschakeling moeten maken,
waar de meeste honden achteruit gaan, heb ik er nu 1 die zonder aarzeling (en zonder daarbij abnormaal te zijn) naar voren komt, hij gaat niets uit de weg.

en ik denk dat we inmiddels, juist omdat ik dat stuk karakter waardeer, een fantastisch
relatie met deze hond heb, we hebben hem geweldig aan het werk gekregen wat hij gedreven
vol plezier en heel knap doet, en verder geniet hij van heel veel vrijheid, juist omdat we
zo streng zijn en heel af en toe echt, bij het overschreiden van bepaalde grenzen, ook heel
streng en stevig duidelijk kunnen zijn.

honden page profiel bassiebassie 3 doggies

" kan bassie ontkennen wat tie wil maar die zijn er wel "

Ik heb niets gezegd over hard honden. Maar nu je er over begint..........Er zijn zeer hoog gemotiveerde honden.

honden page profiel MaartMaart 3 doggies

honden foto van Maart

"

ik moet eerlijk zeggen dat ik bij mijn huidige hond ook heb moeten leren
dat er ook hele harde honden zijn, kan bassie ontkennen wat tie wil
maar die zijn er wel
en dat wil niet zeggen dat er geslagen en geschopt kan gaan worden
of dat dat noodzakelijk is
maar het zijn honden die enorm kunnen incasseren en ook uitdelen
ik herken wel wat Maart schrijft, ze pakken eerder ruimte dan dat je dat terug kan halen
"


idd.
En in sommige situaties is het gewoon niet geoorloofd dat de hond een eigen beslissing neemt.
Mijn honden hebben een hele grote motivatie om mensen te bijten. Maar dat mag toch heus niet op eigen intiatief gedaan worden.

honden page profiel gojagoja 3 doggies

honden foto van goja

"
Ik heb niets gezegd over hard honden. Maar nu je er over begint..........Er zijn zeer hoog gemotiveerde honden. "

ik ken honden die een enorme motivatie voor de bal hebben
maar beslist niet kunnen incasseren

hoge motivatie is nog geen hond die ook hard is
als je een harde hond hebt, met ook nog eens een grote motivatie tot bepaald gedrag
dan sta je dus wel ergens tegenover waar je goed over na moet denken

honden page profiel MaartMaart 3 doggies

honden foto van Maart

"
ik ken honden die een enorme motivatie voor de bal hebben
maar beslist niet kunnen incasseren

hoge motivatie is nog geen hond die ook hard is
als je een harde hond hebt, met ook nog eens een grote motivatie tot bepaald gedrag
dan sta je dus wel ergens tegenover waar je goed over na moet denken "


;-)

honden page profiel gojagoja 3 doggies

honden foto van goja

"

idd.
En in sommige situaties is het gewoon niet geoorloofd dat de hond een eigen beslissing neemt.
Mijn honden hebben een hele grote motivatie om mensen te bijten.  Maar dat mag toch heus niet op eigen intiatief gedaan worden.
"

en daar lopen wij dus ook tegenaan, gezien het verleden van onze hond
dit in combi met zijn zeer onafhankelijke karakter, vol eigen initiatief
nergens van onder de indruk zijn..........
vereist een andere aanpak, en daar hebben we een paar stevige lessen voor moeten leren.

honden page profiel bassiebassie 3 doggies

Maar stel nou eens dat er harde honden bestaan. Stel he! Is dat dan een reden om je hond hard aan te pakken. En om fysiek te corrigeren? Dan zouden die correcties toch helemaal geen zin hebben?

" en daar lopen wij dus ook tegenaan, gezien het verleden van onze hond
dit in combi met zijn zeer onafhankelijke karakter, vol eigen initiatief
nergens van onder de indruk zijn.......... "

En toch corrigeer je af en toe stevig(heb je ergens verteld in dit topic)? Waar doe je dat dan voor behalve om je eigen frustraties uit te leven? Hij is nergens van onder de indruk, dus die correctie komt dan niet aan. Of is hij toch minder hard dan je denkt(hoopt?) en vraagt hij om een totaal andere aanpak. Vraagt hij van jou om meer na te denken voor je iets doet? Zou zo maar kunnen!

honden page profiel VeraVera 3 doggies

honden foto van Vera

"
Nee, bij ons gaat het zo:

Ik zorg dat ze niet de mogelijkheid hebben om door het rode licht te rijden.
Pas als het groen wordt kunnen ze vooruit en worden ze beloond.
Op die manier zullen ze zelf de link leggen dat groen gaan is en dat het nog leuk is ook.
De beloning zorgt ervoor dat ze het gedrag gaan herhalen. "
Hoe zorg jij er voor dat ze de mogelijkheid niet hebben om door het "rode licht te rijden"?

honden page profiel Lo&SoLo&So 3 doggies

honden foto van Lo&So

" Hoe zorg jij er voor dat ze de mogelijkheid niet hebben om door het "rode licht te rijden"? "

Ik zou ze vasthouden aan de riem en pas laten gaan als het groen is.  Als je handeling maar vaak genoeg herhaalt valt het kwartje vanzelf dat als het groen is ze door mogen. Zeker als daar ook nog eens een beloning aan vast zit.
Zouden ze door een fout van mij wel eens door het rood gaan, zit daar geen beloning aan vast.
Op die manier is een fout maken ook niet erg, ze leren dat door het rood gaan niets oplevert.
Door het rood gaan is dus niet motiverend en door het groen gaan wel.

honden page profiel VeraVera 3 doggies

honden foto van Vera

"
En toch ga je nog steeds naar je werk, want je bent nog steeds meer gemotiveerd om wel te gaan dan niet. Anders zou je thuis blijven of misschien wel ander werk zoeken.
 
Daarnaast maak je ook de vergissing die heel veel mensen maken. Positief opvoeden is niet hetzelfde als alles maar negeren! Je kunt het wachten voor het rode stoplicht ook belonend maken. De motivatie zo veranderen dat het leuk, interessant wordt om te wachten. In ieder geval belonender dan doorrijden. "
Nou ik ben en wordt steeds minder gemotiveerd, tot ik inderdaad op een punt kom dat ik stop, en iets anders zoeken daar ben ik wel mee bezig.

Ik zie het iets anders met zo'n stoplicht, ik vertel gewoon rood is stoppen en bij groen mag je verder, en doe je dat niet dan hangt daar een consequentie aan, je wordt namelijk gecorrigeerd op je gedrag, dat corrigeren kan natuurlijk op vele manieren, deze correctie zou bijvoorbeeld net zo gemakkelijk en lijfstraf kunnen zijn, maar hier in NL hebben ze gekozen voor een boete in de vorm van een bepaald geldbedrag. Een simpele oplossing en je wordt niet fysiek, tenminste.....

Nu we het hebben over negeren of eigenlijk niet negeren zoals je zegt dan verval je dus automatisch in het corrigeren, want zodra je niet meer negeert dan ga je er op in. Wat betekend dat je iets gaat doen, en ik denk dat je je hond gaat vertellen wat ie ipv zou moeten/kunnen doen, en volgens mij corrigeer, of probeer je in ieder geval, het gedrag wat de hond deed. Iedereen die bijvoorbeeld een opspringende hond terug duwt, of met van mijn part met een koekje naar beneden begeleidt, corrigeert het gedrag.

honden page profiel MaartMaart 3 doggies

honden foto van Maart

Maar stel nou eens dat er harde honden bestaan. Stel he! Is dat dan een reden om je hond hard aan te pakken. En om fysiek te corrigeren? Dan zouden die correcties toch helemaal geen zin hebben? /quote]


Die correctie hebben net wel zin.
Het alternatieve gedrag van de vele gt's hebben net geen zin.

honden page profiel VeraVera 3 doggies

honden foto van Vera

En ik begrijp het negeren niet, want hoe komt het op een hond over als je hem negeert? Eigenlijk heb je totaal geen aandacht voor de hond, hij hoort er even niet bij? Ik denk dat dat best wel erg over kan komen bij een hond, tenminste wij met onze menselijke emoties moeten ons daar toch een bepaalde voorstelling van kunnen maken. Ik denk dat dat best wel eens een zware straf voor een hond zou kunnen zijn, straf <=> correctie of erger? Met corrigeren van bepaald gedrag ben je in ieder geval nog bezig met de hond met negeren sluit je hem helemaal buiten niet eens wetende of de hond het überhaupt begrijpt.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Correctie, noodzakelijk?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 7 van 11 12 3 4 5 6 78 9 10 11
Volgende forumvraag: Dadelijk naar de dierenarts...
^