Goede mechelse herder fokker in belgië

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

Jan (Gast)

Hoi zoals de titel vermeld ben ik op zoek om binnenkort een Mechelse herder in huis te nemen, we zoeken een goede hond die aan sport  (agility, etc) kan meedoen, maar geen pakwerk, zijn er goeie fokkers van mechelse herders hier in belgë die te vertrouwen zijn en waarbij ik zeker ben dat de ouders getest op HD en andere aandoeningen zijn? hoeft niet per sé van stamboom zolang ze heel gezond zijn, ik durf niet zo op internet te zoeken omdat ik vele niet zo vertrouw en bang heb voor valse stamboom of een slechte fokker tegen te komen..Kunnen jullie me enkele benoemen dat te vertrouwen zijn?

hartelijk bedankt

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Goede mechelse herder fokker in belgië" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Het Gouden Kwartet & BaasjeHet Gouden Kwartet & Baasjegoedgekeurde fokker

honden foto van Het Gouden Kwartet & Baasje

Ik denk dat je het beste contact op kunt nemen met de rasvereniging, die kan je meer informatie geven over fokkers die bij hen zijn aangesloten en binnenkort nesten verwachten.

jan (Gast)

" Ik denk dat je het beste contact op kunt nemen met de rasvereniging, die kan je meer informatie geven over fokkers die bij hen zijn aangesloten en binnenkort nesten verwachten. "

heb op de site proberen gaan, werkte eerst niet maar nu wel, ik vind het allemaal zowat onduidelijk eigenlijk..

honden page profiel Eline & VinoEline & Vino

honden foto van Eline & Vino

http://www.sweetvulcan.be/Home%20Nl.htm
Misschien is dit iets.. Ik zie dat ze vooral gehoorzaamheid en agility doen met hun honden en ze verwachten een nest in februari.

jan (Gast)

" Misschien is dit iets.. Ik zie dat ze vooral gehoorzaamheid en agility doen met hun honden en ze verwachten een nest in februari. "

hoi bedankt,  heb net via een verenigingssite een tiental fokkers terug gevonden kortbij, nu zal het zoekwerk worden en lezen zijn en reviews vinden over hen. echter moet stamboom niet per sé voor mij maar heb gewoon een te grote schrik voor HD enz, op ene informatie site lees ik over dat het sporadisch voorkomt bij hen.. op een andere dat het heel vaak voorkomt.. ik begrijp er na een tijd zelf niets meer van welke waar of niet is

honden page profiel Eline & VinoEline & Vino

honden foto van Eline & Vino

Het is natuurlijk niet makkelijk om een goede fokker te vinden.. Maar met een stamboom weet je wel zeker dat je hond een zuivere mechelaar is dus dat ze echt enkel met een zuivere hond fokken.
Succes nog. ;-)

honden foto van Vrouwtje van Denzel en Diva (R.I.P. Dixie)

Maart hier van het forum zit in België:

http://www.hondenpage.com/baasjes/15947/Maart.php

honden page profiel MaartMaart

honden foto van Maart

Germali's heeft een leuk nest liggen, geboren 10 januari
Vom Haus der Drachen idem

Van het Berkenmeer verwacht er elk moment eentje
Van Tessinij's idem
Les Betulacees eveneens.

Dit zijn al een paar bekwame fokkers, werklijnenn, maar tenslotte vorm je de hond ook wat zelf dmv opvoeding.
Genoeg werkhonden die hun uitdaging in agility vinden, mits je ze verder ook voldoende bezighoud.

'kalmere' fokkers zijn 'sweet vulcan', 'of blazing-amber' , en er zijn nog wel enkele fokkers die eerder richting showlijn fokken, maar daar ben ik niet in thuis.

honden page profiel MaartMaart

honden foto van Maart

och, als stamboom niet van belang is, kun je eens informeren bij 'of nightfire'.

Zij verwachten rond 14 februari pups. Ze fokken met nvbk stamboom (afkomst is gekend dus, maar de stambomen zijn niet fci geldig).
Die nvbk mechels zijn doorgaans ook een stuk geodkoper.
Als je daar informeert, zeg maar dat het via mij komt (Maart/Dagmar ;-) )

jan (Gast)

" och, als stamboom niet van belang is, kun je eens informeren bij 'of nightfire'.

Zij verwachten rond 14 februari pups.  Ze fokken met nvbk stamboom (afkomst is gekend dus, maar de stambomen zijn niet fci geldig).
Die nvbk mechels zijn doorgaans ook een stuk geodkoper.
Als je daar informeert, zeg maar dat het via mij komt (Maart/Dagmar ;-) ) "
Hoi ja, stamboom maakt me niet zo erg veel uit aangezien ik niet wil aan keuringen ofzo meedoen maar heb al liggen rondkijken en meestal praten ze over hoe goed hun hond in pakwerk etc is maar ik zoek eigenlijk een die speels, sportief is, en waarvan de ouders etc getest zijn op HD en andere ziekten zodat ik gewoon weet dat het veilig is, verder wil ik niet echt een die pure vechtlust heeft zoals sommigen op hun site vermelden aangezien ik ook met een dochter in huis zit hier en het ook als gezinslid goed moet kunnen doen, beweging en activiteiten, hondenschool en sport etc zal er genoeg zijn waar ik zelf mee bezig ben, ik zal een hond zonder stamboom even graag zien als een met maar de schrik voor aandoeningen zit er te fel bij, voor de prijs dat ik al zie bij sommigen met stamboom maar 600 euro vind ik het echt niet het besparen het waard, wel moet ik bij vermelden.. ik hoef niet speciaal dat de ouders van men pup  kampioen dit en dat zijn.. ik wil gewoon een leuke  mechelse herder die gezond is en waarvan ze zelf later niet moet afzien van aandoeningen en waarvan ik weet dat ze niets slechts heeft meegemaakt in het gezin daar..

honden page profiel MaartMaart

honden foto van Maart

die zonder stamboom gaan evengoed het pakwerk in hoor, dus wat dat betreft zegt het niets.

Het is een mechelse herder... die zijn er voor gemaakt.
Ik bedoel, je gaat toch ook geen ferrari bouwen en dan gaan verkondigen hoe goed hij aan 30 per uur de kindjes van school gaat ophalen?

Als je het niet ziet zitten, dat actieve werklustige karakter, kun je beter voor een andere optie kijken.

Zwiterse herder, duitse herder, hollandse herder... die zijn wat bereikbaarder en gemoedelijker.

jan (Gast)

" die zonder stamboom gaan evengoed het pakwerk in hoor, dus wat dat betreft zegt het niets.

Het is een mechelse herder... die zijn er voor gemaakt.
Ik bedoel, je gaat toch ook geen ferrari bouwen en dan gaan verkondigen hoe goed hij aan 30 per uur de kindjes van school gaat ophalen?

Als je het niet ziet zitten, dat actieve werklustige karakter, kun je beter voor een andere optie kijken.

Zwiterse herder, duitse herder, hollandse herder... die zijn wat bereikbaarder en gemoedelijker. "

Klopt en ik begrijp je punt maar heb heel veel en vastberaden liggen opzoeken over de mechelaar en mijn goede redenen waarom wel de mechelaar en waarom niet bijv de duitse herder, wat zijn de voor en nadelen met het beoefenen van pakwerk bij de mechelse herder?

honden page profiel MaartMaart

honden foto van Maart

Voordelen van de mechelaar: ik persoonlijk kan er beter mee communciren, ze zijn sneller, wendbaarder, betere springers.

Duits: zijn bereikbaarder, iets kalmer en gemoedelijker.

de mechelaar is een pak actiever en 'hyper' dan de duitse herder. Maar dat is wat je zelf wil...

De duits die ik heb zitten is jonger dan mijn jongste mechelaar maar hij heeft wel al meer bereikt en wint meestal elke wedstrijd dat hij meedoet. (zondag nog in de immense sneeuw 100-98-98 gespeeld> Maximum is 100-100-100 )

De omgang in huis is wat hetzelfde, als je met beide rassen niets doet, gaan beide rassen zelf wel entertainment gaan zoeken. Maar ik heb de indruk dat je bij de DH iets langer kunt wachten met niets doen en de mechel algauw een stuk scherper zal reageren.

honden page profiel Jeannette Jeannette

honden foto van Jeannette

Er zit absoluut verschil in vooral de lijnen van de Duitser, maar denk persoonlijk dat je de grootste "kans van slagen" in het pakwerk nog altijd met de gemiddelde Mechelaar hebt!

Verder is mijn ervaring ook dat ik makkelijker contact maak met de Mechelaar dan met de Duitse Herder. Van de honden die ik gehad heb waren de Mecheltjes "slaafser"... O-)

Anoniem (Gast)

" Er zit absoluut verschil in vooral de lijnen van de Duitser, maar denk persoonlijk dat je de grootste "kans van slagen" in het pakwerk nog altijd met de gemiddelde Mechelaar hebt!

Verder is mijn ervaring ook dat ik makkelijker contact maak met de Mechelaar dan met de Duitse Herder. Van de honden die ik gehad heb waren de Mecheltjes "slaafser"...  O-) "
ik heb van ondervinding met vrienden gemerkt dat mechelaars gewilliger zijn eenmaal ze je vertrouwen en respecteren en de duitse herder wat laxer is, maar bedoelde de voor en nadelen ivm pakwerk zoals.. zijn ze nog even betrouwbaar rond de familie wanneer voor pakwerk getraind gaan ze de goeie van de slechte goed herkennen en niet iemand onschuldig ineens bijten? entertainment heeft de hond wel voldoende, is praktisch het enige wat ik doe als ik thuis ben.

honden page profiel Jeannette Jeannette

honden foto van Jeannette

Aha, het gaat er voornamelijk om je te realiseren dat de honden, mits volledig afgericht, duidelijk weten waar wel en niet in te bijten.

Maar, ik vind niets onvoorspelbaarder dan een "half afgerichte" politiehond. Deze honden hebben het nog niet helemaal aangeleerd en hebben de neiging in vanalles te bijten "wat los en vast zit". Hier is echter ook verschil in. Je hebt nu eenmaal honden die scherper zijn dan de ander. Onze Lux bijvoorbeeld is heel scherp en heeft een hele lage bijtdrempel. Ik heb hem altijd in de gaten gehouden bij fietsers, straatwerkers en spelende kinderen buiten.

Hier thuis, twee jonge kinderen, is het echter altijd goed gegaan. Lux leeft al heel zijn leven, dus 9 jaar, in huis, zoals al onze honden, als KNPV- hond geleefd. Dit is zijn roedel, zijn familie, waarin hij helemaal onderaan de ladder staat.

honden page profiel MaartMaart

honden foto van Maart

" Er zit absoluut verschil in vooral de lijnen van de Duitser, maar denk persoonlijk dat je de grootste "kans van slagen" in het pakwerk nog altijd met de gemiddelde Mechelaar hebt!

Verder is mijn ervaring ook dat ik makkelijker contact maak met de Mechelaar dan met de Duitse Herder. Van de honden die ik gehad heb waren de Mecheltjes "slaafser"...  O-) ik heb van ondervinding met vrienden gemerkt dat mechelaars gewilliger zijn eenmaal ze je vertrouwen en respecteren en de duitse herder wat laxer is, maar bedoelde de voor en nadelen ivm pakwerk zoals.. zijn ze nog even betrouwbaar rond de familie wanneer voor pakwerk getraind gaan ze de goeie van de slechte goed herkennen en niet iemand onschuldig ineens bijten? entertainment heeft de hond wel voldoende, is praktisch het enige wat ik doe als ik thuis ben. "


pakwerk is een sport. Ik doe thuis geen pakwerk, dus de honden ook niet.
Ze lopen hier allemaal tussen de kinderen, varieren van 0 tot 6 jaar.

daarnaast zijn het wel wakers, zeker mijn oudste teef. Vreemden komen niet binnen.
Maar dat heeft niets met al dan niet pakwerk te maken. Dat is hun karakter.

Bij de moeder van mijn duits kom je ook niet binnen.

Anoniem (Gast)

"

pakwerk is een sport. Ik doe thuis geen pakwerk, dus de honden ook niet.
Ze lopen hier allemaal tussen de kinderen, varieren van 0 tot 6 jaar.

daarnaast zijn het wel wakers, zeker mijn oudste teef. Vreemden komen niet binnen.
Maar dat heeft niets met al dan niet pakwerk te maken. Dat is hun karakter.

Bij de moeder van mijn duits kom je ook niet binnen. "
daar ben ik blij voor om te horen, ik maak me nu al een stuk minder zorgen hierover

honden page profiel Jeannette Jeannette

honden foto van Jeannette

Je hoeft je geen zorgen te maken, als je maar op een goede manier met je hond bezig bent EN bij een goede hondenschool bent aangesloten!

Toch moet ik zeggen dat sinds Lux (nu 3 jr geleden) gestopt is met het pakwerk en gecastreerd is een stuk rustiger en minder scherp is in en buiten het huis! Terwijl hij verder nog wel hyper is en gek doet hoor ;-) Ondertussen is hij natuurlijk ook een stukje ouder... (Alhoewel hij gisteravond nog als een wilde achter een kat aan zat.... O-) )

jan (Gast)

" Je hoeft je geen zorgen te maken, als je maar op een goede manier met je hond bezig bent EN bij een goede hondenschool bent aangesloten!

Toch moet ik zeggen dat sinds Lux (nu 3 jr geleden) gestopt is met het pakwerk en gecastreerd is een stuk rustiger en minder scherp is in en buiten het huis! Terwijl hij verder nog wel hyper is en gek doet hoor  ;-) Ondertussen is hij natuurlijk ook een stukje ouder... (Alhoewel hij gisteravond nog als een wilde achter een kat aan zat....  O-)  ;-) "

Ik ben nog goed aant kijken naar een hondenschool, er is wel een vlakbij maar ik vind die niet goed.. staat in het reglement  dat je de hond moet straffen als hij op het gras op trainingsplein een plasje of poepje doet + boete betalen.. vind dat niet de juiste manier en daarom wil ik niet naar hun maar er zijn in de buurt vast nog wel enkelen die hopelijk beter zijn, ik heb vroeger wel hondenschool gedaan gehad ergens anders en dat ging goed, voor basis kan ik het zelf zonder maar ik ben van plan om nu alles uit te doen zodat ik ooit zelf kan gaan les geven

honden page profiel Jeannette Jeannette

honden foto van Jeannette

Goeie hondenschool erg belangrijk ja!

honden page profiel Kim & Peet met Cooper & QuieroKim & Peet met Cooper & Quiero

honden foto van Kim & Peet met Cooper & Quiero

Zijn mechelaar reuen over het algemeen dominanter dan teven of is daar geen echte lijn in te trekken?

honden page profiel HollandsMecheltje.HollandsMecheltje.

honden foto van HollandsMecheltje.

Nauw dominant wil ik niet zeggen 

maar ik vind zelf teven feller dan reuen
Nu heb ik toevallig 1 dat een heel apart geval is 
Zo`n rustig mecheltje als dat zij is heb ik nog nooit gehad haha
Maar echt verschil tussen een reu of een teef nee maakt mij niks uit

Sabine (Gast)

Mijn 2 Mechels komen van de "elevage de la plate fosse", in de Ardennen. Ze hebben een st-hubertusstamboom en werken zeer goed. Spijtig hebben we de 2de pas in huis gehaald toen hij fameus "verkloot" was door een zg. expert in het trainen van honden. De pup die we zelf hebben opgevoed is super sociaal en werklustig. De tweede was kei-agressief naar alle mensen toe in het begin. Na 7 maand intensief trainen begint hij tot een aanvaardbaar gedrag te komen, dus opvoeding is 90% van belang. We hebben er net een derde (teefje) bij, 9 maanden, ook bij ons gedropt, nochtans van een zeer goede afkomst (stamboom van de NVBK). Gelukkig vertoont zij niet datzelfde agressieve gedrag, ze is eerder terughoudend naar vreemden en super speels met mijn 2 reutjes. Ons had ze direkt geadopteerd, super speels. Indien we een super baasje voor haar zouden vinden zouden we ze wel afstaan, anders blijft ze gewoon hier, ik wil niet dat ze in een hok in de tuin terechtkomt. Drie honden is wat veel maar dan maken we wat plaats bij. Je kan me altijd contacteren op [email protected] als je geïnteresseerd bent.

Sabine (Gast)

Onze 2 reutjes kan je terugvinden op working dog.eu (kimi de la plate fosse en kanjou de la plate fosse). Met kimi zitten we op niveau debutanten in gehoorzaamheidswedstrijden, met Kanjou gaan we zaterdag de socialisatietest doen. Als hij daarin slaagt, zal dit een prachtige verwezenlijking zijn, als je ziet van hoe ver hij komt!

honden page profiel Kyra *Shadow* AngelKyra *Shadow* Angel

honden foto van Kyra *Shadow* Angel

Ik ben het helemaal met Maart eens. Een Mechelaar is een tophond als je die goed opvoedt, en wat het pakwerk betreft, je hebt verschillende soorten pakwerk, bij de IPO sport trainen ze bijvoorbeeld bij de vereniging waar wij bij zitten met onze Mecheltje alleen met de mouw. Ze leren alleen op de mouw bijten en niet op een persoon, dus als de pakwerker de mouw niet om heeft loopt elke hond de pakwerker voorbij. Zowel de Mechelaars als de Duitser en de Zwitserse herders. Persoonlijk vind ik dat als je pakwerk met je hond doet een super sport. En dat doe je alleen met je hond als je ook werkelijk met de training van de sport bezig bent of tijdens examens, maar niet thuis. En dat betekent niet dat een Mechelaar daardoor agressief wordt, want binnenshuis zal een Mechelaar (als die een goede opvoeding heeft gehad) niet grijpen omdat hij dat ook doet tijdens een sport, omdat ze dat niet zo hebben geleerd. Want bij de IPO sport vereniging waar wij bij zitten is de beloning puur de mouw waar ze op mogen bijten. Dus daar hoef je geen angst voor te hebben als je je hond goed opvoedt. Kyra komt niet van een fokker. Zij komt gewoon van Marktplaats, en ik zou daar zo weer een hond vandaan halen. Het is maar net hoe je leest en hoe je reageert, ik reageer ook niet op advertentie met 180 spelfouten er in. Daarnaast informeer ik eerst of 1 van de ouders bij het nest is, of er nog broertjes/zusjes zijn en hoe de pups worden gesocialiseerd en op welke plek ze opgroeien, en naar het gedrag van de ouders. Kyra heeft ook geen stamboom, maar komt wel uit werklijnen, mijn ervaring is dat een hond die uit werklijnen komt, dat je daar absoluut wat mee moet doen. Doe je dat niet zorg en dan voor dat ze voldoende uitdaging hebben en hun energie kwijt kunnen. Anders heb je een probleem. Wil je een wat rustigere Mechelaar, kun je beter voor de showlijnen gaan. Een werklijn kan maar moet wel zijn energie kwijt kunnen en genoeg uitdaging hebben zoals Maart ook al aangaf. En houdt in de gaten dat Mechelaars geweldige honden zijn, maar je wel altijd even consequent moet zijn, dat merken wij hier wel. Als je dat doet heb je een geweldige Mechelse. Dat hebben wij ook, Kyra is top. Ze luistert goed voor haar leeftijd, is erg baasgericht, en verliest ons beiden geen moment uit het oog ook al loopt ze los, daarnaast is ze erg waaks en een goede verdediger voor ons. Ze is ook op de goede manier 'fel' naar vreemden, en er komt niet zomaar iemand binnen, want ze slaat meteen aan! Mechelaars zijn geweldig, mits ze een goede opvoeding en een goede baas hebben. Veel succes met je keuze, maar wees niet te bang met het pakwerk, Pakwerk is voor de hond bedoeld als een uitdaging en alle honden die ik ken die het pakwerk doen, die vinden dat super leuk om te doen, allemaal beginnen ze te janken om zo snel mogelijk het veld op te mogen en allemaal kwispelen ze aan 1 stuk door, zo leuk vinden de honden het bij de IPO vereniging waar wij bij zitten. Geen van die honden is door pakwerk agressief geworden ook niet binnenshuis. En Kyra is dat ook absoluut niet, die zal ook niet zomaar aanvallen of bijten ook niet bij kids!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Goede mechelse herder fokker in belgië" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Uitgebreide vraag over vers
^