hoii!
Ik heb via kennissen met ook een border collie gehoord dat zei een leuk adressje hebben voor schappendrijven! Nu had ik een aantal vragen:
- is 10 maanden erg jong om te beginnen met schappendrijven?
- moet mijn hond al extreem gehoorzaam zijn of leren ze dat daar?
- is jullie band veel sterker geworden door schappendrijven?
sorry voor sommige domme vragen! Leuke ervaringen over schappendriven( ook de minder leuke) hoor ik graag
groetjes Inge en een pootje van Myra
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "vragen over schappendrijven wie heeft ervaring?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik ben 2x met Diesel bij de schapen geweest.
De 1x was ook met 10 maanden toen was hij nog wat onstuimig en nog niet 100% onder appél.
Mijn ervaring daar was niet goed, geen fijne trainer vond niet fijn hoe er met de honden werd omgegaan en hij was meer van de borders dan van een aussie.
2x bij iemand anders geweest die wel weet hoe je met aussie's moet drijven en dit was dan ook een hele leuke ervaring.
Diesel was toen ruim 1.5 jaar en luisterde echt al super goed op de commando's die gegeven werden.
Deze trainer ging op een hele fijne ontspannen manier met de honden om vertelde heel veel over de drijftechniek van de aussie enz.
Iedere schaapsherder werkt anders en alle lessen zullen er dus anders uitzien.
Ik denk zeker dat je band samen sterker wordt als je samen met je hond aan het werk bent en of dit nu schapendrijven is of een andere tak van hondensport het samen bezig zijn is altijd goed.
Helaas kan ik niet verder met schapendrijven omdat deze 2e trainer veel te ver bij ons vandaan woont maar als we daar weer eens op vakantie zijn ga ik zeker weer.
Wij zijn met Gizmo met 8.5 maand begonnen maar dat was nog erg vroeg.
De eerste 2 maanden zijn we dan ook voornamelijk bezig geweest met rust erin brengen en zorgen dat hij goed op lie down reageerde (alles aan de lange lijn).
Pas vorige maand eind eigenlijk viel het kwartje en ging het op werken en nadenken lijken in plaats van spelen.
Je kan misschien even bellen naar dat adresje en vragen hoe zij over Mila's leeftijd denken?
Monstertje hier is niet extreem gehoorzaam, en soms heeft ie een lekkere puberbui en dan is ie vooral niet gehoorzaam.
Bij de schapen luistert hij wel goed, waarschijnlijk omdat hij het zo leuk vind.
Er loopt bij ons ook iemand die wedstrijden obedience loopt met haar border, en dat kan juist een nadeel zijn.
Haar hond is namelijk veel meer gefocust op het baasje dan op de schapen, en kijkt bij elk commando terug of ze het wel goed doet.
Onze band is zeker sterker geworden, vooral omdat we wat samen doen.
Waarschijnlijk heeft frisbee of behendigheid grotendeels hetzelfde effect maar omdat Gizmo nog jong is (over 2 dagen issie een jaar ) zijn we daar nog niet mee bezig geweest.
Ik denk wel dat er heel veel af hangt van de trainer.
Bij ons gaat het allemaal erg relaxt, en er komen ook andere honden dan borders.
Ze heeft voorheen een Aus les gegeven, er is elke week een schapendoes.
Het is ook een gezellig clubje wat vaak aan de vroege kant is of juist blijft hangen na hun eigen les om naar de anderen te kijken en te helpen als dat nodig is.
Je kan alles vragen en daar krijg je een duidelijk antwoord op, en als er wat is qua gedrag dan denken ze allemaal graag mee voor oplossingen.
Ik ben er zelf nog niet mee begonnen omdat ik eerst wat andere zaken op orde wil stellen, maar misschien dat ik het binnen enkele maanden wel doe
2,5uur aan 1 stuk lijkt me best veel trouwens, ontzettend vermoeiend voor zo'n jonge hond. Of is dat altijd zo lang?
@Tess; oh, Gizmo is bijna een kerstkind!
Geen ervaring maar ik denk dat je sowieso eerst een winkel moet vinden die honden binnen laat voordat je schappen kunt gaan drijven .
Gizmo luistert prima als het heel rustig is, maar zodra er ergens afleiding is dan heeft ie bananen in zijn oren :P
Een bal of een andere hond die heel misschien wel wil spelen, en zijn focus voor mij is weg haha.
Lie down ging bij ons eigenlijk heel snel, het zat er met een week in en het is veruit het commando waar hij het beste naar luistert.
Ik vind 2.5 uur wel heel lang hoor, zijn er dan ook meer mensen en honden tegelijk bij de schapen of gewoon 1 per keer?
Gizmo had in het begin heel veel moeite met aan de zijkant wachten tot hij aan de beurt is en die tijd gewoon rustig zijn.
Niet met andere honden daar spelen, niet om aandacht bedelen, gewoon alleen maar wachten.
Dat was eigenlijk vermoeiender dan de eerste paar keer bij de schapen zelf haha.
Wij hebben 1 op 1 les, 30 min per hond en betalen geloof ik 12.50 voor een losse les of 100 euro voor 11 lessen.
Als een hond echt loopt te klieren of er niks doordringt bijv dan stoppen we ook nog wel eens halverwege en dan wordt er ook maar een halve les afgestreept.
Vorige week ging Gizmo op een gegeven moment heel goed en toen zijn we ook op het hoogtepunt gestopt omdat het voor dat moment gewoon genoeg was.
Dit is trouwens een van de weinige dingen waar ik monster echt moe mee krijg haha, gehoorzaamheid is niet echt zijn ding en op dat moment is ie wel moe maar de volgende dag heeft ie weer super veel energie.
Met schapendrijven hoeft ie iig de rest van de dag niks meer, en zondag is hij ook wel rustiger dan normaal.
@Sophie: Ja klopt haha, hij is van 24 december
@ dobber!!!: hahaha ik hou van flauwe humor hahahahaaha.
maar waar doet iedereen dit schapen drijven?
want is er misschien iets in de buurt van hilversum? ik weet dat kia nog erg jong is maar zou het ook al leuk vinden om gewoon eens te kijken.
Wij drijven ook schapen met 2 van onze border collies. We hebben zelf schapen en ik heb de luxe dat mijn trainer bij ons thuis komt lesgeven. Ben nu vanaf april/mei bezig, dus ruim een half jaar, en de honden zijn bijna klaar om een startlicentie te halen. Ben dan ook erg tevreden met mijn trainer!!
Het moeilijkste bij schapendrijven is om zelf op de goede plek te staan en de juiste lichaamstaal te gebruiken. In het begin zijn commando's nog niet zo belangrijk, meer hoe en waar je zelf staat. Ik kan nu zelfs zonder commando mijn honden laten liggen, alleen met de juiste positie en lichaamstaal.
10 maanden is een mooie leeftijd om te beginnen. Mentaal lukt het vaak eerder al wel, maar de hond moet ook fysiek sterk genoeg zijn... De eerste keren is 10 a 15 minuten vaak al meer dan genoeg voor een jonge hond.
Hoi,
Ik ga elke week schapen drijven
- de hond moet wel onder apel kunnen staan.. Want als jij zegt lie down en de hond doet het niet, dauwd hij de schapen door je heen maar veelal leren ze het tijdens het werk.daaromcis het ook van belang consequent te zijn, en er zeker geen spelletje van te maken. De hond moet voor je gaan werken en dat vind hij ook leuk.
- de band is buiten het schapendrijven niet beter of hechter geworden oid. Maar ik merk wel dat als ik bij de schapen aankom, ze echt op mijn commando's wacht en me af en toe zo aan kan kijkn van "heerlijk he baas!" Dat is te menselijk gedacht natuurlijk, maar ik zie haar genieten. ook leert ze je veeel meer te vertrouwen tijden het 'werk'.
- en 10maanden.. Is eigenlijk oud.. Nee grapje.. De echte fanatiekelingen beginnen al zo zachtjes aan op 15 weken even 5 min.. Maar 10maanden is goed, zo leren ze het vrij jong, maar het zit echt in het ras, dus of je nou op 10 weken, 10 maanden of 10 jaar begint.. Ze pikken het meestal op
En je hebt natuurlijk ook borders die er geen ruk aan vinden natuurlijk..maar als je ziet dat ze kijkt, en ze wil erachteraan, weet je dat het raak is en kan je je hond lekker verslaafd gaan maken
Ik vind het in ueder geval een erg leuke bezigheid
Het geeft mij, en misschien ook Mara een erg machtig gevoel als ik 10 schapen heen kan drijven waar ik wil haha
Ik merk ook echt dat Mara erg voldaan is na een 20min drijven, danis ze echt op haha.
Dus in ieder geval een aanrader!!
Ik ga zelf altijd naar Strijen, nabij oud-beijerland. Maar ik weet niet of dat voor jou aan te reizen is
Wel zou ik echt voor "lessen" gaan en niet zelf eraan beginnen, jij als toekomstig handler moet zoveel meer leren dan de hond, dat lessen toch wel aan te raden zijn!
Wat een leuk boek vol info is, is mijn leven met border collies van Glyn Jones (in nederlands vertaald)
Hoi,
Om even op je begin vragen terug te komen. Bij Borders of andere werkhonden verschilt het heel erg per hond wanneer je kunt beginnen. Sommige (om het even bij borders te houden) Borders zijn er aan toe bij 6 maanden sommige pas na 18 maanden. Er is dus niet echt een standaard. Vaak merk je dat zelf wel aan je hond.
Wat ik hierboven lees, 2.5 uur.. daar zou ik niet gaan trainen. Tenminste, als je de hele tijd bezig bent met je hond. Zeker als je net begint is 2 x 5 a 10 minuten al heel lang. (Om het te vergelijken, je kunt beter 5 minuten schapendrijven per week met een Border, dan elke dag een uur te fietsen. Het werken maakt hem geestelijke en lichamelijk moe, het fietsen alleen lichamelijk).
Je hond hoeft niet extreem gehoorzaam te zijn, want als een border ergens op gefocust is, dan kan die wel of niet gehoorzaam zijn. Maar is die vaak heel anders. Dus waar die thuis wel af/lie-down gaat kan het op het veld heel anders zijn. Dat leer je dus onder andere op training.
Ik hoop dat je hier wat aan hebt! Bij wie wil je gaan trainen?
Nou myra heeft vandaag kennis gemaakt met schapen! Me andere hond spring over de sloot naar een weiland met schapen, dus myra volgde nou de schapen stonden op vijf meter afstand en ze deed helemaal niks haha ! Dus ben benieuwd of ze het leuk gaat vinden haha! Ga het zeker bij een profesioneel iemand doen ! En nee ze hoeft niet 2,5 uur schapen te drijven het is ook veel wachten als de andere aan de beurt zijn iedereen bedankt voor het delen van hun ervaringen
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "vragen over schappendrijven wie heeft ervaring?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?