Onze pup is 4 maanden en alle tanden beginnen los te zitten, hebben er al een paar gevonden. Nu is ze vandaag erg sloom, en ik vroeg me af of dit hiermee te maken kan hebben?
Ze piept wel eens heel zacht, dat leek vooral op pijn aan dr tanden, voelt natuurlijk niet prettig!
Het is een Engelse Bulldog, niet geheel onbelangrijk, want die houden onwijs van luieren en bankhangen. Heb haar voor de zekerheid even getemperatuurd: 39.2. Ik las op internet dat een pup rond 39,5 mag hebben, dus neem aan dat de temp goed is?
Ze reageert gewoon, wil alleen niks. Ik kom net uit mijn werk, mijn man is de hele dag bij haar geweest, maar niks bijzonders gemerkt. Iemand tips of een idee? Heb zelf het vermoeden dat ze misschien moe is en wat hangerig door het wisselen en het feit dat ze gewoon nog jong is, maar ik hoor graag wanneer dit geen correcte gedachtengang is natuurlijk!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Pup sloom door tanden wisselen??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Dat kan hoor, dat het haar dagje niet is door die knagende pijn van doorkomende tandjes. Sommigen worden chagrijnig, anderen hyper en nog anderen wat hangerig.
Als er verder geen symptomen zijn die wijzen op ziekte, kan je het nu even aankijken.
Eet en drinkt ze goed?
Ze eet en drinkt verder prima, en ik was net met de grote aan het spelen en toen was ze redelijk alert aan het meekijken vanaf de bank. Deed niet mee, maar doet ze ook niet altijd. Ze komt s ochtends meestal razend enthousiast en opgewekt de bench uit, dus zie het morgen wel. Ik heb mezelf afgeleerd te snel naar de dierenarts te gaan, het leven wordt helaas steeds duurder....Mocht ik het morgen overigens niet vertrouwen, ga ik zeker even bellen.
Kan inderdaad van het wisselen komen hoor.
Ook hebben ze soms diaree en hangende, rode ogen.
Wel even in de gaten houden natuurlijk, en bij verergering even langs de dierenarts.
Ja, bij sommigen gaat dat wisselen hard: meteen een aantal tanden tegelijk. Je kan je wel voorstellen dat dat lastig en pijnlijk is, want die nieuwe tanden wachten niet en duwen door.
Het kan helpen haar wat extra kauwmateriaal te geven (bullepees, kauwstaafjes), of haar toch mee te nemen op korte wandelingetjes of te porren tot een spelletje, ook al heeft ze er niet zoveel zin in. Het trekt haar wat uit haar 'zielig liggen wezen' en zet haar geest even op andere dingen en doet even de pijn vergeten.
Bedankt voor de tips, we hebben hier in de kamer wat kong speeltjes liggen die ze regelmatig pakt. Ik vroeg me alleen af of je juist niet wat voorzichtig moet zijn ivm afbreken van tanden? Echt trekspelletjes doen is nu niet verstandig natuurlijk, maar gewoon kauwstaafjes is geen probleem dus?
Ja, als ze tandjes wisselen is het net goed om iets te geven waarop ze kunnen kauwen. Dan laten de oude tandjes sneller los, en het helpt tegen die zeurende pijn van doorkomende nieuwe tanden. Dus kauwstaafjes zal ze zeker apprecierenĀ
Vito had ook vreselijk last van z'n tandjes...deed niks anders als aan zijn oren krabben..We hebben hem lekkere knaagbotten en touwen gegeven, en wat voor hem hielp waren ijsklontjes met een smaakje,maar toen hij er last van had was het wel wamer natuurlijk..
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Pup sloom door tanden wisselen??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?