Hallo,
ten eerste wil melden: sorry dat ik zoveel topics open en jullie bestook met zoveel vragen. Maar ik wil het beste voor mijn pup en jullie als hondenvrienden kunnen je daar denk ik wel in vinden?
Net had mijn pup dus een ongelooflijk dolle bui. Hij sprong op de bank, ging keihard grommen en blaffen, sprong als een dolleman over al op, vloog door het huis, deed alsof wij bedreigend waren en zette zich in aanvalspositie. Ook probeerde hij de alleen maar ons te bijten.
Is dit normaal? Wat kan ik er aan doen?
Groetjes,
Olivier
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Is dit normaal?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Ik denk dat het gewoon spelen is.. Dat hij zijn gekke 5 minuutjes had zoals ik dat hier noem als de honden zo druk doen..
Ja, de pup moet even zijn energie kwijt.
Ga eens wat meer lezen over honden en hondengedrag Olivier.
En zoek een hondenschool op. Dat is echt beter voor jullie!
Hoi Olivier,
Nee, dit vind ik geen normaal hondengedrag. Dit laten honden zien als ze teveel prikkels/indrukken krijgen. Hij krijgt te weinig rust. Wat hebben jullie vandaag gedaan?
Als je je pup meer rust geeft en regelmaat zal dit gedrag gaan weggaan.
Groetjes van Esther
Angela, je zou die reactie achterwegen laten als je eens wist hoeveel ik over honden en Goldens in het speciaal gelezen hebt. Ik weet zowat... alles over Goldens? Alleen het gedrag dat mijn pup net maakte heb ik nog nooit ervaren. Dus kom niet aan met ga lezen, want je weet niet wat ik allemaal lees. Wikipedia, boeken, de encyclopedie van hier, zowat alles dat ik kon vinden. We gaan aan de dierenarts vragen voor een hondenschool.
Esther: als hij slaapt, laten we hem slapen en als hij wakker is spelen we met hem. Meer niet.
Dat is erg kort door de bocht, Olivier
Graag iets specifieker zijn. Hoe lang hebben gespeeld? Hoe lang slaapt hij? Zijn er mensen/kinderen op visite geweest? Hebben jullie gewandeld en hoe lang?
Nou Olivier, ik bedoelde het niet gemeen hoor. Ik weet ook niet wat je allemaal hebt gelezen.. Ik denk dat je veel algemene informatie hebt gelezen, maar ook over hondengedrag? Ik bedoel het goed hoor.... er is altijd meer bij te leren over hondengedrag, ik lees ook regelmatig.
Ik denk dat elke jonge hond wel even een 'dol'-moment heeft, maar als dat lang aanhoudt, dan wordt het misschien teveel voor je hond, zoals Esther aangeeft.
inderdaad olivier, we bedoelen het allemaal heel goed met je, en iedereen wil goed advies geven. niemand die kwade bedoelingen heb, en kort door de bocht ben je wel een beetje hoor.
enfin dat was de vraag niet.
heb natuurlijk ook pubers gehad, puppen van acht weken kwamen bij ons binnen.
en dat gedrag herken ik wel een beetje, vaak niets mee gedaan, alle rust gekregen, en dan opeens zo,n HORREL, zo noem ik dat dan maar, zo,n HORREL, duurt meestal niet zo lang, bij mijn honden was die horrel aanwezig als ze net gegeten hadden, even laten razen, overal een weg zoeken, via tafel bank enz. proberen de hond te pakken, lukt dan niet, probeer hem even af te leiden met een speeltje, ga de tuin in, laat hem voor een paar minuutjes alleen, en het is over, daarna zoekt tie een plekje op en ploft neer, dat gedrag gaat echt over hoor, niets om je bezorgd te maken,horrels, zo noem ik het dan maar, heeft iedere pup op zijn tijd. hoef niets aan vooraf gegaan te zijn.
willemijn
Esther, we hebben vandaag een paar minuutjes met hem gewandeld gewoon gespeeld en geaaid en hij heeft zoals gewoonlijk veel geslapen. Meer kan ik er ook niet van maken.
En Angela, ik ben verdomme geen kleine kangoeroe...
kangoeroe? waar slaat dat nou weer op :(
Ik zal nu ook wel weer afgebekt worden door je, Olivier, maar elke hond is weer anders. Ik heb dobers, en voor hen zou dit gedrag normaal zijn en vallen onder de gekke vijf minuutjes, gewoon omdat het een waak- en verdedingsras is. En misschien heb jij nu toevallig een wat fellere Golden getroffen, dat kan.
Afhankelijk van de leeftijd van je pup kan er ook nog een stukje rangorde in zitten omdat pups nu eenmaal veel bezig zijn met rangorde. Maar daar kun je gewoon het beste rustig en nuchter mee omgaan. Dan scoort je pup er geen punten (en aandacht) mee, en wordt het vanzelf stukken minder leuk om het gedrag nog een keer te vertonen.
Oh, en wacht even tot je wat meer dan 0 punten hebt hier voordat je iemand afbekt omdat die persoon je niet goed kent. Sterker nog, bek maar helemaal niemand af hier, dat stellen we namelijk bepaald niet op prijs.
Sorry hoor... Wat heb ik nu verkeerd gedaan? En ik heb wel meer dan 0 punten maar Arjen is druk en heeft dat nog niet geupdate.
Gut, jeetje, dan heb je misschien nu al 50! punten.
Angela's opmerking is gewoon heel terecht, we komen veel nieuwe leden die weinig van honden weten. Dat dat dan niet op jou van toepassing is, kun je prima aangeven, maar mag wel wat neutraler en op een normale manier. Daarbij gebruiken we op dit forum geen vloekwoorden.
Nu spreek je jezelf toch wel erg tegen hoor. Net 'bek' ik Angela nog af, wat overigens helemaal niet waar is, en nu doe je hetzelfde..? Beetje verwarrend..
Ik vind 'verdomme' en 'kangoeroe' behoorlijk afbekken ja. Vond het geen aardige opmerkingen, terwijl ik gewoon help. En dat je weinig van honden weet, is wel van toepassing op jou. Ondanks dat je veel leest, lijk je typisch hondengedrag niet te begrijpen. Dat is helemaal niet erg hoor, zo zijn er hier velen en ik begrijp ook niet altijd alles. Je bent ook nog erg jong en dit is misschien ook je eerste echte hond?!Ik neem het je niet kwalijk, probeer je te helpen. MIjn adviezen (en die van anderen ook) zijn goed bedoeld.
En ik vind niet dat Linda je afbekt. Ze zegt gewoon terecht dat je je taalgebruik moet aanpassen.
rustig olievier, we kunnen het topic terug lezen, de adviezen die we je geven, probeer die op te volgen, en laat ons dat nog maar eens weten hoe je hond daar op gereageerd heeft, maar nogmaals iedere pup heeft af en toe een HORREL, niets abnormaals aan.
willemijn.
Dus, bedankt Linda...
Graag gedaan hoor.
Dit topic staat tijdelijk op slot om de sfeer op het forum te bewaren.
Ik vindt ook trouwens als modje dat jij olivier een beetje op je taalgebruik moet letten.
Scheld en vloek woorden worden hier niet geaccepteerd.
Onze honden deden dat als pup ook wel eens. De gekke 5 minuten. Keihard rondjes door de tuin rennen en ons uit dagen om te spelen.
Ook daagde ze dan wel eens de andere honden dan uit.
Moest er altijd wel erg om lachen.
Duurde ook altijd maar heel kort.
Je bent er maar druk mee zeg. Leuk he dat je een pup hebt gekregen precies in je vakantie.
Gezellig.
Vind dat je het heel goed doet.
Groetjes Marianne
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Is dit normaal?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?