HondenPage baasje Amelie & Joeki †
Wat schreven de vrienden van Amelie & Joeki † op het forum
Loesje schreef in
tinka heeft erg pijn ernstige artrose
Melina
Ter geruststelling: normale temperatuur van een hond is 38 - 39 graden C.
Tinka heeft dus iets verhoging. Blijf het wel zelf opnemen bijv. 2 x per dag.
Ik hoop dat je dierenarts de pijnen door artrose onder controle krijgt.
Beterschap voor je maatje!
Loesje schreef in
Diki 7 jaar
Proficiat met Diki's 7e verjaardag.
Klein van formaat: groots in jou helpen.
Loesje schreef in
Libromide 325 mg
Kan mij voorstellen dat je je zorgen maakt.
Ook niet via deze verkrijgbaar?
https://www.diermedicatie.nl/nl/libromide-hond.html
Loesje schreef in
Mijn lieve Aila
Wat een triest bericht over Aila.
11 jaar al weer! Waar blijft de tijd?
De portretfoto is ook mooi. Aila heeft hierop een lieve uitstraling.
Gelukkig dat zij tot nu toe geen pijn vertoont.
Honden geven pijn aan in een laat stadium.
Hopelijk is jullie samen nog relatief maanden gegund.
Geniet van haar zo lang het nog kan.
Sterkte.
Loesje schreef in
Goede kennel maltipoo
Sona
Dit riekt naar hondenhandel. Door dierenarts gefokt en door iemand anders verkocht.
Je mag hier geen reklame maken voor de fokker, tenzij o.a. het fokbeleid door het moderatorteam is goedgekeurd. O.a. wat dit ras en deze kruising betreft goede uitslagen van beide ouders van testen door veterinair orthopeed van de knieën en een ECVO ogentest door een veterinair oogarts.
Loesje schreef in
Goede kennel maltipoo
De +2 bij de posting van Sona zijn niet terecht. In ieder geval één van mij, omdat de modmelding nu onder de quote te voorschijn komt.
T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*† schreef in
Mijn allerliefste meisje….Ogin.
Zo is het Willemijn. Bams was geweldig... En dan kijk je er zelf van op hoe Ogin ook zo geweldig en belangrijk wordt. En ook weer een leegte achterlaat die lijkt alsof ze nooit opgevuld kan worden. En eigenlijk kan dat ook niet en hoeft het niet. Maar als je de mogelijkheid hebt en je kunt het aan dan zijn er nieuwe uitdagingen, die net zo belangrijk zullen worden... Die evenveel plezier en geluk kunnen brengen en die mogelijk weer een even groot verdriet kunnen bezorgen. Is het hebben van zo'n schat het verdriet waard ? Is het mogelijk verdriet het "niet hebben" waard ?
Onze Mac is ook maar 8,5 jaar geworden. Dat was ik niet gewend... 15 jaar... 16 jaar... werden onze vorige honden. En dat zijn redelijk lange perioden in een mensenleven. Maar ook weer niet want die jaren lijken achteraf gezien gevlogen.
Ik begrijp hoe moeilijk het is als je alleen leeft, of beter gezegd, als je samenleeft met zo'n fijne hond die alles voor je betekent en je moet er nu in huis alleen doorheen. Maar alles heeft voor- en nadelen. Wij zijn met 2 personen, houden van elkaar en van onze huisdieren.. En ja je hoeft het verdriet dan niet alleen te dragen... gedeeld door 2 dus. Of toch niet ? Soms is het dubbel verdriet. Je bent met iets bezig dat je aandacht opeist of je hebt een bui van "En toch ben ik gelukkig en dankbaar dat ik Mac/Bams mocht hebben. Die zou me niet zo ongelukkig willen zien". En net dan zie je je partner die zich op dat moment kapot voelt en het verdriet is dubbel.
Laat je gevoelens spreken en je verstand mogelijkheden of onmogelijkheden bijstellen. Of je op dit ogenblik denkt dat je niet meer aan een hond begint of dat je het wel mogelijk acht. Er komen altijd dingen op een mens zijn pad en dan weet je plots zeker "dit doe ik of dit doe ik niet". Als kind heb ik thuis honden gehad. En nestjes. En puppies. Later ging ik voor asielhonden en voor katten die vanzelf bij ons beland zijn. Maar ik weet dat jij voor goede kwekers gaat en er zijn er die altijd bereid zijn je hond weer op te vangen als dat nodig is. Ik wens je hoe dan ook nog veel liefde van een wereldhond.
T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*† schreef in
Mijn allerliefste meisje….Ogin.
Ach Willemijn,
Ik lees dit nu pas. Wat een verdriet en inderdaad... ongeloof. Dat begrijp ik maar al te goed.
Jullie konden niet anders dan deze beslissing nemen. Ogin had een mooi leven. Wat nu aan het licht kwam zou enkel ellende brengen. Voor jou en zeker ook voor haar.
Maar wat is het spijtig, wat is het weer zo'n onwerkelijk tragisch en onverdiend gebeuren. Een dikke knuffel van mij voor jou en Ogin. x
Loesje schreef in
Hersencyste
Als leven lijden wordt voor je hondje.......
Houden van is ook op tijd loslaten.
Ik heb ervaring toen ik mijn Cavalier op 4-jarige leeftijd vanwege CM/SM ernstige neuropathische symptomen moest laten inslapen. Het volume van de kleine hersenen was te groot voor het achterhoofd en puilden uit door het achterhoofdsgat. Hierdoor ontstond regelmatig te veel druk in haar hoofd en ontstonden.holtes met vocht on het ruggemerg.
Ik wens je wijsheid om je hondje op tijd uit zijn lijden te verlossen. Kijk naar pijnsymptomen: lage rug, lage staart, oren naar achteren. De pijn kan je als baasje ook in de ogen van de hond lezen.
Loesje schreef in
Verstopte anaalklieren
Andrea
Mocht onverhoopt een operatie nodig zijn, kies dan een dierenarts die hier ervaring mee heeft en regelmatig deze operaties doet.
Quote
Voorkomen is beter dan genezen?
Het is niet aan te raden om de anaalklieren regelmatig te legen als de hond er geen last van heeft. Dit wekt vaak meer irritatie op dan het voorkomt. Het vervelende is dat de problemen vaak terugkomen. Niet zelden zien we anaalzakproblemen in combinatie met chronische huidproblemen. Meestal wordt het principe gehanteerd dat wanneer de problemen 3x in een half jaar terugkomen, dat de anaalklieren operatief buiten werking worden gesteld. Het probleem is dan definitief opgelost.
Vroeger werden de anaalzakjes geheel verwijderd. De anaalzakjes zijn gelegen in- en tegen het kringspierweefsel aan, wat de kans op incontinentie aanzienlijk maakte. Een betere methode is de anaalzakjes openleggen. Op deze manier wordt het probleem ook definitief opgelost, alleen dan zonder het risico op beschadiging van de anus en dus incontinentie.
Unquote
Bron: https://www.doggo.nl/artikelen/hond-en-gezondheid/anaalklieren-hond/
Loesje schreef in
Verstopte anaalklieren
Veel de anaalklieren legen veroorzaakt dat deze hoe langer hoe meer moeten worden geleegd.
Door de juiste voeding krijgt de ontlasting betere structuur en wordt harder. Dat zorgt op een natuurlijke wijze voor het ledigen van de anaalklieren. Je schrijft in je posting van 15.12 uur dat je ook zalmolie zult geven. Olie maakt de ontlasting dunner. Dus dat zou ik niet geven.
Succes bij het vinden van de juiste voeding voor je hond, zodat de anaalklieren uit zichzelf geleegd worden. Dit is voor iedere hond anders.
Kath schreef in
Mijn allerliefste meisje….Ogin.
Veel sterkte met het plotse overlijden van Ogin, Willemijn.Nu pas vernomen.
Loesje schreef in
Even uitrusten
" We hebben een flink stuk, stevig doorgelopen. Koud en vochtig. Goed afgedroogd en gegeten. Nu samen op de bank en uitrusten. Voor mij meer noodzakelijk dan voor Diki. "
Ineke2
Vandaag weer? Heerlijk zo samen met een warme koffie of thee?
Loesje schreef in
Mijn allerliefste meisje….Ogin.
Veel sterkte met het plotselinge verlies en gemis van je maatje Ogin.
Loesje schreef in
Rambo en het vervelende jaar 2024!
Luctor et emergo.
Je inspanningen zijn niet voor niets geweest,
Nu genieten van je blij ei Rambo,
Loesje schreef in
Hiep Hiep Hoera Fudge is 3 jaar
Nog gefeliciteerd met de 3e verjaardag van je Kerstbengel.
Loesje schreef in
Pup gechipt in België
Citaat
Nestcontrole, chippen en afnemen DNA
Tussen de vijf en zeven weken na de geboorte van de pups komt er een buitendienstmedewerker langs om de pups te chippen. Ook neemt hij DNA af van de pups en, als dit is aangevraagd, van de ouderdieren. Deze termijn is een streeftermijn en hangt onder andere af van het moment waarop wij de dek- en geboorteaangifte en de betaling ontvangen. De buitendienstmedewerker stuurt altijd een e-mail of een afspraakkaartje met een voorstel voor een datum en tijd waarop hij/zij langs zal komen.
Om te zorgen dat de buitendienstmedewerker snel aan de slag kan, kun je vast de volgende formulieren klaarleggen:
Stamboom van de moederhond.
Lidmaatschapskaart van de rasvereniging; als je geen lid bent van een rasvereniging voor het gefokte ras op het moment dat de pups zijn geboren, brengen we een extra heffing in rekening.
Kennelregistratiekaart (alleen voor fokkers met een kennelnaam).
De buitendienstmedewerker vult meteen voor de stambomen de chipnummers en kleuren online in. Op dit moment worden ook de namen aan de pups gekoppeld, zorg dus ook voor een manier om de pups uit elkaar te houden.
Via www.mijnrvb.nl verkoopt u de pups online aan de nieuwe eigenaar. Van de buitendienstmedewerker heeft u handleiding ontvangen waarbij wordt uitgelegd hoe een nieuwe eigenaar zijn pup kan aanmelden. Let op: de eerste registratie aan de nieuwe pupkoper is gratis als dit binnen 6 maanden na de geboorte is. Is de hond ouder dan 6 maanden dan geldt het tarief voor herregistratie. De fokker of vorige eigenaar ontvangt daarvoor de factuur.
Einde citaat
Bron: https://www.houdenvanhonden.nl/fokken-met-je-hond/stambomen-aanvragen-voor-pups/
Loesje schreef in
Nog 1 nachtje slapen en dan is onze Jimmy 16 jaar== .......
Heleen
Proficiat met de 16e verjaardag van Jimmy, die er nog knap uitziet.
Ik ben al trots op mijn Casper, die eergisteren 12 werd. Die kan zich nog gedragen als een jonge hond.
T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*† schreef in
Vaarwel lieve Tessel
Sterkte. Wat lief dat je het gemis van Tessel, de hond van vrienden hier meldt.
T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*† schreef in
Loeken afscheid
Heel veel sterkte met het gemis van je knuffelaar Loeken.
T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*† schreef in
Afscheid van onze Border Collie Mac xxx
Bedankt iedereen. Reacties van mensen die weten hoe het voelt zijn belangrijk om het verdriet te verwerken. x
Loesje schreef in
Zwelling na hoektand trekken
Toen ik jaren geleden meerdere kaakchirurgische behandelingen (verstandskiezen verwijderen en apex resecties) onderging, kreeg ik ook een opgezette wang aan de behandelde kant. Het advies betreffende de opgezette wang was: leg een cold pack in een washandje uit de koelkast (niet uit de vriezer) op de opgezette wang.
Bij een hond kan je dit ook toepassen.
T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*† schreef in
Nieuwe pup in huis!
Wat een leuk topic ! Mooie vragen van Katie, goeie lieve antwoorden. Katie reageert er dan ook positief op en komt met een update. Hondenforum op zijn best :) Veel geluk nog met de pup !
T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*† schreef in
Afscheid van onze Border Collie Mac xxx
" Wat verdrietig dat je afscheid moest nemen van MAC; voor jou de perfecte hond. Het gemis zal intens zijn. Veel sterkte met het verlies van MAC. "
Loesje
Oei Loesje, ik was te vlug, ook 3 doggies natuurlijk :( x
Loesje schreef in
CM aanval
" Was het ook. Gelukkig gaat het de goede kant op en lukt het hem weer echt te ontspannen. Hij eet goed, behoeftes gaan goed. Echt lopen hoeft nog even niet van hem zeker niet als het donker is, maar dat mag allemaal. <3 "
Jolanda
Gelukkig dat hij nu ontspannen is.
Stress zowel positief als negatief is bij CM/SM funest.
Vooral geen druk op hem zetten bijv. om te lopen.
Loesje schreef in
Afscheid van onze Border Collie Mac xxx
Wat verdrietig dat je afscheid moest nemen van MAC; voor jou de perfecte hond.
Het gemis zal intens zijn.
Veel sterkte met het verlies van MAC.
T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*† schreef in
Afscheid van onze Border Collie Mac xxx
Dankjewel voor de lieve woorden allemaal.
T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*† schreef in
Afscheid van onze Border Collie Mac xxx
Afscheid van Mac
Mac werd de perfecte hond voor ons. Hij was de makkelijkste hond die je in huis kon hebben. Vrolijk spelen met de bal als wij konden meespelen... Rustig als we moesten werken en geen tijd hadden. Hij was echter altijd paraat om een bal of speeltje te gaan zoeken.
Een top-ballenvanger die het ook nog klaarspeelde om zijn balletjes vlug in de koelkast, wasmachine of vuilbak te gooien wanneer die open gingen. De bal of een speeltje van de trap of van een verhoging (een berm bij voorbeeld) laten vallen vond hij heerlijk.
Hij was onze life coach. Want weer of geen weer, om te wandelen/lopen/buiten met de bal spelen, was hij altijd paraat. En wij deden mee. Je kon geen dag overslaan om een flinke wandeling te maken en dat deed ons ook steeds goed.
Ik spreek in de verleden tijd... want enige tijd geleden voelden we dat Mac's lymfeklieren gezwollen waren. Onderzoek bij de dierenarts bracht lymfeklierkanker aan het licht. Tot en met vandaag heeft Mac zijn wandeling, met onderweg spelen met de bal, gedaan. Met moeite kreeg hij de laatste dagen nog eten binnen want de gezwollen klier aan zijn keel verhinderde het normale eten en deed hem kuchen.
Mac werd iets minder actief, hijgde iets vlugger, dwaalde 's nachts wat meer door het huis... Kortom, elke dag werd wat moeilijker. Iets wat Mac zo min mogelijk liet merken. Maar wij kennen hem en wachten tot hij totaal zou aftakelen, veel pijn zou hebben, veel medicatie zou moeten krijgen, in huis zou doen (wat hij nog nooit gedaan heeft), niet meer zou kunnen gaan wandelen of spelen met de bal, ... ??? ... was geen optie.
Vandaag, 10 december om 13u30 hebben we onze MacGyver laten gaan. Hij voelde zich zoals altijd nog gelukkig in de auto, wandelde bij de dierenarts binnen en was rustig tot het einde. Niet te geloven hoe mooi hij op zijn buik lag zoals hij vaak lag, met zijn pootjes voor zich uit en zijn snuitje op één ervan.
Hoe droevig en ontredderd we ons de laatste dagen ook gevoeld hebben en hoe moeilijk het ook is om afscheid te nemen van onze lieve mooie flinke Mac... We hebben er vrede mee hoe dit verlopen is. Rust zacht lieve Mac, al hoop ik dat je verder kunt rennen en spelen met een balletje...
Loesje schreef in
terugverhuizen naar Nederland
Ik hoop dat je met je honden snel gesettled bent in NL. Fijn dat je dichtbij naaste familie woont. Ik ken iemand, die naar Dronten is verhuisd omdat daar de honden op vele plekken mogen loslopen
Zal wel wennen zijn om weer in NL te wonen. Ik had er al moeite mee na 2 jaar in het buitenland gewoond te hebben.
Veel succes en woonplezier op je nieuwe adres.
Loesje schreef in
CM aanval
Wat heeft de dierenarts gedaan?
Dexamethason injectie?
Cm/sm is progressief.
Neem de moeilijke beslissing alsjeblieft op tijd. Uit eigen ervaring weet ik dat hondjes met CM/SM meer lijden dan ze laten merken.
Sterkte.